Strona główna

PURE Aquarium - opinie

16 maja 2018, 13:07

pure1.jpg


Zauważyłem dziś w ofercie jednej z hurtowni taki oto środek:

PURE Aquarium jest preparatem przeznaczonym do klaryfikowania wody oraz poprawianiu przebiegu procesu filtracji. Niedługo po pierwszym zastosowaniu tego środka woda w akwarium nabiera niesamowitej wręcz przejrzystości, a parametry wody ulegają poprawie tworząc wzorcowe warunki do rozwoju życia.

Niespotykana do tej pory forma PURE Aquarium jaką są praktyczne kulki ułatwia dawkowanie preparatu oraz znacząco podnosi jego skuteczność. Przeźroczyste kulki stopniowo rozpuszczają się przy kontakcie z wodą uwalniąc do niej kolejne porcje bakterii filtracyjnych oraz enzymów wspomagających ich rozwój. Każda pojedyńcza kulka posiada miliony żywych bakterii i enzymów. Po dodaniu do akwarium, bakterie i enzymy wewnątrz każdej kulki rozpoczynają proces redukcji amoniaku i azotynów oraz redukują ilość odpadów organicznych które są częstą przyczyną braku klarowności wody.


Czy ktoś miał okazję go stosować w mocno zarybionym akwarium?
Jak na nagły wzrost azotanów i klarowność wody zareagowały rośliny (teoretycznie powinny zauważalnie przyspieszyć ze wzrostem) ?
Załączniki
pure2.jpg
pure4.jpg

Re: PURE Aquarium - opinie

16 maja 2018, 15:55

Szczerze widziałem ten produkt w sklepie ale z powodu posiadania kilku różnych buteleczek bakterii innych firm odpuściłem. Właśnie jestem koło tego sklepu i wezmę do testów. W następnym tygodniu podam wyniki.
Pozdrawiam

Mały update, małe opakowania mają 6 kulek gdzie według instrukcji powinno przypadać 2 kulki na każde 25L wody. Większe opakowania mają 25 kulek. Jest też w podobnym opakowaniu tej firmy zestaw kulek bakterii startowych. Każda z opcji powinna być podawana do filtra co tydzień. W instrukcji jest jasno napisane, że owy produkt nie przeciwdziała rozwojowi glonów.

Re: PURE Aquarium - opinie

21 maja 2018, 09:26

Mała aktualizacja.
Udało się wstawić zdjęcie, więc przedstawiam jak wygląda sytuacja z tym produktem na półce sklepowej w UK. Najmniejsza wersja (z prawej) nie miała ceny jednak po dopytaniu jest to £ 1.5.
1526483454129.jpeg

Re: PURE Aquarium - opinie

25 maja 2018, 22:53

Czas podsumować tygodniowe obserwacje po aplikacji produktu w filtrze. Szczerze, na ten moment nie widzę różnicy przed i po zastosowaniu tych kultur bakterii. Kulki zmniejszyły swoje rozmiary o 70%. Dziś dodałem kolejną porcję na 100L więc następny tydzień obserwacji. Pozdrawiam.
Wypróbuj aplikację mobilną