Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Sposób na pierwotniaki w akwarium

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Jeśli dotykasz rośliny i leci z nich pył to postaraj się tak ustawić filtry aby ruch wody zrobił to za Ciebie. Do filtra wstaw drobną watę aby zebrała ten osad.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Zaawansowany użytkownik

A propos tego właśnie myślałem nad jednym - może dodać środka które zawsze daje się na "oczyszczanie z pyłu"? Czyli flokulant/koagulant akwarystyczny. Spowoduje zbijanie się martwych pierwotniaków w grudy i ułatwi pracę filtra (czytałem, że niektórzy miesiącami walczyli z mętną wodą bo nawet wata nie mogła zatrzymać tak drobnego pyłu, a w filtry diatomowe na ziemi okrzemkowej nie zamierzam się bawić na pewno, to kolejny koszt bo trzeba dobrej mocnej pompy by przecisnąć wodę przez niego).

Oczywiście to jeśli mimo doby pracy mocnej lampy UV jak na to akwa - nie będzie różnicy.

W mojej opinii...(czasami niektórzy piszą że lampa nie pomogła) z punktu widzenia chemika - UV musi zabić pierwotniaki (ewentualny problem jeśli agar ciągle gdzieś tam jest trawiony przez bakterie i one się tak namnażają i dają dalej pożywkę nowej kolonii pierwotniaków) - tylko, że martwe nadal pozostają istotami w granicach 1 mikrona. A usunięcie przez watę najczęściej jest skutkiem nagromadzenia się flokulantów właśnie w wacie (każdy zauważył pewnie, że nagle wata robi się brązowa - zbijanie się cząstek = koagulacja).

akwarysta1992
Początkujący

Apropo tego kanału to chyba jeden z najlepszych na naszym YT jeśli chodzi o podstawy akwarystki

akwaAmator
Zainteresowany tematem

Poradziłem sobie. Rzeczywiście lampa UV niezwykle wspomaga proces pozbywania się pierwotniaków. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że martwe - muszą się rozłożyć najpierw ażeby woda się wyklarowała:)

akwarysta1992
Początkujący

Powiązane tematy
  • Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

bonsai3.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością są korzenie BONSAI Wood, które pozwalają na stworzenie efektu drzewka w akwarium. Korzenie można zakupić na szt...

Wyświetlenia: 1893 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Oferta w sklepie Akwarium Opti White różnica?

Witam Zauważyłem że do oferty trafiły akwaria Nattec OptiWhite. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między waszą produkcją a Nattec bo cenowo jest ogromna. To nie trochę strzał w kolano ?...

Wyświetlenia: 771 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Aranżacje akwarium

ranking.jpg Miło mi poinformować iż otrzymaliśmy ciekawą propozycję współpracy ze strony aquadesignerów, którzy od wielu miesięcy są na pierwszym miejscu naszego forumowego rankingu akwariów. Więc...

Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Korzenie do akwarium

korzenie-mangrowiec.jpg Oferta naszych korzeni powiększyła się, zapraszam: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/korzenie-kamienie-ozdoby/korzenie-akwarium-c-23_650.html?only_recommended=0&only_bun...

Wyświetlenia: 367 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Akwarium 300x60x60cm ze szkła OptiWhite

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-nowyb1-28c46a4f6813b49a1cc12daba1d1d41d.jpg Mieliśmy przyjemność przygotowywać zbiornik dla kolejnego sympatyka naszego Serwisu. Tym ...

Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: decadent, Majkel82, pkz i 58 gości