Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Test zooleka-proszę o pomoc



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



15 wrz 2006, 19:33 Test zooleka-proszę o pomoc  (#1)  

Witam

Dostałem test zooleka na GH lecz nie mam do niego instrukcji.Jeśli ktoś używa takiego testu byłby wdzięczny gdzyby odpowiedział mi na jedno pytanie,a mianowicie czy krople odczynnika należy liczyć od pierwszej kropli czy też dopiero kiedy roztwór będzie intensywnie różowy??

pozdrawiam

Sako23


15 wrz 2006, 21:07   (#2)  

od pierwszej kropli, nalewasz do miareczki 5ml wody i kropelkujesz :D

Piotrek86


16 wrz 2006, 09:18   (#3)  

tak jest. od pierwszej kropli aż się zmieni kolor. możesz też lać 2,5ml wody i wtedy jedna kropla odczynnika to 2'n pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • Pomoc w identyfikacji glonów (wgraj zdjęcie)

    Wątek do identyfikacji glonów. Wgraj zdjęcie i poproś o identyfikację glonów, następnie sprawdź skuteczną metodę zwalczania korzystając z poradnika: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalcz...

    Wyświetlenia: 853901 | Odpowiedzi: 3269 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

    Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

    Wyświetlenia: 369933 | Odpowiedzi: 2125 czytaj więcej...

  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 483 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 60 L. Akwarium na wzór LT Proszę o pomoc

    witam po 7 latach wróciłem do akwarystyki za namową syna :) Akwarium 60l Podłoże Aqua Art Aqua Substrate II+ duża obsada roślin prostych Filtr MULTIKANI 800 2 moduły 1 standard w drugim wata i aqua...

    Wyświetlenia: 3719 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Akwarium - restart i pomoc

    Witajcie, szukam pomocy odnosnie restartu akwarium. W skrocie akwarium 40x30x30 bylo ok lecz zaczela sie ospa, rosliny zaczely obumierac, ryby zaczely umierac. Doszedlem do wniosku by zaczac od nowa, ...

    Wyświetlenia: 436 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji ryby (wgraj zdjęcie)

    Witam! Kupiłem niedawno akwarium, z którym dostałem kilkanascie rybek. Nie bardzo znam sie na pielęgnicach i prosze o pomoc w identyfikacji gatunków 1 http://imageshack.us/f/19/njzs.jpg/ 2 http://im...

    Wyświetlenia: 139663 | Odpowiedzi: 144 czytaj więcej...

  • Pomoc w prowadzeniu i nawożeniu akwarium Lizura.

    Dzień dobry, w słowach wstępu chciałbym się przywitać i napisać kilka słów o mojej przygodzie z akwarystyką. Wspomnianym hobby zajmuję się od wielu lat, zawsze miałem w posiadaniu większe lub mniejsze...

    Wyświetlenia: 1488 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Proszę o rozpoznanie nazwy roślinek

    Mogę prosić o rozpoznanie dwóch roślinek z pierwszego planu, ta z listkami z pierwszej fotki, i ta trawka z drugiej fotki. 20230923_120142_Easy-Resize.com.jpg 20230923_120241_Easy-Resize.com.jpg ...

    Wyświetlenia: 548 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rodzaju glonów.

    Witam wszystkich posiadam akwarium w których mam około 30-40 krewetek Red Cherry i kilkanaście głupików rozmiar akwarium to 40x25x25cm 25l Przed latem trochę zaniedbałem obowiązki nad pielęgnacją akw...

    Wyświetlenia: 462 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jbl direct co2 test - nie działa

    Dzień dobry, Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymieniony test do bezpośredniego pomiaru co2. Nieważne czy mierze wodę z akwarium LT, wodę kranową, wodę przegotowaną, dopiero po wlaniu wielu kropel mi...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 186 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.