Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Pytanie za 100 punktów!

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

31 mar 2019, 20:30 Pytanie za 100 punktów!   (#1)  

Witajcie, jak niektórzy wiedzą od bardzo długiego czasu miałem problem z zakwitem i mętną wodą, podejrzewam że przez filtracje, kupiłem więc kubełek hw 302 gdzie w zestawie była tajemnicza buteleczka z żółtą cieczą (na aukcji użytkownik nie wspominał o żadnym preparacie) podejrzewałem że są to kultury bakteri więc wlałem to bezmyślnie do akwarium... Ku zdziwieniu woda przez 10 minut zrobiła się krystalicznie czysta, bakterie oraz filtr tak szybko nie zliwkidowały by mojego problemu z wodą, zatem pytanie które jest dla mnie bardzo ważne, Czy ktoś wie co to za preparat który wyklarował wodę w zaledwie 10 minut?

Na dole zdjęcia przed i po wlaniu
IMG_20190331_191001.jpeg
IMG_20190331_190719.jpeg
IMG_20190326_231516.jpeg

GulSoon
Początkujący

Rivanol

pitero21
Zainteresowany tematem

Rivanol i akwarystyka? Nie chce mi się wierzyć

GulSoon
Początkujący

Ciekawe A masz zdjęcie buteleczki

Stompek
Początkujący

Miasto: Leinefelde

Stompek napisał(a):Ciekawe A masz zdjęcie buteleczki
Butelka była przezroczysta bez żadnej etykiety, dzisiaj woda jest jak szkło, podejrzewam że to jakiś środek wiążący, co o tym myślicie?

GulSoon
Początkujący

Podziwiam za odwagę i lekkomyślność ze odważyłeś się wlać to coś nie wiedząc co to :) .

Ta buteleczka była jakoś oryginalnie zamknięta ? daj fotkę bo sam jestem ciekawy .

Najlepiej napisz do sprzedawcy niech ujawni co to za cudo .

akwaAmator
Aktywny użytkownik

Może to to
20190401_094710.jpeg

Stompek
Początkujący

W tej butelce była jasno żółta ciesz, nie mam pojęcia co to, znam dużo środków które krystalizują wodę ale nie w takim odstępie czasu
received_1205490389616275.jpeg

GulSoon
Początkujący

Nie wiem nie widziałem środka do klarowania w takiej butelce, ja wogule staram się nie używać takich środków

Stompek
Początkujący

Butelka nie była "fabrycznie" zamknięta widać że było coś do niej wlane, mam trochę wyrzuty sumienia, chciałem pozbyć się mojego zakwitu w sposób bardziej naturalny

GulSoon
Początkujący

Chyba najlepiej zapytać sprzedawcy co to był za specyfik...

kolodzierr
Początkujący

Tajemna mikstura, która sprawia cuda.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Sprzedawca pewnie do dziś się zastanawia gdzie podział próbkę moczu do badania :D:D:D:D
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.
Ostatnio edytowano 01 kwi 2019, 12:06 przez BOROTom, łącznie edytowano 1 raz

BOROTom
Aktywny użytkownik

BOROTom napisał(a):Sprzedawca pewnie do dziś się zastanawia gdzie podział próbkę moczu do badania :D:D:D:D

Ważne że zadziałało.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Skoro jesteśmy już w tym temacie, to jesteście za preparatami które oczyszczają wodę z zawiesin itp? Czy jednak lepiej jest załatwiać wszystko w sposób biologiczny

GulSoon
Początkujący

GulSoon napisał(a):Skoro jesteśmy już w tym temacie, to jesteście za preparatami które oczyszczają wodę z zawiesin itp? Czy jednak lepiej jest załatwiać wszystko w sposób biologiczny
To zależy od zawiesiny. Na rozwój pierwotniaków wystarczy napowietrzanie i kilka dni. Na trudniejsze ja stosuję Seachem Clarity.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Pan z aukcji twierdzi że to "bakterie nitryfikacyjne" już prędzej uwierzył bym w to że faktycznie przez przypadek dał tam próbkę z moczem

GulSoon
Początkujący

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
BOROTom napisał(a):Sprzedawca pewnie do dziś się zastanawia gdzie podział próbkę moczu do badania :D:D:D:D

Ważne że zadziałało.

Też o tym pomyślałem :D

akwaAmator
Aktywny użytkownik

GulSoon napisał(a):Skoro jesteśmy już w tym temacie, to jesteście za preparatami które oczyszczają wodę z zawiesin itp? Czy jednak lepiej jest załatwiać wszystko w sposób biologiczny

Nigdy nie używałem takiej chemii na klarowność wody i używać nie będę bo jest to zbędę .

Doskonałą klarowność wody zapewnia mi filtracja ,bakterie i węgiel aktywny

akwaAmator
Aktywny użytkownik

akwaAmator napisał(a):

Nigdy nie używałem takiej chemii na klarowność wody i używać nie będę bo jest to zbędę .

Bywają przypadku, że Św. Boże nie pomoże, np. Rfck ma taki problem i próbował już chyba wszystkiego bez sukcesów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

U mnie było to samo co u niego, świeże akwarium full nawozów i 10h oświetlenia, zakwitu pozbyłem się przez dodatkową filtracje a zmętnienie było powodem bakteri które rozmnazaly się w świetle wiec zaciemnianie akwarium nic nie dało bo po kilku dniach znów robiło się mlecznie, nie wiem czy gdybym nie wlał tego specyfiku to biologia by sobie z tym poradziła

GulSoon
Początkujący

akwaAmator napisał(a):

Bywają przypadku, że Św. Boże nie pomoże, np. Rfck ma taki problem i próbował już chyba wszystkiego bez sukcesów.
Nie ma takiej możliwości nic nie bierze się z niczego jak jest skutek to jest i przyczyną.
Trochę tych zbiorników założyłem po ludziach jak i "ratowalem" istniejące i śmiało mogę powiedzieć że jeśli chodzi o zakwit wody, mętną wodę, słaba przejrzystość to w 80% winna była zła filtracja, nawożenie, niedojrzale akwarium.

akwaAmator
Aktywny użytkownik

akwaAmator napisał(a):
akwaAmator napisał(a):[quote="GulSoon"]Skoro jesteśmy już w tym temacie, to jesteście za preparatami które oczyszczają wodę z zawiesin itp? Czy jednak lepiej jest załatwiać wszystko w sposób biologiczny

Nie ma takiej możliwości nic nie bierze się z niczego jak jest skutek to jest i przyczyną.
Trochę tych zbiorników założyłem po ludziach jak i "ratowalem" istniejące i śmiało mogę powiedzieć że jeśli chodzi o zakwit wody, mętną wodę, słaba przejrzystość to w 80% winna była zła filtracja, nawożenie, niedojrzale akwarium.[/quote]Napisz to do Rfck i zobaczysz co Ci odpowie.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.