Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Suchy start a rośliny z hodowli podwodnej

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Hej

Mam taki dylemat ,noszę się z zamiarem małego restartu i zmiany aranżu na Iwagumi w tym celu chcę zrobić suchy start aby rośliny trawnikowe ruszyły bez strat ,ale w obecnym aranżu mam staurogyne repens i rotale colorate którą chcę wykorzystać w Iwagumi .

Zastanawiam się czy staurogyne i rotala przetrwa suchy start ? oczywiście przyciął bym je do mini sadzonek i tak posadził .

Szkoda mi wyrzucać te rośliny i kupować to samo invitro .

Ktoś próbował takiego myku ? teoretycznie powinno się udać .

akwaAmator
Zainteresowany tematem

Rotalka powinna przetrwać. Pewnie najpierw zmarnieje, później odbije.W razie czego, daj jej czas, nawet jak całkiem padnie. Stauorgyne repens nie miałem, ale biorąc pod uwagę jej pochodzenie -- obstawiałbym, że tak. W sumie nic nie ryzykujesz, najwyżej dosadzisz później probówkowce.
Daj znać za jakiś czas, jak poszło.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Ryzykuje czas , bo jak mi rotala i staurogyne padnie to kupię i vitro ale to kolejne dodatkowe 2-3 tyg suchego startu .

Jak się zdecyduje na ten zabieg to tam znać jak poszło.

akwaAmator
Zainteresowany tematem

To fakt, nie pomyślałem -- mi się okres suchy przedłużył, bo szkoda było zalewać. Po jakichś trzech miesiącach zaczęły się pojawiać wredne białe glistki (zalety zabawy w samoróbki pod podłoże), zaraz po tym roślinki troszkę podmarniały, i dopiero to mnie zmotywowało do wlania wody.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Jednak wyzwanie podjęte, zamówiłem już co trzeba i myślę że w niedzielę będę działał.

akwaAmator
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Nowe rośliny w sklepie RA

oswietlenie.jpg Montujemy oświetlenie LED do kolejnych regałów z roślinami. :) A tym czasem zapraszamy po mchy i wątrobowce - ponad 12 gatunków i odmian dostępnych z wysyłką w 24h lub z szybkim od...

Wyświetlenia: 6537 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

• Rośliny akwariowe Karel Rataj

https://www.youtube.com/watch?v=WM_pJX5fJpg Zapraszam po roślinki z plantacji Rataj: Lista roślin

Wyświetlenia: 452 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Rośliny akwariowe w wanienkach

wanienki1.jpg Rośliny w wanienkach znów dostępne! Pojemne opakowania o wymiarach 15x10cm - bardzo duża ilość w atrakcyjnej cenie. Super rozwiązanie przy rybach kopiących - rośliny są już ukorzenion...

Wyświetlenia: 1200 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Promocja na rośliny akwariowe

promocje.jpg Kolejne gatunki w promocji - wysyłka w 24h, zdążysz przed końcem tygodnia i w sobotę przy kawce i ulubionej muzyce posadzisz rośliny w akwarium :) Zaglądajcie regularnie bo codziennie...

Wyświetlenia: 400 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Sklep stacjonarny rośliny akwariowe

Z góry przepraszam za ten wątek, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Bywam rzadko na tym forum. Ostatnio czytałem o nowej siedzibie i jej urządzaniu. Teraz czytam iż nie ma sklepu stacjonarnego...

Wyświetlenia: 521 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 32 gości