Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Szafka Cube Garden ADA



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 lis 2009, 12:21   (#51)  

Mi się te szafki podobają ale nie pasują mi do pokoju gdzie wszystko mam w kolorze jasnej sosny :wink: Chociaż jakbym miał więcej mebli minimalistycznych na wzór IKEA to pewnie bym taką miał....ale zmieniać cały pokój pod szafkę mija się z celem.
Gratulację dla Panów Słodowych - mi by się nie chciało :P

Jak już kilka razy pisałem to, że coś ma znaczek ADA nie oznacza że jest The Best i pod względem stylistycznym oraz funkcjonalnym mam w kilku przedmiotach z ich asortymentu upodobanie u innych producentów :)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

17 lis 2009, 12:27   (#52)  

no tak o gustach się nie powinno za bardzo rozmawiać. A co innych producentów to ok zgodzę się, ale jak byś podszedł do takich bardziej markowych sklepów jak np Vox, to znajdziesz bardzo ładne szafki, które są też w bardzo dobrym wykonaniu, a do tego znajdziesz coś co by ci do całej reszty pasowało, a cena dużo niższa niż ADA.

Fakt, że może wytrzymałość w tych szafkach jest bardziej dobrana, to jednak trochę za drogo. A jak kolega ma własną lakiernię to już inna sprawa, ale szczerze, to trzeba było dobrać inny kolor tak aby pasowało do reszty, bo trochę to według mnie nie ładnie wygląda taki szaro/srebrny kolor do całej reszty. Jednak ludzie za bardzo wierzą w ADA i nawet podrabiają już kolor nie patrząc na resztę, bo w domu trzeba mieć ADA :DDD Ale to już kwestia gustów :D

Matrixowo
Stały bywalec

Posty: 416
Dołączył: 03 sie 2009, 23:12
Miasto: Zduńska Wola

17 lis 2009, 15:02 szafka  (#53)  

Witam,

To i ja wrzucę swoje trzy grosze do tematu. Jako architektowi sumienie nie pozwala mi kopiować tylko nakazuje zaprojektować coś samemu. Oto projekt mojej szafki- koszty znikome- trochę surowego mdf-u od 18-25mm, papier scierny, wałek i farby z Castoramy. Zamówiłem pocięcie płyty i skręciłem przy piwku w kilka godzin. Pod akwarium filc z Castoramy o grubości ok.4mm- estetycznie wygląda. Panel przedni stoi na podłodze sam z siebie i nigdy jeszcze się nie przewrócił, trzeba naprawdę się o to postarać. Pomalowałem go wałkiem, potem papier ścierny, malowanie, papier, malowanie ... aż uzyskałem gładką jak lakier powierzchnię :) Nie ma potrzeby kupowania zawiasów i tym podobnych urządzeń.

P.S Obudowa u góry to prototyp- tych wkrętów docelowo nie będzie. Urzekły mnie pstrążenice i muszę akwarium od góry zakryć szybą.


Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
moja szafka.jpg
(95.22 KiB) Pobrane 2541 razy

wojtek1980


17 lis 2009, 16:13   (#54)  

Wojtek1980 - Twoja szafka świetnie wkomponowała się w otoczenie i taki pewnie był zamiar. Czy uchylisz nam rąbka tajemnicy i pokażesz konstrukcję od środka? :)
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

17 lis 2009, 16:44   (#55)  

Wojtku jesli dobrze widze to możesz świecić nad akwarium nawet w nocy jak śpisz, wystarczy że zasuniesz drzwi (szafa typu komandor??) i nad akwarium masz jasno a w pokoju ciemno. Czy dobrze kombinuję??

PampersBoy
Aktywny użytkownik

Posty: 597
Dołączył: 15 paź 2007, 16:49

17 lis 2009, 16:45   (#56)  

Hej Kadazan,

Pewnie, że mogę pokazać, ale wnętrze jest bez polotu i finezji :) Ale jedno jest pewne, na akwarium jeszcze czołg mogę położyć i jestem pewien, że szafka wytrzyma. Troche daleko mojej szafce do tych wypasionych wylakierowanych wnętrz... zaoszczędzone pieniądze wolałem przeznaczyć na coś innego.
-------------------------
PampersBoy, bardzo dobrze kombinujesz :) Akwarium mam w szafie :) Miałem tam biurko z kompem stacjonarnym, ale stwierdziłem, że pracuje się w pracy a w domu odpoczywa i sprzedałem kompa :)


Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
szafka wnetrze.jpg
(107.6 KiB) Pobrane 3783 razy

wojtek1980


17 lis 2009, 17:01   (#57)  

Mad Jaro napisał(a):
Piotrek Dymowski napisał(a):Mad Jaro mam pytanie czy Twoja szafka ma rzeczywiście idealną powierzchnie i brak jakichkolwiek przyklejonych paprochów ??

