Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Re: Metna woda



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



06 lis 2018, 12:30 Re: Metna woda  (#1)  

Witam
Moje akwarium to 120 L pare dni temu zalozylem nowy filtr Unimax 250 i po dwoch dniach jak by mi ktos mleka nalal do wody!.Nie znam parametrow nie mam nic do mierzenia jedyna opcja to moge zrobic to w sklepie akwarystycznym i dzis to zrobie!Wczoraj wlalem bakterie do filtra JBL filterStart i zalozylem wlóknine Symec Micro>Troszke lepiej, ale dalej lipa! nie wiem co jeszcze moge zrobic! Pomocy!!

Habakuk
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 lis 2018, 11:16

06 lis 2018, 12:48 Re: Re: Metna woda  (#2)  

Siemka,
Jeśli uruchomiłeś nowy filtr to możliwe, że wysypało Ci pierwotniakami. Poczekaj kilka dni na stabilizację filtra i powinno samo zniknąć. Do nowych filtrów lub płukanych pod kranem (czego nie polecam, wkłady płuczemy w wodzie z akwarium np. przy podmianie) warto dodać bakterii by szybciej zaczęły spełniać swoją rolę.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

06 lis 2018, 12:55 Re: Re: Metna woda  (#3)  

Mieszkam za granica i wczoraj koles w sklepie kazal mi zalozyc na sama gore we filtrze wlóknine Symec Micro i powiedzial, ze musze ja usunac po 24h! Nie wiem, czy dobrze zrobilem, czy zle.

Habakuk
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 lis 2018, 11:16

06 lis 2018, 12:58 Re: Re: Metna woda  (#4)  

A jak to nie pomoze to mam wrocic po takie cos!
http://www.seahorseaquariums.com/OA-Mai ... 0-ltr/4505

Habakuk
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 lis 2018, 11:16

06 lis 2018, 12:59 Re: Re: Metna woda  (#5)  

Włóknina w górnym koszyku czyli na ostatnim stadium filtracji jest wskazana więc tu nie doszukiwał bym się problemu. Raczej jest to związane z instalacją nowego filtra. Poczekaj kilka dni powinno samo zniknąć. Jeśli chcesz troszkę przyspieszyć proces dojrzewania filtra możesz dodać bakterii np. Seachem Stability.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

06 lis 2018, 13:06 Re: Re: Metna woda  (#6)  

Wczoraj wlalem do filtra JBL filterStart.

Habakuk
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 lis 2018, 11:16

06 lis 2018, 13:15 Re: Re: Metna woda  (#7)  

No to wystarczy. Teraz trzeba poczekać na na reakcję i tyle. Pierwotniaki to nic strasznego. Jeśli będzie się utrzymywać taka mętna woda po dwóch i więcej tygodniach to wtedy można reagować.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

06 lis 2018, 13:17 Re: Re: Metna woda  (#8)  

Ok dzieki wielkie! Pozdrawiam!
Ale moja cierpliwosc jest strasznie plytka :)

Habakuk
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 06 lis 2018, 11:16

06 lis 2018, 13:18 Re: Re: Metna woda  (#9)  

Niestety w tym hobby cierpliwość to podstawa.
"Pośpiech jest wskazany przy ścieraniu wody z podłogi." ;)

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1018 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium- woda

    Będę zakładał nowe akwarium, 112l. Mam pytanie odnośnie wody. Czy mogę ułożyć wszystko w środku, zrobić nasadzenia i wlać wodę z kranu, a następnie dodać uzdatniacz? Potem oczywiście poczekać z wpuszc...

    Wyświetlenia: 452 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Woda RO a zmiękczacz

    Witam , pytanie odnośnie montażu filtra RO , mam zastosowany zmiękczacz i zamontować filtr przed zmiekczaczem czy za?

    Wyświetlenia: 752 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Mętna woda rano w baniaczku

    Po zwiększeniu CO2 do 5 b/s po włączeniu oświetlenia około 12.30 woda jest lekko mętna, widać jakby mgiełkę gazową. Popołudniu jak wymiana gazowa działa normalnie, bąbelki wydostają się z podłoża woda...

    Wyświetlenia: 28311 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Start akwarium ...woda

    Część Może głupie pytanie ale skąd bierzecie wodę destylowaną na start akwarium? Kupujecie czy jakoś zbieracie z własnego filtra RO? Będę startował z 240 litrami i się zastanawiam skąd wziąć tyle...

    Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Siwa woda

    Napisze tutaj, choć nie jestem przekonany czy to glon. Do rzeczy: Kostka 27L zalana 11 sierpnia. Na drugi dzień woda zmętniała. Pomyślałem normalka - pierwotniaki, przejdzie. Jednak nie przeszło do dz...

    Wyświetlenia: 492 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Woda kranowa do akwarium

    Witam chciałbym przejść z wody Ro do wody kranowej czy takie parametry odpowiadały by roślina ma być to HT Dodam ze kiedyś lalem ta wodę i był wysyp zielenic na szybach i kamieniach jeżeliby się nadaw...

    Wyświetlenia: 2001 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Dolewki wodą RO

    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy odparowaną wodę w akwarium (UF UPAŁY :D) dolewkę wody RO, uzupełniać czystą czy zmineralizowaną

    Wyświetlenia: 1106 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Twarda woda w kranie

    Co zrobić na tą dolegliwość? Słyszałem że woda destylowana jest rozwiązaniem, ale w sytuacji podmiany wody, dlatego zastanawiam się czy są metody zmiękczenia jej bez podmiany?

    Wyświetlenia: 973 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Problem z mleczną wodą,

    Hej, piszę tutaj ponieważ nie mogę sobie poradzić z mleczną wodą w moim zbiorniku, powoli tracę cierpliwość już, a więc kilka słów o moim zbiorku. Gdy wleje Tetra Crystal Water woda klaruję się na 1 d...

    Wyświetlenia: 5368 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: MacGyver i 389 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.