Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Termometr źle pokazuje(naprawa)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 paź 2020, 20:41 Termometr źle pokazuje(naprawa)  (#1)  

Napewno ktoś spotkał się z termometrem który źle pokazuje temperaturę o kilka stopni więcej. Znalezłem na to sposób.... Prosty jak słupek termometru bo o nim tu mowa. Napewno nie jeden z was zauważył że w słupku są odstępy, czyli powietrze i nie idzie tego usunąć stąd błędny wynik temperatury. Znalezłem na to sposób..... Wystarczy podgrzać go zapalniczką, uwaga odstęp od ognia kilka cm a raczej inprowizować z pewnej odległości tak by wskaźnik osiągnął punkt krytyczny, czyli się zamkął ale z wyczuciem. Jak będzie się zbliżał do góry czynność zaprzestać. I tak właśnie powietrze zniknie. Wiem to z doświadczenia a raczej z eksperymentu bo zakupiłem 3 termometry z czego 2 były popsute. I wpadłem na taki właśnie pomysł i się udało 😀 działają poprawnie. A więc powodzenia....

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 03 lis 2018, 16:49











Powiązane tematy
  • Jebao DP... źle dawkuje nawozy

    Witam Kupiłem dozownik nawozów JEBAO DP-5. Po odpowietrzeniu i kalibrowaniu dozownik źle odmierza dawki. Musiałem zastosować zaworki przeciwzwrotne ponieważ cofał mi się płyn. Dawka nastawiona/dawka p...

    Wyświetlenia: 17090 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Termometr cyfrowy JBL

    https://www.youtube.com/watch?v=32Jj6ts37lQ Zauważyłem, że ostatnio cieszą się coraz większą popularnością. Swój wypuściła firma JBL i przy okazji przygotowała filmik z montażu.

    Wyświetlenia: 990 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Glony nitki pomocy co robię zle

    Tak jak w temacie mam wysyp glonów nitkowych przeczytałem kilkanaście postów stosowalem przyciemnianie,Carbo długość świecenia i nic nie pomaga rozkładam już ręce może ktoś coś pomoże ? Posiadam 300 l...

    Wyświetlenia: 6581 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...

  • Patent na termometr przepływowy

    https://www.youtube.com/watch?v=LMFww1S8c7o Może komuś się spodoba :)

    Wyświetlenia: 3423 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Rośliny mają się zle, proszę o pomoc

    W itam jestem tutaj nowy . N a poczatek sie przedstawie Łukasz :) Oto info o baniaku: Akwarium: 200l Światło: 2 swietlówki NATURAL i taka fioletowa na rosliny oraz belka power led 15 led 6500 15 le...

    Wyświetlenia: 1706 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Termometr LCD naklejany na szybę akwarium.

    Termometr LCD (ciekłokrystaliczny) przyklejany do szyby akwarium, terrarium bardzo bezpieczny (nie tłukący się w przeciwieństwie do szklanych), ma to szczególnie bardzo duże znaczenie w przypadku terr...

    Wyświetlenia: 1315 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Nie mogę opanować glonów, co robię źle?

    Witajcie Mijają dwa miesięcy od założony baniaczek 125 l. Pojawił się problem z glonami - rośliny nie chcą rosnąć. Jak już puszczą listki to robi się na nich brązowy nalot. Z większych roślin odpadaj...

    Wyświetlenia: 1923 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Rośliny w krewetkarium źle rosną.. - pytania

    Witam, dnia 7.07.15r. założyłem swoje 25l krewetkarium, akwarium dojrzewało 2 tygodnie po czym wpuściłem krewetki :) Tu podam informacje o akwarium: Akwarium prostokątne 25l Filtr: Aquael pat mini (g...

    Wyświetlenia: 1951 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Wystartowane akwarium - jest źle, nic nie rozumiem :/

    Witam, na początku chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy! :) Dwa dni temu wystartowałem akwarium 200l. Oświetlenie LED 36W. Na dnie 12 l biogrunt planta active, na to moskitiera i ok 30 kg czarn...

    Wyświetlenia: 12226 | Odpowiedzi: 173 czytaj więcej...

  • Żle posadzona glossostigma

    Chciałem utworzyć sobie trawnik z glosi ale przez niewiedzę żle ją posadziłem, to znaczy obsadziłem z 8-10 zwartych "kupek" glosi, gdzie jest jej ze 30sztuk. Póżniej dopiero doczytałem że sa...

    Wyświetlenia: 2055 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy i 597 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.