Dokładnie idealna, posiadam swoją lakiernię bez pyłkową.


No właśnie, a nie każdy taką posiada :D
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

17 lis 2009, 18:11   (#58)  

warto by było się jeszcze zastawnowić czy warto płacić te 1000zł za szafkę. Nie mam nic przeciwko osobom, które je kupują. To nie jest mój interes...

Ale za te 1000zł można postawić kompletne akwarium 100l.
NIedawno była dyskusja na forum, że japończycy zakładają znacznie więcej akwarii od nas, bo my nie mamy kasy. Jak by zrezygnowac z kilku gadżetów to w cenie jednego akwarium na produkatach drogich firm można by postawić kilka akwarii na produktach tańszych, ale równie skutecznych firm.
Ale to nie mój interes.

Danio12345
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 lis 2008, 18:20

17 lis 2009, 20:13   (#59)  

A ja zaprojektowałem taką szafkę. Na razie jestem unieruchomiony, ale myślę, że za miesiąc złożę ją do kupy.
Wygląd spartański, ale pasuje do otoczenia.
Wszelkie przewody i węże będą wychodziły z tyłu blatu. Dlatego jest on wysunięty po za konstrukcję.
To, co wygląda jak wielkie szuflady, w rzeczywistości będzie drzwiczkami otwieranymi w prawo. Nie jak barek. :) Taka zmyłka. :)
W większej komorze będzie przestawna półka.
Pomalowana będzie farbą akrylową przy użyciu małego ławkowca.
Tak pomalowany mebel wygląda jakby był z drewna.
Płyta nie musi być super, hiper elegancka, bo nie będzie jej widać. :)
Załączniki
szafka.jpg
(112.76 KiB) Pobrane 2126 razy

Gość


17 lis 2009, 21:04   (#60)  

A co się będę, swoją szafką też się pochwalę :P. Wzorowana na ADA. Chciałem kopię, ale nie pasowała mi do mebli w pokoju więc trzeba ją było trochę przerobić. Pod standardowym zbiornikiem 112l. W przyszłości zamierzam wyciąć prostokątne otwory w bocznych ściankach żeby przyczepić stelaż z oświetlenia podwieszanego (jak je zakupię po ewentualnym akcie przypływu gotówki). Robiona przez znajomego stolarza. Chciałem sam, ale brak mi warunków/narzędzi. No i obawa, że jakbym zrobił źle, to byłoby dużo sprzątania. Cenowo wyszło mnie 450zł.
Załączniki
DSCF4862.JPG
(31.2 KiB) Pobrane 3611 razy
DSCF4866.JPG
(43.92 KiB) Pobrane 3611 razy
DSCF4867.JPG
(36.4 KiB) Pobrane 3611 razy

Gość


07 gru 2009, 19:52   (#61)  

Wracając do tematu....
Potrzebowałem mebla pod 63 lity.
Lubię "prostotę" w pozytywnym słowa tego znaczeniu, ale szafki ADA nie są w moim typie, więc robienie kopii nie wchodziło w grę.
Przygotowałem stolarzowi projekt, szafki która będzie mi się podobała i spełniał moje oczekiwania. Koszt 200 pln.
Załączniki
1.jpg
front
2.jpg
(36.54 KiB) Pobrane 3731 razy
3.jpg
tył
(35.95 KiB) Pobrane 3731 razy
Pozdrawiam, Paweł

Avatar użytkownika
pawel_ok
Zainteresowany tematem

Posty: 158
Dołączył: 10 paź 2006, 15:43
Miasto: lubelskie

16 gru 2009, 16:26   (#62)  

Pawle, miejscowość ?

Usunięto użytkownika 14432


16 gru 2009, 20:23   (#63)  

mmarek napisał(a):Pawle, miejscowość ?

Miejscowość kogo?
Jeżeli chodzi o stolarza to Skaryszew :wink:
Pozdrawiam, Paweł

Avatar użytkownika
pawel_ok
Zainteresowany tematem

Posty: 158
Dołączył: 10 paź 2006, 15:43
Miasto: lubelskie

12 lut 2011, 17:49   (#64)  

Sporo się naszukałem tego wątku. Szkoda ,że nie jest przyklejony.

