Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Skimmer vs. krewetki

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Posty nie pasujące do innych działów.

18 gru 2017, 12:27 Skimmer vs. krewetki  (#1)  

Tak jak w temacie. Mam problem gdyż każdego dnia w skimmerze mam kilka krewetek. Jest to mały skimmer eheim 350 ale zaczyna mnie to juz irytowac. Krewecie zwariowaly i wlaza tam na potege. Nawt filtracyjne potrafia tam sie znalezc. Miał ktos podobnie?

Yaras
Poznaje temat

18 gru 2017, 12:36 Re: Skimmer vs. krewetki  (#2)  

neony, furcatusy, zwinniki blehera i otoski, to odwiedzający mój skimmer. 3/4 z odwiedzających niestety nie przezyla, wiec skimmer wyleciał z akwarium. Akwarium zostało przykryte pleksa i jest spokoj.

pkz
Początkujący

Miasto: Tczew

18 gru 2017, 12:40 Re: Skimmer vs. krewetki  (#3)  

Bez skimmera robi sie po czasie film bakteryjny i dodatkowo pelni role cyrkulatora i dobrze wspomaga rozprowadzanie co2.

Yaras
Poznaje temat

18 gru 2017, 13:45 Re: Skimmer vs. krewetki  (#4)  

Miałem ten sam problem z krewetkami Amano i małymi rybami, nałożyłem na pływak siateczkę o oczkach ok.2-3mm tak aby nie przeciążyć pływaka (dokładnie kawałek materiału z rajstopy) i jest OK.
Myślałem też aby w górną część rurki pływaka wsadzić siateczkę perlatora baterii umywalkowej ale tego nie testowałem bo rajstopa daje radę.
Co jakiś czas sprawdzam tylko paluchem czy nic przez przypadek się nie przedostało.

robertolsz
Początkujący

Miasto: Olsztyn

18 gru 2017, 14:02 Re: Skimmer vs. krewetki  (#5)  

Wlozylem w plywak kawalek waty filtracyjnej i zoonk. Plywak schodzi na dół. Po prostj go zasysa. Wiec będe musial sprawdzic opcje z siateczka. Dzięki wielkie.

Yaras
Poznaje temat

19 gru 2017, 08:09 Re: Skimmer vs. krewetki  (#6)  

Ja radziłem sobie z tym na 2 sposoby w moim eheim 350:
1. Gaza na wlot skimmera - drażniło mnie to wizualnie
2. W miejsca przelewu wody do skimmera wtopiłem szpilki (1-2 sztuki), które uniemożliwiały dostanie się krewetek, czy razbory galaxy do środka skimmera, a nie blokowały przepływu wody.
182 l - 90x45x45 - 8mm FullOW
64 l   - 40x40x40 - 6mm FullOW

Michał_R
Stały bywalec

Miasto: Kraków

25 sty 2018, 11:35 Re: Skimmer vs. krewetki  (#7)  

Dobry jest ten materiał od siatek do lapania rybek. U siebie wycialem kawałek i dałem pomiędzy łączenie stałych rurek. Pływak działa wówczas bez oporów i przepływ jest taki sam

rem3dy
    Poznaje temat

Miasto: Wroclaw

25 sty 2018, 18:45 Re: Skimmer vs. krewetki  (#8)  

Ten skimmer nie łapie krewetek, odkąd go zastosowałem ( ponad miesiąc) nie znalazłem żadnej krewetki w środku. Dodatkowo fajny patent czyszczenia, bez wyciągania całego skimmera.
    Załączniki
    Ocean_Free_Surf_Clear_-_Review_-_02_jpg_640×360_pikseli.png

Rfck
    Znający temat

Miasto: Gdańsk/UK

25 sty 2018, 19:43 Re: Skimmer vs. krewetki  (#9)  

Fajna i przemyślana konstrukcja. A jak z jego wydajnością? Na filmie na Youtube wyglądało że jest dosyć niemrawy...
    https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
    "... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
    Pozdrawiam, Andrzej

astar
    Znający temat

25 sty 2018, 20:02 Re: Skimmer vs. krewetki  (#10)  

Jest niemrawy ;) Dość specyficzny wylot wody bo rozproszony po całym dole. Nie nadaje się jako cyrkulator czy rozpylacz CO2, natomiast jako typowy skimmer działa super, zbiera co ma zbierać.

Rfck
    Znający temat

25 sty 2018, 20:54 Re: Skimmer vs. krewetki  (#11)  

U mnie sprawdziła się siateczka - taka w jaką pakowany jest czosnek w sklepach. Najpierw miałem fioletową, potem białą a ostatecznie skończyło się na czarnej - ta wreszcie nie drażni wizualnie.

szarlej
    Stały bywalec

Miasto: Tarnów

27 sty 2018, 23:12 Re: Skimmer vs. krewetki  (#12)  

Rfck napisał(a):Ten skimmer nie łapie krewetek, odkąd go zastosowałem ( ponad miesiąc) nie znalazłem żadnej krewetki w środku. Dodatkowo fajny patent czyszczenia, bez wyciągania całego skimmera.

Też mam ten skimmerek, ten ogranicznik można zdjąć i wtedy wydajnośc jest w miarę ok, ale jak jest zdjęty to łapie krewety, u mnie amano bardzo tam lubią włazić, po jego założeniu wydajnośc spada, ale też krewet nie łapie. Brakuje mi w nim zwiększenia/zmniejszenia obrotów, chodzi jednostajnym tempem

marlowe
    Znający temat

28 sty 2018, 01:37 Re: Skimmer vs. krewetki  (#13)  

Ten ogranicznik to jest właśnie to czego potrzebowałem :)
    Ja mam w kostce 27 litrów także dla mnie działa wystarczająco dobrze. Miałem chińczyka poprzednio to mi zamordował kilka ładnych bloody mary.. ALe regulacja fakt by się przydała.

Rfck
    Znający temat

28 sty 2018, 12:57 Re: Skimmer vs. krewetki  (#14)  

Tam są takie kropki, duża i mała i z tego co czytałem to duża daje większą moc a mała mniejszą, ale ja różnicy nie widzę ;)

marlowe
    Znający temat

28 sty 2018, 14:11 Re: Skimmer vs. krewetki  (#15)  

Taka siateczka zamontowana na gumkę załatwia sprawę. Można oczywiście użyć siateczki (u mnie jest tiul taki na kiecki) i gumki w czarnym kolorze. Mnie akurat taki kolor nie przeszkadza, skimer nie jest widoczny.
    IMG_1886.JPG

birdy1964
    Początkujący

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
    bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
    pielęgnacji akwarium.
    idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: blixa, Czlowiek_Z_Brodą, dust, Google Adsense [Bot], Homerus, Lambert, szarlej, wojtacho i 127 gości