Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Przytuliki eliminacja jak się ich pozbyć

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam mam zamiar restartować cały zbiornik i mam w planach pozbycie się przytulików.

Co do podłoża i filtra to jestem w stanie się z nich pozbyć te przytuliki. Przez dokładnie czyszczenie i wypiekanie amazoni w piekraniku.

Ale co do roślin to nie wiem. W czym je można wykąpać by przytuliki obumarły ???

Może ma ktoś swoje sposoby.??

dariuszmachander
Znający temat

Przytulików nie miałem, ale możesz zrobić tak, kąpiesz rośliny w roztworze nadmanganianu potasu, najlepiej w tabletkach.
2 tabletki (200 mg) na 1 liitr wody, delikatne rośliny 15 do 30 minut, te wytrwalsze można nawet 45 minut, płukasz i do akwarium.
Po takim czymś na roślinach nie powinno być żadnego życia i spokojnie możesz je wtedy posadzić w akwarium.

grzesio764
Stały bywalec

Dzięki tak zrobię.

dariuszmachander
Znający temat

Powiązane tematy
  • 5% rabatu za zapisanie się do newslettera

Zapisz się do newslettera: https://www.roslinyakwariowe.pl/newsletter.html i potwierdź swoją subskrybcję. Otrzymasz regularne e-magazyny z nowościami Serwisu roslinyakwariowe.pl (za darmo) oraz upom...

Wyświetlenia: 1819 | Odpowiedzi: 0czytaj więcej...

• Jak pakujemy świetlówki

Wysyłka kurierska delikatnych przedmiotów niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, na które narażona jest zawartość przesyłki taka jak świetlówki czy szklane przedmioty. Dlatego dokładając wszelkich st...

Wyświetlenia: 297 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości