Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Start akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 sty 2006, 16:19 Start akwarium  (#1)  

Witam - wyczyściłem akwarium, żałożyłem do niego(112l) trzecią świetlówkę w sumie 60 W, podaję CO2, oczywiście na noc wyłączam i po kilku dniach pojawił się problem - wszystkie rybki zaczynają mi zdychać, co może być przyczyną?

Robert Kandora


09 sty 2006, 16:52   (#2)  

WItam:)
Rybek nie wpuszcza sie zaraz po zalaniu akwarium- zdychają bo możliwe że są wysokie stężenia NO2, inna przyczyna nie nasuwa mi sie :?
"idziemy dalej by być bliżej..."

Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec

Posty: 445
Dołączył: 02 lis 2004, 14:03
Miasto: Pszczyna

09 sty 2006, 17:13   (#3)  

Zastanawiam się,bo gdzieś tu czytałem, że nie powinno się zaraz nawozić CO2 i dawać dużo światła dopóki akwarium nie dojrzeje i czy to czasem nie jest tego przyczyna, bo może zbyt gwałtownie zmienia się pH. W dojrzałem to inna sprawa.

Robert Kandora


09 sty 2006, 18:43   (#4)  

Zobacz sobie o starcie zbiornika roslinnego dzial "Beginers manual" na www.vectrapoint.com moze Cie doswietli :idea: :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

10 sty 2006, 08:09   (#5)  

Jak rybki padaja po kilku dniach to NO2 lub jeszcze NH3 masz na wysokim poziomie gdyz filtry jeszcze nie dojzaly a ryby dostarczaja ciagle amoniak NH3 ktorego niema co przerabiac. Krotko mowiaz zabiles je :(

neo_ns


10 sty 2006, 15:52   (#6)  

Grzegorzu, być może ty jesteś światowy człowiek, ale ja niestety czytam tylko po polsku

Robert Kandora


10 sty 2006, 16:59   (#7)  

Chodzi o to że w tamtym akwarium ryby zostały wpuszczone w 3 tygodniu funkcjonowania zbiornika, jedynie kreweki Amano zostały wpuszczone w pierwszym tygodniu (do walki z glonami) :)
"idziemy dalej by być bliżej..."

Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec

Posty: 445
Dołączył: 02 lis 2004, 14:03
Miasto: Pszczyna

10 sty 2006, 18:52   (#8)  

Szkoda Robercie, rozumiem te "swiatowosc" i"Polacy nie gesi..", ale to moze trzeba wziac ksiegi i sie pouczyc... Niestety spora ilosc dobrej literatury jest ciagle po angielsku (choroba, moze znow sie trza wziac za tlumaczenie...- to taka autoaluzja :wink: )
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

12 sty 2006, 11:24   (#9)  

Ktoś kiedyś powiedział,że "Polacy nie gęsi i swój język mają",
a ktoś inny jeszcze powiedział "Polacy to gęsi, bo języków nie znają"
:wink:
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Piotr Demczuk
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 21 maja 2005, 09:09
Miasto: Łęczna (ok Lublina)

20 sty 2006, 20:43   (#10)  

Niestety spora ilosc dobrej literatury jest ciagle po angielsku )


Stety czy niestety ale anglik to podstawa. Sporo fachowej literatury z różnich dziedzin i większość stron internetowych (ok. 80%) jest po angielsku. Dla mnie nauka anglika to hobby więc tym łatwiej się go nauczyłem; poza tym znajomość tego języka to potężne narzędzie.
Glony są jak psychologia kobiety - jak gęsty i ciemny las. Wielu już w nim zbłądziło śmiałków...

Avatar użytkownika
kekon7
Zaawansowany użytkownik

Posty: 788
Dołączył: 03 cze 2005, 18:41

23 sty 2006, 23:07   (#11)  

Kekon7 - skoro to dla ciebie hobby, to bądź tak dobry i przetłumacz ten materiał z linka:) będę wdzięczny:)

Robert Kandora


24 sty 2006, 01:42   (#12)  

OK, robi się :) Prześlę Ci go na e-maila
Glony są jak psychologia kobiety - jak gęsty i ciemny las. Wielu już w nim zbłądziło śmiałków...

