Karmnik Tetra MyFeeder
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Rysy na dnie akwarium

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

12 wrz 2018, 20:45 Rysy na dnie akwarium  (#1)  

2.jpg
1.jpg
Cześć,
Mam akwa od RA Optiwhite. Akwa ma 2 lata. Położone jest bezpośrednio na profilu aluminiowym. Przez to widzę wszystko od spodu jak rosną korzenie w akwa. Ale ostatnio zaniepokoiło mnie, że widzę sporo podłużnych rys, które są od wewnątrz. Zawsze spoglądałem na korzenie w ciągu dnia. Dziś wieczorem, gdy jest sztuczne światło w pokoju, nagle widzę kilka długich rys. Sprawdziłem pod żwirem te miejsca i rysy są delikatnie wyczuwalne pod paznokciem. Szkło ma 10 mm. Wiem, że szkło Optiwhite jest bardziej podatne na rysy, ale też nie szorowałem tak mocno kamieniami po dnie przy zakładaniu aranżacji. Czy mam się czego obawiać czy jednak spuszczać wodę?

gislan77
Zainteresowany tematem

Miasto: Tychy

12 wrz 2018, 20:51 Re: rysy na dnie akwarium  (#2)  

6 mm szyba u mnie i też wyczuwam ryski. Zbiornik stoi i cieszy oko ;) u Ciebie będzie tak samo ;)

87Brad87
Aquascaping Team Poland

Miasto: Ruda Śląska

12 wrz 2018, 21:12 Re: rysy na dnie akwarium  (#3)  

Jutro rano jadę na dwa dni i mam nadzieję, że się nie pogorszy ☹️

gislan77
Zainteresowany tematem

13 wrz 2018, 18:06 Re: Rysy na dnie akwarium  (#4)  

Też w starym zbiorniku miałam rysy i nic się nie działo. Jeżeli nic nie zrobisz i nie powstanie nowa , to raczej kamienie to zrobiły.

izowa
Początkujący

13 wrz 2018, 21:42 Re: Rysy na dnie akwarium  (#5)  

Dziękuję za odpowiedź. Dziś rano przy świetle dziennym nie widać ich było w ogóle. Czyli mogą te rysy być tam od dawna. Dopiero jak wieczorem świeci się sztuczne światło w domu to się one pokazały.

gislan77
Zainteresowany tematem

13 wrz 2018, 21:59 Re: Rysy na dnie akwarium  (#6)  

gislan77 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Dziś rano przy świetle dziennym nie widać ich było w ogóle. Czyli mogą te rysy być tam od dawna. Dopiero jak wieczorem świeci się sztuczne światło w domu to się one pokazały.
Ponadto szkło "rdzewieje," starsze rysy uwidaczniają się

izowa
Początkujący

Powiązane tematy
  • [News] Studio Aranżacji Akwarium

https://www.youtube.com/watch?v=4GYOt4vbuFA Indywidualna aranżacja na wymiar Twojego akwarium wykonana przez zawodowych aranżatorów - otrzymujesz dokładnie te same kamienie i korzenie, które są pre...

Wyświetlenia: 5528 | Odpowiedzi: 15czytaj więcej...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

bonsai3.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością są korzenie BONSAI Wood, które pozwalają na stworzenie efektu drzewka w akwarium. Korzenie można zakupić na szt...

Wyświetlenia: 1074 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Oferta w sklepie Akwarium Opti White różnica?

Witam Zauważyłem że do oferty trafiły akwaria Nattec OptiWhite. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między waszą produkcją a Nattec bo cenowo jest ogromna. To nie trochę strzał w kolano ?...

Wyświetlenia: 687 | Odpowiedzi: 6czytaj więcej...

• Aranżacje akwarium

ranking.jpg Miło mi poinformować iż otrzymaliśmy ciekawą propozycję współpracy ze strony aquadesignerów, którzy od wielu miesięcy są na pierwszym miejscu naszego forumowego rankingu akwariów. Więc...

Wyświetlenia: 446 | Odpowiedzi: 0czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości