Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Rośliny in vi-tro w transporcie



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam, mam problem kurier miał mi wczoraj dowieść paczkę na którą czekałem od samego rana.
W środku akwarium i rośliny ( 1 w koszyku reszta z hodowli in-vitro).
Sprawę z kurierem zgłosiłem bo zmyślił, że nie było mnie w domu chodź czekałem na niego....
Prawdopodobnie paczka dojdzie w Poniedziałek i teraz pytanie czy rośliny wytrzymają tyle czasu ? W paczce od czwartku mniej więcej od godziny 13~~. Zakupiłem je ze strony xxxx niestety dzisiaj sobota i raczej nie do dzwonie się do nich.
Co w przypadku gdy rośliny przyjadą suche etc. mogę nie przyjąć paczki (płatna przy odbiorze)

Rafvi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 mar 2019, 10:41

Witam! Lacze sie w bolu bo pomimo uprzejmosci kolegi z forum, ktory wyslal paczke w srode blyskawicznie rano, inpost "zagubil" paczuszke i po interwencji dopiero wczoraj cos ruszylo i bede mial pewnie w poniedzialek. Co do invitro to bym sie wogole nie martwil (teraz nie ma takich mrozow) a one i tak tygodniami nieraz siedza bez swiatla na polkach jedna na drugiej wiec te kilka dni w podrozy nie powinno nic im zrobic. Ta w koszyszku zalezy jak zapoakowana zostala. Tak naprawde wszystko okaze sie jak odbierzesz. Co do odbioru paczki to kurier nie wyda Ci bez uiszczenia pobrania (przynajmniej nie powinien). Wiec albo odbierasz i pozniej reklamujesz gdzie zakupiles albo nie odbierasz wogole.

Avatar użytkownika
gonzolak83
Stały bywalec

Posty: 350
Dołączył: 08 maja 2014, 14:31

Siemka
Cztery, pięć dni to jest standardowy czas dostawy paczek w EU. Roślinki na pewno są dobrze spakowane i taki czas bez światła i wody akwariowej dadzą radę. Gorzej bywa z reakcją na niskie temperatury. Ja bym otworzył paczkę przy kurierze i jeśli roślinki będą wyglądały na jasnozielone i miały białe korzonki a zbiornik będzie bez uszkodzeń to bym brał i zapłacił. Jeśli coś będzie wyglądało podejrzanie to wtedy zwrot.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

gonzolak83 napisał(a):Witam! Lacze sie w bolu bo pomimo uprzejmosci kolegi z forum, ktory wyslal paczke w srode blyskawicznie rano, inpost "zagubil" paczuszke i po interwencji dopiero wczoraj cos ruszylo i bede mial pewnie w poniedzialek. Co do invitro to bym sie wogole nie martwil (teraz nie ma takich mrozow) a one i tak tygodniami nieraz siedza bez swiatla na polkach jedna na drugiej wiec te kilka dni w podrozy nie powinno nic im zrobic. Ta w koszyszku zalezy jak zapoakowana zostala. Tak naprawde wszystko okaze sie jak odbierzesz. Co do odbioru paczki to kurier nie wyda Ci bez uiszczenia pobrania (przynajmniej nie powinien). Wiec albo odbierasz i pozniej reklamujesz gdzie zakupiles albo nie odbierasz wogole.

W zależności jaką firmą została nadana przesyłka.W niektórych firmach kurierskich przesyłki za pobraniem mogą być otwarte i sprawdzone przed uiszczeniem kwoty pobrania kurierowi.Bynajmniej tak jest w mojej firmie :wink:
Oczywiście szanuję w tym momencie powagę sytuacji,mając świadomość , że zbędne tu jest pocieszanie w przypadku kiedy odbiorca miał zaplanowaną zabawę w akwarium właśnie na ten weekend.
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Tyle dobrze, że Pan z ww sklepu odpisał błyskawicznie na e-mail i zagwarantował w razie złej kondycji roślin ich wymianę ale do jasnej cholery ten człowiek nie zawinił tylko kurier .... Sprzedawca napisał również, że rośliny powinny wytrzymać byle akwarium nie potłukli .... Dzięki Panowie za informacje.

