Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Staurogyne repens-ciemny nalot na dolnych liściach



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam,
dolne, starsze liście staurogyne zaczynają porastać czymś czarnym (compsopogon?). Mam nadzieję, że widać to na zdjęciu. Czy to może być oznaką małej ilości CO2 a może złym stosunkiem N/P?


pi3cho82
Zainteresowany tematem

Posty: 260
Dołączył: 25 sie 2009, 17:20

Podepnę sie do tematu.
U mnie zawsze rósł wyśmienicie ale teraz mam te same objawy :(

zabol001irlandia
Zainteresowany tematem

Posty: 223
Dołączył: 15 mar 2012, 00:43
Miasto: Athlone

To na pewno Rhodophyta - krasnorosty, szantrasje oraz chyba zielenice punktowe .
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... zanie.html

Avatar użytkownika
pagu
Znający temat

Posty: 1752
Dołączył: 20 wrz 2011, 17:54











Powiązane tematy
  • Zahamowany wzrost i dziury na starych liściach i u dołu rośl

    Witam, od jakiegoś czasu pojawiają się dziury w roślinach i zatrzymał się wzrost roślin. Świecę 11h dziennie z czego pierwsze 2 i ostatnie 2 godziny to świt i zmierzch. Parametry wody: PH - 7.6 Gh - 1...

    Wyświetlenia: 1473 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • Biały, galaretowaty nalot na roślinach. Co to?

    Witam. Baniak ma 8 dni, wczoraj robiona podmiana wody 50%. Nawożenie metodą EI 50% zalecanych dawek. Mam następujący problem. W ciągu jednej nocy pojawił mi się dosłownie na wszystkich roślinach ...

    Wyświetlenia: 8860 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 526 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Dziury w liściach, odpadające liście, przezroczyste liście p

    Witam, zbiornik 150x50x55, oświetlenie led ape led plant plus aquael leddy tube plant łącznie 31lumenow na litr, czas świecenia 8h, co2 w automacie z phbotem na poziomie około 25ppm, parametry Ph 6,8 ...

    Wyświetlenia: 1940 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Brązowy nalot łatwy do usunięcia

    Mam akwarium 120 l, 15 małych rybek, trochę roślin, CO2 podawane 24 h/dobę, co tydzień wymiana 20 l wody RO mineralizowanej, dwie świetlówki palone 9 h dziennie. Jedna to GLASS LED POWER 18W, druga no...

    Wyświetlenia: 2109 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Czarny nalot na korzeniu

    Dzień dobry, Potrzebuję pomocy w identyfikacji i ocenie niezidentyfikowanego nalotu moim akwarium. Posiadam zbiornik, kostkę, 30x30x30 z krewetkami, wystartowany 2 msc temu i kilka tygodni temu zacz...

    Wyświetlenia: 716 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czarne plamy na liściach

    Co jest powodem? JPEG_20230318_191324_8210573005559094361.jpg Wysłane z SM-G965F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 630 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Eleocharis parvula - glony / brązowy 'nalot'

    Cześć, mój eleocharis parvula (in-vitro) od posadzenia (ok 2 tyg temu) dostaje brązowego nalotu takiego jak na zdj. Palcem idzie się tego pozbyć w większej ilości. Roślinka jak widać się ukorzenia i r...

    Wyświetlenia: 1590 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Biały nalot (śluz) na dnie i kamieniach

    Witam, Mam problem . W moim akwarium na dnie, kamieniach i 80% roslin pojawiło się coś. Wygląda to jak wata/pleśń otoczona śluzem nie mam pojęcia co to jest i jak to zwalczyć rosliny zaczynają ch...

    Wyświetlenia: 27382 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Brązowy nalot na lisciach

    Witam wszystkich. Liście które są najbliżej światła pokrywają mi się takim nalotem . Czy to od światła ? Belka własnej roboty .

    Wyświetlenia: 5009 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka, Piotr Baszucki i 419 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.