Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Start akwarium, kilka pytań

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Do nawożenia kupiłem Aqua Art Planta Gainer Classic 100ml, węgiel w płynie + bimbrownia. Parametrów wody nie znam

wnusiu
Poznaje temat

To brązowe to już pewnie okrzemki, masz akwarium na ziemi?wstrzymaj się nawożeniem wody,carbo może trochę pomóc

Stec
Początkujący

Lać już carbo?

wnusiu
Poznaje temat

Testy firmy zoolek będą dobre?

wnusiu
Poznaje temat

Carbo lać.

Testy zoolek sam używam i polecam ale....
Nawóz który masz to mikro z potasem i magnezem. Możesz go zacząć używać za około miesiąc.
Do tego czasu powinno się dawać carbo i potas najlepiej. Brakuje ci podstawy czyli nawozu makro.
Następnie - gdy już kupisz te testy możliwe, że będzie potrzebne wyrównanie NO3 i PO4. Po pierwsze nie masz tych nawozów, po drugie musisz kupić takie, by móc te parametry regulować oddzielnie najlepiej.
I tu się zaczyna, bo albo kupisz sole albo wydasz na firmowe.
Zastanów się co chcesz i jak, bo to że będziesz miał testy to jeszcze nie wszystko.

Parametry wody sprawdź na stronie lokalnych wodociągów i tu nam je podaj.

matu
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk

Na stronie wodociągów jest tylko podane, że woda średnio twarda. Dokupie jeszcze nawóż makro, potas i żelazo tej samej lini co nawóz mikro który posiadam. Testy zoolek na PO4, NO3, PH, GH-KH. Czego jeszcze potrzebuje? Czytałem troche o solach i przyznam szczerze, że bez waszej pomocy nie odważył bym się podawać ich do akwarium :D

wnusiu
Poznaje temat

Woda już nie jest mętna lecz glony zaatakowały mi rośliny mam się nimi przejmować czy to normalne? Jutro kurier przywiezie taśmy led i testy oraz nawozy aquabotanique (mikro, makro, fosfor) zamiast fosforu miałem zamówić potas :roll: przyda się chociaż?. Test zrobić przed podmianą czy po?

Kilka zdjęć jak to wygląda
Załączniki
DSC_0088.JPG
DSC_0094.JPG
Heniek wygląda marnie, wiecie co mu może dolegać?
DSC_0091.JPG
DSC_0095.JPG

wnusiu
Poznaje temat

Na początek świecić pełną mocą czy 0,5 w/l wystarczy?

wnusiu
Poznaje temat

0.5W/l 8h dziennie, za tydzień 9h/dzień.

matu
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk

8-9 godzin to maks i nie lej niczego oprócz małych dawek carbo według mnie, okrzemki ścieraj palcem i podmieniaj wodę jeszcze ze dwa razy co 3 dni, tak 40% jeżeli lejesz kran.Startujesz akwa na ziemi więc ostrożnie- myślę.

Stec
Początkujący

Zrobiłem kilka testów

Ph-7
Kh-9
NO3-0

NO3 mnie dziwi robiłem test 2 razy i 2 razy wyszło 0

wnusiu
Poznaje temat

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: rafalu20 i 37 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.