Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Szafka pod akwarium 200l.

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Posty nie pasujące do innych działów.

16 maja 2013, 23:11 Szafka pod akwarium 200l.  (#1)  

Witam,

niedawno dopiero zainteresowałem sie akwarystyką i proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów,odkupiłem dzisiaj akwarium 200l. z szafka za 200zł,cena wydawała mi się okazyjna ale mam obawy co do szafki,sprzedajacy powiedział ze u niego stoi 4 lata na niej ale mam troche obawy i nie wiem czy nie kupic nowej!Czy według was nie jest trochę niepewna?załączam zdjecie i dziękuję za pomoc
Załączniki
IMAG0423.jpg

michael86l
Początkujący

Miasto: Gogolin

16 maja 2013, 23:21 Szafka pod akwarium 200l.  (#2)  

Witam :)

Jest takie powiedzenie - co tanie to drogie.

Jeśli dobrze zrozumiałem nie jest to pytanie o praktyczność, wygląd, tylko o wytrzymałość - myślę, że szafka wytrzyma. Zawsze możesz zrobić test jej wytrzymałości. Jest to chyba najtańsza możliwa wersja na rynku.

MrLabify
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

17 maja 2013, 00:32 Szafka pod akwarium 200l.  (#3)  

jutro postaram sie zrobic test wytrzymałosci:),z dołu szafki jest bodajrze 6 okragłych stópek,może dla większej stabilnosci je odkręcic,wtedy cięzar sie bardziej rozłorzy?dla pewnosci ubezpiecze je jeszcze w PZU,niecałe 50 zł rocznie a wrazie "w" powinno pokryc jakies koszty!

michael86l
    Początkujący

19 maja 2013, 15:22 Szafka pod akwarium 200l.  (#4)  

mam podobna,wytrzyma.spokojna glowa.

wojtek1971

19 maja 2013, 15:24 Szafka pod akwarium 200l.  (#5)  

Pewnie że wytrzyma :)_ nie ma opcji żeby rozłożyła się na boki

arturooooo
    Początkujący

19 maja 2013, 17:54 Szafka pod akwarium 200l.  (#6)  

pewnie wytrzyma ale mało praktyczna chociaż na środku przydały by się jakieś drzwiczki aby zasłonić zawartość

meniek
    Aktywny użytkownik

19 maja 2013, 23:10 Szafka pod akwarium 200l.  (#7)  

była w cenie wiec wziołem,gdybym miał kupic to z dzwiczkami byłoby najlepsze rozwiazanie:)

michael86l
    Początkujący

28 maja 2013, 00:15 Szafka pod akwarium 200l.  (#8)  

Proponuje to ze sklepu roslinyakwariowe.

Maciufka
    Początkujący

31 maja 2013, 16:10 Szafka pod akwarium 200l.  (#9)  

wyglada na solidna cena przystepna poruszaj nia sprawdz czy nie jest przygnila czy sie nie rozwarstwia czy sruby sa dokrecone czy sie nie rusza. ladnie wyglada nie ma drzwiczek proponowalbym przyzady schowac do koszykow(wiklinowych, plastikowych) aby ladnie wygladalo

diobelek
    Początkujący

31 maja 2013, 16:37 Szafka pod akwarium 200l.  (#10)  

Taka szafka wygląda na mało solidna ale uwierz mi że się nic nie stanie. Ja na podobnej miałem akwarium 240l i nic się nie działo i nie wskazywało ze coś złego się stanie :)

Ogólnie polecam Ci zrobić samemu szafkę jeśli nadal będziesz chciał ją zmienić.

peterbud
    Zainteresowany tematem

Miasto: Słupsk

31 maja 2013, 16:49 Szafka pod akwarium 200l.  (#11)  

osobiscie zespawalbym z kontownikow stalowych od dolo przyspawalbym nakretki potem wkrecil srubydla wypoziomowania (10 lub 12 mm) i pomalowal na gore plyta zalezy na jaka cie stac wiorowa drewniana mozna by nawet z paneli ale trzeba by je wzmocnic od spodu. ja tak zrobilem dla swojego 54L

diobelek
    Początkujący

u mnie na podobnej akwarium 112l krzywi sie plyta. Radzilbym wzmocnic i to porzadnie.

koscielski8
    Początkujący

myślę,że szafka da rade na spokojnie

kasia874

Witam, mam taka komodę jak na zdjeciu i stoi na niej akwarium 112 l. chce kupic wieksze akwarium i zastanawiam sie czy moja komoda wytrzyma taki ciężar czy trzeba jej zrobic wzmocnienia. komoda jest z BRW wymiar 105,2*38.
    Załączniki
    492121056_2_644x461_meble-ogral-black-red-white-zestaw-komplet-mebli-sliwa-wallis-czarny-dodaj-zdjecia_rev001.jpg

paulinad1412
    Początkujący

Cześć, oblicz mnie więcej jaką wagę będzie mieć przyszłe akwarium litraż wody plus piach aranżacja mnie więcej dodaj jakieś 20%
    Weź szwagra somsiada i usiądźcie na tej szafce pokibotajcie się na boki i zobaczysz jak szafka reaguje.... :shock::shock::shock::mrgreen:

na1910
    Poznaje temat

Miasto: Nowy Sącz

Tak zrobie ;)

paulinad1412
    Początkujący

Witam mam do was pytanie odnosnie wzmocnienia szafki/komody pod akwa. Komoda firmy forte meble. Akwa pojemnosc 53 litry, czy trzeba jakos secjalnie wzmacniac czy standardowa budowa komody wytrzyma. Jesli pisze nie w tym dziale to z gory przepraszam.

Znalazłem dobry dział przepraszam

Karol1987
    Początkujący

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
    bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
    pielęgnacji akwarium.
    idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: marlowe, Mzuber, pietach, Seba__, szarlej, wojti70, zibior i 67 gości