Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Restart 102 l

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat

14 paź 2017, 10:12 Restart 102 l  (#1)  

Witam

Po okolo 1.5 roku funkcjonowania akwarium muszę zrobic restart z powodu tego ze podeszla mi woda pod akwarium i szafka sie wykrzywila . Na razie musze zlikwidowac obecne akwarium . Kupilem takie wiadro prostokatne i zleje tu wode z akwarium i przeloze zwierzeta . Czy jak bedzie to stalo na ziemi to filtr zewnetrzny moze chodzic stojac na ziemi ? Filtr jest wyzszy od tego pojemnika . Gdzie dac rosliny ? Tez do tego wrzucic czy do wiaderka osobno i nic sie nim nie stanie ? Jak zlikwiduje to bede pytal sie dalej w sprawie zakladania .

holenderskiebartek90
Stały bywalec

14 paź 2017, 11:36 Re: Restart 102 l  (#2)  

Miałem podobną historię, robiłem restart i okazało się że jest do wymiany blat szafki. Przełożyłem ryby i krewetki do kostki 19l. Dałem tam wodę z dużego akwarium i część roślin. W kostce pracował filtr pat mini z podłączoną rurką do napowietrzania. Część roślin była posadzona w żwirku, a część pływała luzem tak że w zbiorniku było dosyć gęsto od roślin. Przez blisko dwa tygodnie w kostce bez problemu (przeżyły wszystkie) przetrzymałem 15 krewetek amano, 7 razborek espei, 10 otosków i 4 dorosłe pielęgniczki kakadu. Reszta roślin ze 180 litrowego zbiornika była w kilku plastikowych pojemnikach. Rośliny zniosły to trochę gorzej, ale w większości przeżyły.
holenderskiebartek90 napisał(a):Czy jak bedzie to stalo na ziemi to filtr zewnetrzny moze chodzic stojac na ziemi ? Filtr jest wyzszy od tego pojemnika
Obawiam się że jednak filtr musi być poniżej. Poziom wody w wiaderku musi być powyżej filtra. Możesz wiaderko na czymś postawić.
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.

Uruchomiono zadanie harmonogramu