Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Sole potasu kontra testy PH

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

04 paź 2020, 16:53 Sole potasu kontra testy PH  (#1)  

Dzisiaj bezpośrednio po podmianie wody w akwarium i podaniu 10ppm potasu wykonałem test PH. Lekko się zdziwiłem kiedy test pokazał ponad 8 PH. Podejrzewając, że wpływ na ten odczyt miały właśnie sole potasu, wykonałem próbę na wodzie deszczowej. Pierwszy pomiar wody bez dodatku potasu. Pokazał PH 6,2. Po dodaniu sporej ilości ppm-ów potasu drugi pomiar wyskoczył ponad skalę. I teraz zastanawiam się, czy dodawanie potasu do akwarium faktycznie podnosi PH wody, czy tylko fałszuje wynik testu? Z chemii jestem cienki jak sik pająka, więc może ktoś mógłby mi to z grubsza wytłumaczyć?

Dodam jeszcze, że mam potas Aqua Art K+. Nie wiem jaka dokładnie w nim sól występuje, ale po dodaniu do akwarium woda robi się na chwilę mętna.

Kolcobrzuch
Poznaje temat

05 paź 2020, 12:51 Re: Sole potasu kontra testy PH  (#2)  

Zapewne jest tam KHCO3 lub mniej prawdopodobne K2CO3,z tad tez bezposrednio po dawkowaniu takowe pH ,jeszcze powinno skoczyc do gory rowniez kH .

Tak poza tematem jesli masz np. rozrobione KNO3 lub gotowy markowy nawoz na bazie KNO3,to jesli masz test na PO4 z ciekawosci sprawdz. :wink:

macek.g
Znający temat

Miasto: UK

Powiązane tematy
  • 013l - HT-ziemia-sole-power led - Dany88

30*25*20-15 L OW oświetlenie:9 W -dużo lumenów :)-Power Led-2 x FS, 1 x green,3 x 8500 K ,3 x 6500 K 1 tydzien 16-22 2 tydzien 15-22 Nawożenie-KNO3- ,KH2PO4,K2SO4,Fe-z aquaflory .Wszystko dozowane w ...

Wyświetlenia: 2244 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Co to za roślinki i nadmanganian potasu

Dostałem dziś od znajomego dość sporo roślin i 2 ślimaki. Proszę Was (forumowicze) o pomoc w opisaniu tego bo jestem w stanie może 2 znaleźć. https://imgur.com/a/ijTgDfB Co to za roślinki?...

Wyświetlenia: 2912 | Odpowiedzi: 73 czytaj więcej...

• 63l - The Roots - PR - VIMI Micro + Sole

No i przyszła pora na zmiany, poprzednia aranżacja się znudziła i została zlikwidowana. Na jej miejsce powstało takie oto coś: Rozmiar: 60x30x35 [63l] OptiWhite Oświetlenie: 2x24W Narva 865 Filtrac...

Wyświetlenia: 5791 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

• Nadmanganian potasu, KMnO4

Witam, Mam pytanie, gdzie mogę kupić (w internecie) nadmanganian potasu by odkazić akwarium i na przyszłość do odkażania roślin i leczenia ryb (tylko nie 1kg jak na kilku stronach widziałem tylko w i...

Wyświetlenia: 1684 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• lotos zielony kontra tygrysi

Nie wiem czy dobrze opisałem,lotos zielony ma centki jak tygrysi,ale ogólne ubarwienie zielone,a czerwony jest ceglasty bez centek.Ale ,mam pytanie,czy zielony może mieć zły wpływ na lotosa czerwonego...

Wyświetlenia: 537 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.