Przy okazji zakładania nowego akwarium postanowiłem zrobić sobie taką szafkę według schematów znalezionych w tym wątku:
http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=27709&highlight=szafki

Szafka jest pod akwarium o wymiarach dna 60x30 cm. Projekt zmieniłem o tyle ,że otwory na bokach są u mnie okrągłe. Szafka jest oklejona fornirem dębowym, zabejcowanym na czarno-brązowo i polakierowany. Najlepiej wyglądała przed lakierowaniem. Chcąc najlepiej zabezpieczyć fornir wybrałem lakier jachtowy... IMHO lepiej by wyglądał typu nitro... Ale to może w przyszłości.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Avatar użytkownika
Mateusz89
Stały bywalec

Posty: 303
Dołączył: 23 paź 2009, 22:28
Miasto: Gogolin/Opole

12 lut 2011, 18:27   (#65)  

Bardzo ładna ta Twoja szafeczka :) Też niedługo bede musiał pomajstrować i zrobić sobie taką.Widać w zamierzeniu nie musiała być w kolorze ADA :wink:

Gość


17 maja 2011, 18:35   (#66)  

Witam

Chciałbym zapytać czym malowaliście wasze szafki.
Jestem w trakcie robienia własnej. Pozostało właściwie zaszpachlować nierówności i malowanie.

Szafka wykonana jest z płyty MDF (surowej). Dużo różnych opinii na temat malowania płyt MDF czytałem i sam już nie wiem jakich farb, ewentualnie podkładów użyć.

Myślałem o jakiejś farbie alkidowej bądź ftalowej. Czy taka farba była by dobra? Czy można ją użyć bezpośrednio na surowy MDF ? Co ewentualnie pod nią. Będę wdzięczny za wasze sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam.

kudlaty801
Poznaje temat

Posty: 113
Dołączył: 22 gru 2010, 11:45
Miasto: Lublin

Wspieram stronę kontem Premium

03 mar 2012, 18:36   (#67)  

Czy ktoś orientuje się może jakiej średnicy oraz w jakich odstępach ulokowane są otwory w szafce Wood Garden Mini M? Chodzi mi o te otwory w blacie pod węże do filra. Generalnie średnica trych otworów nie jest tak ważna jak odpowiednie ich rozmieszczenie, aby współgrało z lampką ADA Solar Cube Garden Mini M. Niosę się z zamiarem zrobienia sobie takiej szafki, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tych otworach i ich odpowiedniem rozmieszczeniu. No a nie posiadam jeszcze lampki, aby móc samemu sobie to dograć. Tak więc będę wdzieczny za pomoc. Z góry dziękuję!

knabi
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 30 paź 2011, 11:39

03 mar 2012, 18:45   (#68)  

Powodzenia ;).
Załączniki
Cube-Cabinet-for-Mini-M.png
(31.86 KiB) Pobrane 1938 razy

Avatar użytkownika
Szyszak
Poznaje temat

Posty: 121
Dołączył: 07 mar 2011, 21:01
Miasto: Podkarpacie, Tarnobrzeg

26 cze 2012, 12:49   (#69)  

Hej,

Czy ktoś się podzieli informacją czym szpachlujecie i lakierujecie szafki? Kupiłem uzywaną lakierowaną szafkę, która wymaga paru poprawek i nie wiem czym to najlepiej zrobić. Myślałem o jakimś sprayu ponieważ nie mam pistoletu.

Pozdr
jedrek

jedrek1911
Zaawansowany użytkownik

Posty: 816
Dołączył: 18 sty 2010, 10:01
Miasto: Kraków

26 cze 2012, 13:52   (#70)  

szpachla uniwersalna, dostaniesz ją w każdym motoryzacyjnym sklepie i budowlanym :)
Ja malowałem swoją na biało sprejem do felg, jest bardzo twardy i trwały , ciężko zarysować powierzchnię , polecam :)
pawelrygol90@wp.pl

Avatar użytkownika
Dzejson90
Aktywny użytkownik

Posty: 536
Dołączył: 02 kwi 2011, 16:13
Miasto: Gogolin











Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 487 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Czy taka szafka wytrzyma akwarium?

    Witam. Słuchajcie, czy taka szafka wytrzyma akwarium 120x29x50? Szafka jest długości 120 cm, szerokość akwarium jest idealnie przed zwężaniem się blatu, 5 nóżek, po dwie po bokach i jedna na środku....

    Wyświetlenia: 619 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 335 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 442 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 491 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 613 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 500 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 765 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Clinton Corona a ADA Amazonia i RO

    Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie odnośnie wymagań co do wody dla Clintonów. Da radę je trzymać w roślinniaku na podłożu ADA Amazonia ver. 2 i wodzie RO? Po podmiance i mineralizacji wody mam KH 2-2...

    Wyświetlenia: 617 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 7006 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 321 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.