Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

PURE Aquarium - opinie

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

16 maja 2018, 14:07 PURE Aquarium - opinie  (#1)  

pure1.jpg

Zauważyłem dziś w ofercie jednej z hurtowni taki oto środek:

PURE Aquarium jest preparatem przeznaczonym do klaryfikowania wody oraz poprawianiu przebiegu procesu filtracji. Niedługo po pierwszym zastosowaniu tego środka woda w akwarium nabiera niesamowitej wręcz przejrzystości, a parametry wody ulegają poprawie tworząc wzorcowe warunki do rozwoju życia.

Niespotykana do tej pory forma PURE Aquarium jaką są praktyczne kulki ułatwia dawkowanie preparatu oraz znacząco podnosi jego skuteczność. Przeźroczyste kulki stopniowo rozpuszczają się przy kontakcie z wodą uwalniąc do niej kolejne porcje bakterii filtracyjnych oraz enzymów wspomagających ich rozwój. Każda pojedyńcza kulka posiada miliony żywych bakterii i enzymów. Po dodaniu do akwarium, bakterie i enzymy wewnątrz każdej kulki rozpoczynają proces redukcji amoniaku i azotynów oraz redukują ilość odpadów organicznych które są częstą przyczyną braku klarowności wody.

Czy ktoś miał okazję go stosować w mocno zarybionym akwarium?
Jak na nagły wzrost azotanów i klarowność wody zareagowały rośliny (teoretycznie powinny zauważalnie przyspieszyć ze wzrostem) ?
Załączniki
pure2.jpg
pure4.jpg

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda

16 maja 2018, 16:55 Re: PURE Aquarium - opinie  (#2)  

Szczerze widziałem ten produkt w sklepie ale z powodu posiadania kilku różnych buteleczek bakterii innych firm odpuściłem. Właśnie jestem koło tego sklepu i wezmę do testów. W następnym tygodniu podam wyniki.
Pozdrawiam

Mały update, małe opakowania mają 6 kulek gdzie według instrukcji powinno przypadać 2 kulki na każde 25L wody. Większe opakowania mają 25 kulek. Jest też w podobnym opakowaniu tej firmy zestaw kulek bakterii startowych. Każda z opcji powinna być podawana do filtra co tydzień. W instrukcji jest jasno napisane, że owy produkt nie przeciwdziała rozwojowi glonów.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

21 maja 2018, 10:26 Re: PURE Aquarium - opinie  (#3)  

Mała aktualizacja.
Udało się wstawić zdjęcie, więc przedstawiam jak wygląda sytuacja z tym produktem na półce sklepowej w UK. Najmniejsza wersja (z prawej) nie miała ceny jednak po dopytaniu jest to £ 1.5.
1526483454129.jpeg

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

25 maja 2018, 23:53 Re: PURE Aquarium - opinie  (#4)  

Czas podsumować tygodniowe obserwacje po aplikacji produktu w filtrze. Szczerze, na ten moment nie widzę różnicy przed i po zastosowaniu tych kultur bakterii. Kulki zmniejszyły swoje rozmiary o 70%. Dziś dodałem kolejną porcję na 100L więc następny tydzień obserwacji. Pozdrawiam.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Minęło już kilka miesięcy od dodania kolejnej porcji bakterii w kulkach żelowych. Po otworzeniu filtra do czyszczenia okazało się że nawet po takim czasie kulki nie rozpuściły się całkowicie więc nie polecam ich wrzucać luzem do zbiornika. Co do ich działania na faunę i florę ciężko mi określić ich działanie w zbiorniku prawdopodobnie dlatego, że zbiornik był już ustabilizowany. Pozostaje mi postawić kolejny, nowy zbiornik i wtedy rzetelnie przetestować ten produkt. Pozdrawiam.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Będę miał okazję przetestować produkt. Przy okazji testowania innego produktu nabawiłem się mętnej wody utrzymującej się już parę dni, co ciekawe jest to produkt który używam w innych akwariach i nie ma problemu, natomiast w akwarium w którym występuje mętnienie wody jest jedynym w którym użyłem podsypek ADA. Mętnej wodzie toważyszy również obecny żel/maź na szybach i roślinach, co wydaje się być według mnie zbyt dużą ilością bakterii w akwarium, w wężach filtra również można zobaczyć "gluty" w dużej ilości. Pomimo że produkt również zawiera bakterie jestem ciekaw czy zadziała a być może pogorszy sprawę.

Rfck
Znający temat

Miasto: Gdańsk/UK

A duży zbiornik? Bo tam jest też wersja jednej dużej kuli przeznaczonej np. do oczek wodnych. Z tego co pamiętam nie masz dużych baniaczków.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Kupiłem 50 sztuk, najkorzystniej wychodzi. Akwarium mój największy kolos 63 litry :)

Rfck
Znający temat

No ciekawe jak ci z nimi pójdzie. Przy laniu od początku Seachem stability też miałem delikatną warstwę galarety na szybach, korzeniu oraz rurach i delikatnie zmętnienie ale dość szybko te objawy minęły po zaprzestaniu dodawania.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

To jest dojrzałe akwarium, kilkumiesięczne. Na promocji był "preparat na wszystko" Easy Life Filter Medium, kupiłem pomyślałem sprawdzę, wiedzę trzeba zdobywać empirycznie. Mocno mętny preparat bakteryjny, zmętnienie znika po kilku godzinach albo i szybciej.

Mam go już jakiś czas i już raz miałem to samo zmętnienie, odeszło po 3 tygodniach dopiero, w tym czasie wyczyściłem filtr, węże i użyłem węgla aktywnego.

Zdawało mi się że to było to ale po jakimś czasie znowu dodałem tego preparatu i objawy są takie same, co ciekawe na 4 zbiorniki tylko jeden tak się zachowuje. W każdym jest bardzo podobna woda, podłoże takie same.

Rfck
Znający temat

Czyli potwierdza się zasada, że każde akwarium jest inne.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Dzień 0.
Podmiana, poza tym nic nie zmieniam, dodaję wszystko tak samo i zobaczymy.

5 kulek 63 litry brutto.
według producenta 2szt/25litrów.

Rfck
Znający temat

Dzień 3 - jest gorzej, woda mleko..

Rfck
Znający temat

Rfck, podejrzewasz pierwotniaki czy wpływ dodanych bakterii?

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Podejrzewam nadmiar bakterii, być może w tej sytuacji lepszym pomysłem byłby jakiś chemiczny środek.

Rfck
Znający temat

Miałem coś podobnego (ciężko porównać) i Seachem Clarity mi pomógł.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miałem akurat API Accuclear, stosowałem go 2 tygodnie temu i nie pomogło. Seachem ma jednak bardzo dobre produkty może i by pomógł, na razie potestuje magiczne kulki :)

Rfck
Znający temat

Ja chyba przedawkowałem bakterie Seachem Stability, choć nie wykluczam pierwotniaków, dodawałem właśnie Clarity i u mnie pomogło.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Te zmętnienie jest na 99% wywołane przez preparat Easy Life Fluid filter.

Rfck
Znający temat

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]