Bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu.        DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Suchy start a rośliny z hodowli podwodnej

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Hej

Mam taki dylemat ,noszę się z zamiarem małego restartu i zmiany aranżu na Iwagumi w tym celu chcę zrobić suchy start aby rośliny trawnikowe ruszyły bez strat ,ale w obecnym aranżu mam staurogyne repens i rotale colorate którą chcę wykorzystać w Iwagumi .

Zastanawiam się czy staurogyne i rotala przetrwa suchy start ? oczywiście przyciął bym je do mini sadzonek i tak posadził .

Szkoda mi wyrzucać te rośliny i kupować to samo invitro .

Ktoś próbował takiego myku ? teoretycznie powinno się udać .

akwaAmator
Znający temat

Rotalka powinna przetrwać. Pewnie najpierw zmarnieje, później odbije.W razie czego, daj jej czas, nawet jak całkiem padnie. Stauorgyne repens nie miałem, ale biorąc pod uwagę jej pochodzenie -- obstawiałbym, że tak. W sumie nic nie ryzykujesz, najwyżej dosadzisz później probówkowce.
Daj znać za jakiś czas, jak poszło.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Ryzykuje czas , bo jak mi rotala i staurogyne padnie to kupię i vitro ale to kolejne dodatkowe 2-3 tyg suchego startu .

Jak się zdecyduje na ten zabieg to tam znać jak poszło.

akwaAmator
Znający temat

To fakt, nie pomyślałem -- mi się okres suchy przedłużył, bo szkoda było zalewać. Po jakichś trzech miesiącach zaczęły się pojawiać wredne białe glistki (zalety zabawy w samoróbki pod podłoże), zaraz po tym roślinki troszkę podmarniały, i dopiero to mnie zmotywowało do wlania wody.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Jednak wyzwanie podjęte, zamówiłem już co trzeba i myślę że w niedzielę będę działał.

akwaAmator
Znający temat

Powiązane tematy
  • Rośliny i parametry wody

Hej, kilka dni temu pojawiły mi się zielenice, zrobiłem testy wody i się okazało, że PO4 mam na poziomie 0. Dolałem tak żeby zachować propozycje z NO3. Zielenice są dalej, już nie tylko na szybie, ale...

Wyświetlenia: 435 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Nowe akwarium rośliny się rozpuszczają, gniją.

Witam Ponad dwa tygodnie wystartowałem z akwarium na wodzie RO mineralizator VIMI. Parametry wody wydają mi się idealne. NO - 15 CO-25mg FE - 0,1:0,2 Ca- 36 Mg - 7 PH - 6.3 K - 25 GH - 8 KH - 4 PO - ...

Wyświetlenia: 1404 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Brązowe rośliny, nitki

Witam, Po dłuższej przerwie od akwa postanowiłem wrócić i założyć skromne akwa 30L z naciskiem na rośliny, sprzęt miałem to postanowiłem wykorzystać. :D Akwarium założyłem ok mies temu na bazie ziemi...

Wyświetlenia: 121 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 196373 | Odpowiedzi: 2025 czytaj więcej...

• Rośliny na korzenie

Witam, szukam rośliny na korzenie. Jaki mech wytrzyma mocne światło? obecnie na korzeniach mam hemantusa montecarlo. Chciał bym posadzić jednak jakiś mech, ale większość lubi słabe światło. Ktoś ma do...

Wyświetlenia: 159 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.