Avatar użytkownika
kekon7
Zaawansowany użytkownik

Posty: 788
Dołączył: 03 cze 2005, 18:41

26 sty 2006, 15:45   (#13)  

Trzymam za słowo.

Robert Kandora


29 sty 2006, 10:00   (#14)  

To jak tekst będzie przetłumaczony to proponuję zamieścić go na forum gdyż sporo innych ludzi będzie zainteresowanych tym artykułem.

Avatar użytkownika
Maciejewski Maciek
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 01 lis 2004, 12:48
Miasto: Gorzów Wlkp.

29 sty 2006, 17:49   (#15)  

Wracając do tematu- domyślam się co było przyczyną:
1. Jeżeli do świeżo nalanej wody(w której były rośliny)wrzuciłeś rybki, to mogły zarazić się one od flory twojego akwarium jakąś chorobą. Te dwa tygodnie, które trzeba czekać po posadzeniu roślin są po to, aby bakterie, które mogły przyczepić się do tych roślin(jeżeli w sklepowym akwarium pływały z nimi zarażone ryby) zniknęły. Jak powszechnie wiadomo, jeśli bakterie w ciągu tygodnia nie znajdą żywiciela- giną.
2. Rybki mogły doznać również szoku termicznego(jeszcze przewożone w takim mrozie :x ). Powienieneś zanużyć worek z nimi na około 10 minut w swoim akwarium, a dopiero potem je wypuścić(dla wyrównanai temperatur oczywiście).
Jeszcze jedno pytanie: Czym czyściłeś akwarium?

Krzysiu2


29 sty 2006, 21:05   (#16)  

Tłumaczenie jest już gotowe (19 stron włącznie z rysunkami i fotografiami). Oczywiście można to umieścić na forum ale pewnie najpierw trzeba zapytać o zgodę moderatora. Do tego dochodzi jeszcze pewnie kwestia praw autorskich autora tego materiału tak więc kwestia umieszczenia na forum zależy od tych "z góry" :) Jednak mogę w każdej chwili przesłać cały dokument (w pliku pdf) każdemu zaintresowanemu.
W tekście na czerwono wstawiłem pewne komentarze oraz swoje wątpliwości. W niektórych miejscach nie bardzo można było zrozumieć o co tak naprawdę chodziło autorowi. Pominąłem też szczegóły dotyczące materiałów filtracyjnych przy okazji omawiania instalacji filtra. Użyte tam materiały nie są bowiem sprzedawane w Polsce ale można je zastąpić każdym innym wkładem dostępnym pewnie w każdym zklepie zoologicznym. Autor wymienia tam również różne preparaty, narzędzia i nawozy również u nas raczej nie używane i też można je zastąpić naszymi (wszystkie te rzeczy są jak wynika z tekstu produkowane przez firmę ADA)
Glony są jak psychologia kobiety - jak gęsty i ciemny las. Wielu już w nim zbłądziło śmiałków...

Avatar użytkownika
kekon7
Zaawansowany użytkownik

Posty: 788
Dołączył: 03 cze 2005, 18:41

29 sty 2006, 23:09   (#17)  

To ja poproszę o materiał na e-mail: wojciechbartnicki@poczta.fm
Ostatnio edytowano 30 sty 2006, 00:48 przez WojtekB, łącznie edytowano 1 raz

WojtekB
Poznaje temat

Posty: 87
Dołączył: 06 paź 2003, 08:47
Miasto: Mińsk Mazowiecki

30 sty 2006, 00:08   (#18)  

Ja również bardzo proszę :lol:
Mój e-mail: adam@walentyn.com
pozdrawiam
adam walentyn

http://www.adam.walentyn.com

awaxi
Początkujący

Posty: 33
Dołączył: 05 kwi 2005, 23:36

30 sty 2006, 13:43   (#19)  

Ja także poproszę spayder132@poczta.onet.pl

spayder
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 29 paź 2005, 16:28
Miasto: Łódź

30 sty 2006, 14:18   (#20)  

Jesli nie zrobilo by ci to roznicy to mozesz tez wyslac na jakubwojdyla@simplusnet.pl

neo_ns












Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4030 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18176 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 692 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65395 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15321 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 728 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 343 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1238 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 348 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 410 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.