Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Stolik pod 200L



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



30 maja 2006, 21:17 Stolik pod 200L  (#1)  

witam mam prośbe, potrzebuje zrobi stolik pod 200 L ipotrzebowałbym do tego jakies schematy Rysunki techniczne, zdjęcia poglądowe waszych stolików, bo sam jeszcze nie wiem jaki ja bym chciał, dodam ze dł 100 szer 40

krzychu87


13 cze 2006, 23:41   (#2)  

spawasz rame z kontowników stalowych np 45x45x6mm z przodu wygląda to tak że pozioma podstawa akwa podparta jest na końcach i na środku ;-) tylko spawać trzeba ;0

gregorysum


14 cze 2006, 07:52   (#3)  

Ja zrobiłem ramę pod akwa 300 l z profili stalowych 25x25x2 mm. 4 profile o długości akwarium (2 na górę i 2 do łączenia nóżek), 3 profile (na górę)+ (liczba nóg) profili do łączenia nóżek z przodu i z tyłu. Spawanie migomatem, papier ścierny, podkład, farba i gotowe. W przyszłości płyta meblowa i masz szafkę jak ze sklepu a ile dumy z wykonania własnoręcznie.
Załączniki
schemat.jpg
(10.64 KiB) Pobrane 1044 razy
Ostatnio edytowano 14 cze 2006, 13:45 przez mees, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

14 cze 2006, 11:45   (#4)  

szczerość nakazuje mi powiedziec, ze nie postawił bym na takim stoliku nawet akwa 100L

Ile wynosi ugięcie twojej szafki pod twoim akwa ??? na kontownikach 25x25x2mm???

Z norm budowlanych wynika ze dla kątownika 45x45x4mm (o ile sie nie myle , bo chyba dla grubszego bylo liczone) dla akwa 60cm ugięcie wynosi 1 mm a co dopiero dla 300L akwa co daje ok 400kg

gregorysum


14 cze 2006, 13:42   (#5)  

gregorysum napisał(a):szczerość nakazuje mi powiedziec, ze nie postawił bym na takim stoliku nawet akwa 100L

Ile wynosi ugięcie twojej szafki pod twoim akwa ??? na kontownikach 25x25x2mm???

Z norm budowlanych wynika ze dla kątownika 45x45x4mm (o ile sie nie myle , bo chyba dla grubszego bylo liczone) dla akwa 60cm ugięcie wynosi 1 mm a co dopiero dla 300L akwa co daje ok 400kg


Czytaj a tam jest napisane, żę nie z kątownika tylko profili stalowych, czyli czworoboku o równych bokach 25 mm i grubości 2 mm. Zero ugięcia, bo rysunek był przykładowy a u mnie nogi są po 4 z przodu i z tyłu. Rozstaw dla długości 120 cm to 30 cm, co i jak ma się tu ugiąć :lol:

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

18 cze 2006, 21:26   (#6)  

zamieszczam rys /widok z góry
kreski są płytą wiórową 16 mm.
wymiary 100x70x80
stoi aż miło
skakać można
podstawa z takiej samej płyty, a całość stoi na 12 nóżkach z kołka
drewnianego, na wypadek powodzi czy przecieku
blat-też płyta 16 mm.
bez metalu
polecam
Załączniki
stelaż.jpg
widok z drewna
(6.65 KiB) Pobrane 997 razy

tomy












Powiązane tematy
  • Obsada 200l

    Chciałbym obsadzić akwarium 180-200l spokojnymi rybami, głównie gurami mozaikowa ale nie wiem jakie ryby do nich i ile sztuk. Może ktoś podpowie kilka wariantów?.

    Wyświetlenia: 365 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Filtracja 200L

    Cześć posiadam akwarium ok 200L wymiary 100x 50x40 w panoramie. Niestety przegiąłem z karmieniem , dodatkowo ściągnąłem sobie chore ryby bez kwarantanny co spowodowałem armagedon w akwarium . Obsada...

    Wyświetlenia: 466 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 503 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Komoda pod akwarium

    Cześć. Na początku się przywitam. Jestem Kamil i planuję założyć swoje pierwsze akwarium. Myślę o 112 l, 80x35x40. Zastanawia mnie jedynie komoda, na której planuję postawić te akwarium. Jest ona stab...

    Wyświetlenia: 1626 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 200l - wychodzenie z problemów

    Witam. Nie za bardzo wiedziałem w jaki temat wrzucić ten post bo zawiera w sobie kilka różnych. Na początku przedstawię obecny baniak: 200l - BN/T - Michał B Obecny układ funkcjonuje od lutego br 1...

    Wyświetlenia: 490 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 200l - B/N - joshua

    Cześć, Dawno nic nie wstawiałem, eksperymentowałem z baniakiem, wychodziło różnie. Postanowiłem jednak zmienić szkło na większe i oto takie cudo popełniłem: Dane techniczne: Akwarium robione na wymi...

    Wyświetlenia: 1465 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Wzmocnienie komody Malm (IKEA) pod akwarium. Prośba o pomoc.

    Chciałbym Was prosić o pomoc i rady. Za co już teraz dziękuję. Kupiłem nowe/używane akwarium (75x37x40). Niestety tak się składa, że jedynym miejscem gdzie może ono stać jest komoda z Ikei - Malm. Tak...

    Wyświetlenia: 24816 | Odpowiedzi: 44 czytaj więcej...

  • Belka 200L Pomoc W weryfikacji projektu

    Witam Mam zamiar zbudować Belkę 100cm 78W Sterowaną Tc420 Wymyśliłem sobie projekt taki jak na załączonym zdjęciu Jak by ktoś mógł mi podpowiedzieć zweryfikować czy dobrze żem schemat zaprojektował ...

    Wyświetlenia: 726 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Belka DIY power led akwarium 200l

    Witam serdecznie Planuję zmontować belkę na power ledach. Przejrzałem wiele forów, łącznie z tym, w poszukiwaniu inspiracji, jednak chciałbym prosić Was o ocenę i podpowiedzi. Zacznę od początku, c...

    Wyświetlenia: 19882 | Odpowiedzi: 71 czytaj więcej...

  • Oświetlenie pod roslinki 112l

    Witam mam pytanko jakie oświetlenie wybrać pod roślinki do akwarium 112l o długości 80cm . Żeby mieściło się pod pokrywę

    Wyświetlenia: 1256 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.