Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Takashi Amano - guru akwarystyki roślinnej (1954-2015+)

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Ja dzięki Niemu odkryłem że można w akwarium stworzyć miniaturę natury, mały piękny świat, a nie tylko baniak z rybami...
R. I. P

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Przemo80
Aktywny użytkownik

Miasto: Ruda Śląska

Wielki wizjoner który zostawił po sobie niesamowite projekty, wielu wskazał nową drogę, wielka strata - pamięć nie umiera nigdy :cry:

piotreksliwa11
Początkujący

Miasto: Mięrzyrzecz

Smutna wiadomość.
To co stworzył, jest nieśmiertelne.

kprusak
Znający temat

Miasto: Venlo

tamano.jpg

mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

dadors napisał(a):Pewnie konkurencja zaciera ręce.Czekając jak hieny aż się noga powinie firmie po śmierci Amano.
Szkoda chłopa.

Myślę, że był paza konkurencją. Wiedza o tematyce akwarystycznej i umiejętność aranżacji i prowadzenia zbiorników roślinnych stawiała Amano jak dla mnie na pierwszym miejscu. Wielka szkoda można byłoby jeszcze przez wiele lat podziwiać zbiorniki jedyne w swoim rodzaju.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

Rzeczywiście zbiornik w Lizbonie stał się jego pomnikiem. 61 lat to już taki wiek, że niestety zdrowie zaczyna szwankować. Urzekają mnie jego aranżacje - szkoda, że już nowe nie powstaną.

kretos
Aktywny użytkownik

Wyrazy uznania dla tego czego dokonał Takashi Amano. W jego pracach i dbałości o szczegóły znalazłem inspirację i pasję do tego hobby. Jestem przekonany, że jego dzieło będzie wciąż doskonalone i rozwijane oraz tego, że był spełnionym Aquascaperem.

maciej87
Poznaje temat

Niewiele można napisać wobec odejścia Mistrza.Tak o nim myślę ja i, jak sądzę,wielu z nas. Był jednym z Wielkich naszych czasów. Rewolucjonista, wizjoner, artysta- z całą pewnością! Kto by pomyślał, że przez tak prostą rzecz jak mały świat akwarium można zostawić tyle dobra!

Grzegorz Guzik
Znający temat

Miasto: Kraków

Mały człowiek o wielkim sercu do akwarystyki...

radek07
Poznaje temat

Pojawiła się oficjalna informacja na stronie Pana Amano:
http://amanotakashi.jp/sc/index.php/info/detail/148

Pogrzeb odbędzie się w wąskim gronie najbliższej rodziny.
Planowane jest jeszcze ogólne pożegnanie artysty o którym informacja zostanie opublikowana na stronie.

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Zmarł człowiek z wizją jeżeli chodzi o akwarystykę roślinną, i to duża strata. Zwłaszcza że 61 lat to trochę za wcześnie. Wielka szkoda bo tacy ludzie są potrzebni, tacy którzy wyznaczają wizję, kierunek, zwłaszcza w świecie akwarystycznym.

Marmota
Poznaje temat

Miasto: Poznań

Wielka strata dla akwarystyki roślinnej. Jak ktoś wcześniej wspomniał jako zwieńczenie swojej twórczości pozostało akwarium w Lizbonie które jest jego częścią.

Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Radzymin

Rafik25 napisał(a):Wielka strata dla akwarystyki roślinnej. Jak ktoś wcześniej wspomniał jako zwieńczenie swojej twórczości pozostało akwarium w Lizbonie które jest jego częścią.

Racja.
To jakby jego pomnik i zwieńczenie całej działalności.

kprusak
Znający temat

Miasto: Venlo

Wielka strata.
Jego prace pozostaną dla mnie, jak i zapewnie dla większości niedoścignionym wzorem. Jak już było wspomniane akwarium w Lizbonie to jakby jego pomnik.

Utul
Znający temat

Miasto: Marklowice

Niech śpi spokojnie... :cry:
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Miasto: Warszawa

Ogladałem wszystkie jego zbiorniki z wielkim zachwytem tego sie nie da opisać -to wielka strata dla naszego akwarystycznego społeczeństwa :(

lopez3101
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Ostrowiec Św TOS

Szkoda człowieka, w sumie to dzięki jego pracą zwariowałem na punkcie akwarystyki roślinnej. [*]
"Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.."

pawel2222
Początkujący

Miasto: Słupsk, Ustka

Bardzo szkoda, tym bardziej że był jeszcze młody....

sakis
Początkujący

Miasto: Zgorzelec

Bardzo przykro [*]

emildiadiuk
Poznaje temat

Miasto: Piaseczno

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

To też pewna forma podziękowania:

:)
Zapraszam do obejrzenia moich zbiorników:
112l. MT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 56541.htmlwyróżniony - IAPLC2015 - 768, EAPLC2015 - 122:?:
72l. LT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59909.html czyżby EAPLC - :?:
30l. krewetkarium
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 65744.html
W planach małe krewetkarium 25x25x25 (część materiału jest)
Pozdrawiam Tomasz

tomaszsu75
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Wrocław

Bardzo przykra informacja. Akwarystyka to moja pasja od niezbyt długiego czasu, ale zdaje sobie sprawę z tego kim był Takashi Amano. Wielki człowiek, oby jego następca był godny bycia nim.

maniak344
Stały bywalec

Miasto: Gorlice

To bardzo smutna wiadomość, którą dopiero teraz odczytałem i bardzo mnie poruszyła.
Wierzę, że TA był sprawcą naszego, a przynajmniej wielu z nas, oderwania od kłopotów codzienności, gdy uczylismy się natury w szkle.
Śmierć nie jest łatwa dla tych, którzy odchodzą jak i dla tych, co zostają i dlatego budujemy pomniki, by nam było lżej, może prościej i spokojniej ruszać w przyszłość. Takie pomniki T Amano pozostawił w naszych zbiornikach.
RIP

Godween
Z dużym doświadczeniem

Witam
Zawsze podziwiam i będę podziwiał ludzi z wielką pasją .Takim człowiekiem był Pan Takashi Amano . To dzięki niemu hoduję krewetki Amano ( które odkrył i wprowadził do akwarystyki) i których jestem wielkim fanem. Tak samo jestem pod ogromnym wrażeniem obserwacji natury przez Pana Takashi Amano i następnie przekładanie ich do akwarystyki . Jest takie powiedzenie , że jeżeli o kimś myślimy , i jest cały czas w naszych sercach , to tak naprawdę ta osoba cały czas żyje , bo pamięć o niej oraz dokonania nie pozwolą jej umrzeć . Tyle co Pan Takashi Amano zrobił dla akwarystyki i ziarna pasji które zasiał na całym świecie , myślę że będzie żył jeszcze bardzo bardzo długo w naszych sercach i w naszej pamięci.
Pozdrawiam Bent

Bent423
Znający temat

Miasto: Wałbrzych

Ostatnia wystawa prac Pana Amano:

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.