Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Salifert Freshwater K - recenzja



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 maja 2020, 20:26 Salifert Freshwater K - recenzja  (#1)  

Siema.
Parę dni temu kupiłem sobie test na potas firmy Salifert i jako że jestem z niego mega zadowolony to pomyślałem że nakręcę filmik z jego recenzją. Do tej pory miałem testy na potas firmy Easy Life i Zoolek, i mimo że byłem z nich zadowolony to jednak przy pierwszym było trochę roboty, a przy drugim nieraz miałem dylemat czy widzę tą kropkę czy nie :) Przy tym teście nie ma tych problemów.
Gdyby ktoś był jego ciekaw to zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku:


Adamsky41
Zainteresowany tematem

Posty: 171
Dołączył: 10 mar 2017, 23:13
Miasto: Kraków

16 maja 2020, 21:02   (#2)  

Miałem Ci właśnie pisać w komentarzu na YT żebyś tu wrzucił :) fajna recenzja, dałbyś rade zrobić zoolek vs salifer (oba testy na K zrobione jednoczasowo żeby porownać wyniki)?

Avatar użytkownika
Tapanga
Poznaje temat

Posty: 75
Dołączył: 14 paź 2019, 16:14
Miasto: Bydgoszcz

Faktycznie wykonanie pomiaru wygodne, podobne do pomiaru twardości wody. Dodawanie kropel aż do zmiany barwy znacznie lepsze niż inne metody pomiaru.

Avatar użytkownika
kekon7
Zaawansowany użytkownik

Posty: 788
Dołączył: 03 cze 2005, 18:41

Niestety skończył mi się test Zooleka. Ale akurat zostawiłem sobie końcówkę testu Zooleka, tak żeby mi starczyło na zrobienie dwóch testów aby porównać wyniki z wynikami Saliferta. Okazało się że przy pierwszym pomiarze 20ppm potasu które mi wskazał Salifert, Zoolek również mi wskazał ok 20ppm, natomiast przy drugim teście po podmianie wody 50%, Salifert jak i Zoolek pokazały mi 10ppm. Tyle że z testem Zooleka na potas zawsze miałem problem bo nie byłem pewien czy jeszcze widzę tą kropkę czy nie. Więc te wyniki Zooleka zawsze były u mnie "około". Przy Salifercie nie ma z tym problemu bo kolor jak to ujęto w instrukcji zmienia się na błękitny lub niebieski "radykalnie". Czyli masz kolor wody żółto-biały, dajesz kroplę odczynnika i od razu zmienia na kolor niebieski.

Adamsky41
Zainteresowany tematem

Posty: 171
Dołączył: 10 mar 2017, 23:13
Miasto: Kraków

Wczoraj sprawdzałem ten test, mi wynik odbiegł od zooleka odbiegł także od jbl.
Salifert wskazał 10 ppm
zoolek między 15 a 20 ppm
a jbl ze względu na mały zakres skali powyżej 15.

W salifercie przy nabieraniu wody w strzykawkę robi się spory bąbel powietrza, z instrukcji wynika aby go nie usuwać. Na moje oko jednak bąbel ten jest dużo większy niż wskazuje instrukcja w związku z czym ja osobiście zaciągnąłem wodę następnie mając zanurzoną strzykawkę wycisnąłem i ponownie zaciągnąłem co w dużej mierze wyeliminowało bąbel. Nie wiem czy to nie jest powodem innych wskazań...
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Test dalej nie dawał mi spokoju.
Zrobiłem doświadczenie.
Wlałem do słoika idealnie litr wody RO.
W drugim słoiku rozrobiłem 1 gram K2SO4-podanie 5ml do mojego litra wody powinno podnieść K o 14,96ppm.
Dlatego wybrałem 15ppm gdyż posiadam test zooleka, saliferta oraz JBL, którego niestety menzurka kończy się na 15ppm.
Przeprowadziłem trzy testy a oto wskazania ich:
Salifert -13 kropli co daje wynik K w granicach 0-5 ppm.
JBL - Wyszedł ze skali 15 ppm o 0,5 cm...
Zoolek wskazał jakieś 17,5 ppm.

Wynik zooleka jest najbardziej zbliżony do prawdy.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Gdyby ktoś był zainteresowany
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/testy ... 35795.html

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2008
Dołączył: 20 mar 2020, 21:49











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekp1, Piotr Baszucki i 452 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.