Rafvi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 mar 2019, 10:41

Na początku grudnia zamówiłem kilka rzeczy w sklepie RA. Dwie paczki na jednym liście przewozowym, kurier InPost. Jedną paczkę dostarczylibw terminie na drugą czekałem prawie miesiąc... Na nic się zdały moje telefony czy ekipy ze sklepu... Tak więc raczej odradzam InPost jeśli chodzi o rośliny.

Avatar użytkownika
Skajor
Zainteresowany tematem

Posty: 282
Dołączył: 25 sty 2017, 14:51
Miasto: Poznań - Grunwald

Sebastian1977 napisał(a):W zależności jaką firmą została nadana przesyłka.W niektórych firmach kurierskich przesyłki za pobraniem mogą być otwarte i sprawdzone przed uiszczeniem kwoty pobrania kurierowi.Bynajmniej tak jest w mojej firmie :wink:
.


Żadna firma kurierska ,czy poczta polska nie pozwoli ci otworzyć paczki przed ujszczeniem opłaty .
Powód prosty ,bo za paczkę do momentu dostarczenia ,a za taki uważa się ujszczenie opłaty i podpis odbioru odpowiada przewoźnik .
Jak ty sobie otworzysz paczkę ,coś i uszkodzisz lub się rozmyślisz ,koszta musi pokryć kurier z własnej kieszeni .

CO innego jak nadawca opłacił opcje sprawdzenia zawartości przed odbiorem ,ale to już mało kto oferuje .

Co do roślin to spokojnie wytrzymają ,nie nakręcaj się nie potrzebnie .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Jeśli chodzi o otwieranie przed zapłaceniem nie masz racji.Tak jak napisałem powyżej,w mojej firmie (w której pracuję) istnieje możliwość sprawdzenia przed zapłaceniem :wink: Nie wiem jak jest w innych,nie będę zgadywał.
W związku z powyższym,nie używaj słowa "żadna" bo to jest nie prawda. :wink:
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Sebastian1977 napisał(a):Jeśli chodzi o otwieranie przed zapłaceniem nie masz racji.Tak jak napisałem powyżej,w mojej firmie (w której pracuję) istnieje możliwość sprawdzenia przed zapłaceniem :wink: Nie wiem jak jest w innych,nie będę zgadywał.
W związku z powyższym,nie używaj słowa "żadna" bo to jest nie prawda. :wink:


Jak to firma napisz .

Przepisy cywilno prawne mówią jasno ze paczkę możesz otworzyć sprawdzić dopiero po ujszczeniu opłaty i ten sam zapis mają wszyscy przewoźnicy w PL jak i UE .
I tak jak pisałem wyżej jest możliwość sprawdzenia zawartości ale tylko wtedy jak nadawca zanaczy taką opcję i opłaci ją dodatkowo o ile taką opcję daje przewoźnik .A od dobrych kilku lata firmu kurierskie tego nie oferują kiedyś miała to Poczta ,obecnie chyba też już nie ma
http://www.challengegroup.pl/czy-mozna- ... d-kuriera/

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

DPD ma niezmiennie od wielu lat tę zacną możliwość odbierającej osobie w przypadku wątpliwości przesyłkę pobraniową sprawdzić przed uregulowaniem pobrania.Jest to możliwość , która nie wymaga dodatkowych opłat osobie/firmie wysyłającej przesyłkę pobraniową.
Pomijam tu sytuacje w której nie jeden z Was usłyszał od kuriera DPD , że nie ma takiej możliwości gdy chcieliście sobie sprawdzić pakę.To wynika z pośpiechu i lenistwa kurierów,ale to już osobna historia.
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Sebastian1977 napisał(a):DPD ma niezmiennie od wielu lat tę zacną możliwość odbierającej osobie w przypadku wątpliwości przesyłkę pobraniową sprawdzić przed uregulowaniem pobrania.Jest to możliwość , która nie wymaga dodatkowych opłat osobie/firmie wysyłającej przesyłkę pobraniową.
Pomijam tu sytuacje w której nie jeden z Was usłyszał od kuriera DPD , że nie ma takiej możliwości gdy chcieliście sobie sprawdzić pakę.To wynika z pośpiechu i lenistwa kurierów,ale to już osobna historia.


