Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Rośliny czerwone na 3 plan

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

17 paź 2019, 18:00 Rośliny czerwone na 3 plan  (#1)  

Proszę o propozycję roślin czerwonych na 3 plan. Przy czym wybarwiać nie dam rady, także poproszę o rośliny które z natury są czerwone. Miałem jakieś duże ludwigie i arthernatery, ale są one mało "krzaczaste" tzn. chodzi mi o jakieś bardziej gęste, dające się kształtować nożyczkami w pół-kule. Jakieś na przykład rotale czerwone z natury? cos mi świta ze jest jakieś ziele o nazwie rdzawnik ale nie pamiętam dokładnie nazwy, dzięki z góry

qqrq
Zainteresowany tematem

17 paź 2019, 18:18 Re: Rośliny czerwone na 3 plan  (#2)  

Wszystkie rotale do formowania będą wymagały CO2 i silnego światła, będą wtedy czerwone, poza tym podonbnych warunków potrzebujesz do tego żeby rosły gęsto i dały się ładnie formować w półkule.
Z wybarwianiem nie ma żadnej filozofii, potrzeba dużo światła i żelaza.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Powiązane tematy
  • Myślę że wszystko ok, a rośliny nie rosną

Akwarium 240l.Woda ze strumyka górskiego z lasu GH7, KH2, NO3 20,PO4 2, PH 6.6, podłoże żwirek 2-6mm,zmieszany z lawą wulkaniczną, kulki GT JBL, oświetlenie t8 2x30w philips daylight 865+ hailea tropi...

Wyświetlenia: 85 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 203862 | Odpowiedzi: 2060 czytaj więcej...

• Dobór rośliny

Witam, Posiadam akwarium z biotopem Centralnej Ameryki, wymiary 300x80x60 plus sump połowę z tego. Mam silne ryby wszystkożerne (vieja,macracanthus,meeki) które unicestwiają wszystko co zielone. Chcia...

Wyświetlenia: 160 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Płożące się rosliny

Cześć. Płożące się rośliny to znaczy za dużo światła czy za długo światła. Rośliny to hygrophila diffornise, hygrophila polysperma, moczarka kanadyjska, cabomba. Rośliny nie idą w górę tylko rosną na ...

Wyświetlenia: 437 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Rośliny do 112l Ameryka Południowa z piaskiem

Witam wszystkich, Planuję w 112l urządzić małą "Amerykę Południową", wody czyste, dla haremu Kakadu z małym towarzystwem. Zbiornik w zamyśle prawie biotopowy z piaszczystym dnem, w formie b...

Wyświetlenia: 236 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.