Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

PURE Aquarium - opinie

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną,
oraz posty nie pasujące do innych działów.

16 maja 2018, 14:07 PURE Aquarium - opinie  (#1)  

pure1.jpg

Zauważyłem dziś w ofercie jednej z hurtowni taki oto środek:

PURE Aquarium jest preparatem przeznaczonym do klaryfikowania wody oraz poprawianiu przebiegu procesu filtracji. Niedługo po pierwszym zastosowaniu tego środka woda w akwarium nabiera niesamowitej wręcz przejrzystości, a parametry wody ulegają poprawie tworząc wzorcowe warunki do rozwoju życia.

Niespotykana do tej pory forma PURE Aquarium jaką są praktyczne kulki ułatwia dawkowanie preparatu oraz znacząco podnosi jego skuteczność. Przeźroczyste kulki stopniowo rozpuszczają się przy kontakcie z wodą uwalniąc do niej kolejne porcje bakterii filtracyjnych oraz enzymów wspomagających ich rozwój. Każda pojedyńcza kulka posiada miliony żywych bakterii i enzymów. Po dodaniu do akwarium, bakterie i enzymy wewnątrz każdej kulki rozpoczynają proces redukcji amoniaku i azotynów oraz redukują ilość odpadów organicznych które są częstą przyczyną braku klarowności wody.

Czy ktoś miał okazję go stosować w mocno zarybionym akwarium?
Jak na nagły wzrost azotanów i klarowność wody zareagowały rośliny (teoretycznie powinny zauważalnie przyspieszyć ze wzrostem) ?

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda

16 maja 2018, 16:55 Re: PURE Aquarium - opinie  (#2)  

Szczerze widziałem ten produkt w sklepie ale z powodu posiadania kilku różnych buteleczek bakterii innych firm odpuściłem. Właśnie jestem koło tego sklepu i wezmę do testów. W następnym tygodniu podam wyniki.
Pozdrawiam

Mały update, małe opakowania mają 6 kulek gdzie według instrukcji powinno przypadać 2 kulki na każde 25L wody. Większe opakowania mają 25 kulek. Jest też w podobnym opakowaniu tej firmy zestaw kulek bakterii startowych. Każda z opcji powinna być podawana do filtra co tydzień. W instrukcji jest jasno napisane, że owy produkt nie przeciwdziała rozwojowi glonów.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

21 maja 2018, 10:26 Re: PURE Aquarium - opinie  (#3)  

Mała aktualizacja.
Udało się wstawić zdjęcie, więc przedstawiam jak wygląda sytuacja z tym produktem na półce sklepowej w UK. Najmniejsza wersja (z prawej) nie miała ceny jednak po dopytaniu jest to £ 1.5.
1526483454129.jpeg

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]

Zobacz co nowego na naszej stronie głównej Pokaż