Kolego o czym ty piszesz :D , my tu piszemy o sprawdzeniu paczki przed dokonaniem płatności i takiej OPCJI NIE MA U ŻADNEGO PRZEWOŹNIKA


A Ty podajesz przykład gdzie paczka nosi ślady uszkodzenia co może świadczyć o uszkodzeniu zawartości i w takiej sytuacji kurierzy sami proponują otwarcie i sprawdzenie aby zaoszczędzić sobie czasu i spisać protokół od razu a nie wracać do klienta na drugi dzień .
Istotna sprawa taką podejrzaną paczkę otwiera kurier w obecności klienta lub klient o ile kurier mu pozwoli .

Dwie różne sytuacje

I nie wprowadzaj ludzi w błąd bo piszesz nie wiesz o czym piszesz .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

akwaAmator napisał(a):
Sebastian1977 napisał(a):DPD ma niezmiennie od wielu lat tę zacną możliwość odbierającej osobie w przypadku wątpliwości przesyłkę pobraniową sprawdzić przed uregulowaniem pobrania.Jest to możliwość , która nie wymaga dodatkowych opłat osobie/firmie wysyłającej przesyłkę pobraniową.
Pomijam tu sytuacje w której nie jeden z Was usłyszał od kuriera DPD , że nie ma takiej możliwości gdy chcieliście sobie sprawdzić pakę.To wynika z pośpiechu i lenistwa kurierów,ale to już osobna historia.


Kolego o czym ty piszesz :D , my tu piszemy o sprawdzeniu paczki przed dokonaniem płatności i takiej OPCJI NIE MA U ŻADNEGO PRZEWOŹNIKA


A Ty podajesz przykład gdzie paczka nosi ślady uszkodzenia co może świadczyć o uszkodzeniu zawartości i w takiej sytuacji kurierzy sami proponują otwarcie i sprawdzenie aby zaoszczędzić sobie czasu i spisać protokół od razu a nie wracać do klienta na drugi dzień .
Istotna sprawa taką podejrzaną paczkę otwiera kurier w obecności klienta lub klient o ile kurier mu pozwoli .

Dwie różne sytuacje

I nie wprowadzaj ludzi w błąd bo piszesz nie wiesz o czym piszesz .

Pisze o możliwości sprawdzenia przesyłki "za pobraniem". Nie koniecznie uszkodzonej.Ewentualny odbiór przesyłki uszkodzonej to zupełnie inny rozdział i procedury.
Nie wprowadzam nikogo w błąd bo mam to głęboko w poważaniu czy ktoś o tym wie lub nie i czy ma o tym wiedzieć czy nie.A pisząc słowa "o ile kurier pozwoli" Ty wprowadzasz ludzi w błąd.
Kurier jest pracownikiem/przewoznikiem którego łączy umowa i konkretne regulacje wobec danej firmy kurierskiej dla której pracuje , nie on jest wyrocznią w danej sprawie u klienta.Jego też zobowiązuje procedura , której powinien się trzymać.Piszę celowo "powinien" bo wiem że w rzeczywistości robią jak chcą i co chcą a rzeczywistość przejawiająca się brakiem potencjalnych chętnych do podjęcia pracy w firmie kurierskiej powoduje że ukaranie takiego kuriera jest symboliczne albo żadne.Oczywiście w trosce aby się czasem nie zwolnił :mrgreen:
A skąd to wiem?12 rok (niestety :wink: )minie w listopadzie jak nosze identyfikator tej firmy kurierskiej.Nie jestem kurierem.
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Problemem wysyłki in-vitro jest też możliwość odwracania paczki do rury nogami. Dostajemy wtedy naleśnik z zieloną częścią na denku. Miałem przyjemność otrzymania kilka razy czegoś takiego.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

A szczęście doszło całe wczoraj już stoi ale ma problem został mi jeden cały kubek Parvuli. Jak go trzymać, żeby nie zdechła planuje już następne akwarium z drzewkiem bonsai i parvula jako trawniczek :)

Rafvi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 mar 2019, 10:41

Rafvi napisał(a):A szczęście doszło całe wczoraj już stoi ale ma problem został mi jeden cały kubek Parvuli. Jak go trzymać, żeby nie zdechła planuje już następne akwarium z drzewkiem bonsai i parvula jako trawniczek :)
Jak długo chcesz ją przetrzymać?

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Miesiąc może krócej.

Rafvi
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 23 mar 2019, 10:41

Rafvi napisał(a):Miesiąc może krócej.
To albo dosadź do tego zbiornika, a za miesiąc będziesz miał ładne szczepki do nowego. Albo postaw nie otwarty kubeczek w naświetlonym miejscu i powinna wytrzymać. Tylko prawdopodobnie przerośnie w tym małym pojemniczku.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Rośliny rosną i glony też

    Cześć, To jest moje pierwsze akwarium. Proszę o pomoc w pozbyciu się glonów. Znajdują się na prawie każdej roślinie, rurkach od filtra. Szyby są delikatnie zielone. Rośliny fajnie rośną a od ok 2 tygo...

    Wyświetlenia: 11043 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • Marniejące rośliny

    Pytałem o to w Dziale Rośliny, jako kontynuacja wątku, ale nie ma tam odważnego do podpowiedzi. A jak ktoś\poszuka dobrze, to ten sam problem mam od długiego czasu. I wracam z pytaniem, co robienie ta...

    Wyświetlenia: 5975 | Odpowiedzi: 80 czytaj więcej...

  • Wypływajace rośliny

    Witam Jakie są wasze sposoby na wypływające rośliny z podłoża podczas sadzenia? Szczególnie z podłoży firmowych - które są "lekkie" Obkładacie kamieniami? Przywiązujecie do kamieni? Jakieś inne? ...

    Wyświetlenia: 1114 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

    Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

    Wyświetlenia: 362706 | Odpowiedzi: 2125 czytaj więcej...

  • rosliny INVITAL

    Takie to oto coś przyszło mi dzisiaj z Invital. Dodam ze jest to Eustralis stellata :roll: Produkt z Aqua-Art ale nie twierdzę że akurat to wina tej firmy tylko sprzedawcy ze takie coś sprzedał....

    Wyświetlenia: 382 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Rośliny plywajace

    Witam, mam tylko jedno pytanie czy można trzymać rośliny pływajace jak np.Salvina w zamkniętym zbiorniku gdzie mógłbym zwiększyć lekko dostęp do tlenu roślinom. W internecie nie znalazłem konkretnego ...

    Wyświetlenia: 253 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy duże kosiarki mogą niszczyć rośliny?

    Witam Mam problem z roślinami i podejrzewam wine tutaj kosiarek. Mam świeży zbiornik ,świeżo zasadzone rośliny które są pocięte!!! Mam lotosa, kryptokoryny których liscie są pocięte. Mam w baniaku 2 ...

    Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące rośliny

    Akwarium 120 l, dwie świetlówki firmy Aquastel: GLASS LED PLANT 18W i GLASS LED POWER 18W świecę NO3 - 20 mg/l PO4 - 0,8 mg/l K - ~12 mg/l Ca - 45 mg/l Mg - 6 mg/l GH - 7,0 Co tydzień podmieniam 20 l...

    Wyświetlenia: 628 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Rośliny - jaki producent?

    Czy podczas kupowania roślin kierujecie się producentem? Jeśli tak to którego wybieracie w pierwszej kolejności i dlaczego? Tropica? Aqua-art? Coś innego? Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapata...

    Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Rośliny Ślimaki

    Mam pytanie. Co mogę zrobić żeby zapobiec inwazji ślimaków po kupnie roślin? Czy świeżo zakupione rośliny czymś opłukać?Wiadomo jak widać jakiegoś małego ślimaka to go usunę ale co zrobić z tym czego ...

    Wyświetlenia: 445 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka, mar1977, Piotr Baszucki i 411 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.