Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Przyducha bezpośrednio po podmiance.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Moje akwarium:
45x27x30
Aquasky G
CO2
Eheim Experience 150 (matrix, matrix carbon, purigen)
Dużo roślin, 10 Bystrzyków Amandae, około 10 kerwetek (przed stratami około 20), 2x Helmet.
Podmianka: 2 razy na tydzień około 15l (50%).

W ciągu ostatnich trzech tygodni pojawił się problem przyduchy po podmianie. Wodę zmieniam wieczorem a rano wszystkie ryby i krewetki siedzą przy powierzchni, o ile jakaś krewetka nie przypłaci podmiany życiem, nawet amany giną).
Wodę zawsze leję odstaną kilkanaście godzin, dodaje też uzdatniacza wg zaleceń.
Z początku myślałem, że problem pojawił się przy okazji czyszczenia filtra (3 tyg temu) i wysokich stężeń związków azotu. Zacząłem dodawać nawet dodawać bakterie do filtra.
Ale okazuje się, że to chyba tylko i wyłącznie brak tlenu. Po ustawieniu wylotu z filtra tak aby mocno falował taflą wody i odczekaniu około 2h problem zniaka. Ryby wracają na dno a krewetki się ożywiają.
To tej pory wszystko robiłem z identyczną procedurą, ale od trzech tygodni coś jest nie tak... cały tydzień wszystko jest ok, ale poranek po podmiance zawsze śmiertelny.
Jeśli chodzi o parametry wody to nie robiłem jeszcze, żadnych testów.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Bogumil
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 08 gru 2020, 17:05

Witaj,

Jeśli robisz podmiany z kranówki to sprawdził bym jej parametry na stronie dostawcy. Często podają co jest w niej zawarte. Widać robiąc duże odmiany, gwałtownie zmieniasz parametry, więc może trzeba by było robić je częściej ale w mniejszych ilościach.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Próbowałem. Wczoraj podmienilem 7l (36l mam w całym systemie włącznie z filtrem) i dziś znów to samo. Wygląda mi to tylko i wyłącznie na brak tlenu, bo po 2h ruchu taflą wszystko wraca do normy.

Bogumil
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 08 gru 2020, 17:05











Powiązane tematy
  • Cyjanokiller a przyducha

    Witam. W "ulotce" niby jest żeby napowietrzać ale... Miałem atak sinic i użyłem specyfiku zgodnie z tym co napisane. Kurację bez podmiany pociagnelem przez 72h. Sinice ustąpiły. Zrobiłem os...

    Wyświetlenia: 2929 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Dozowanie co2 a przyducha ryb.

    Witam czy do dozująć co2, tabela po niżej zawsze się sprawdza. Aktualnie nie mam obsady ale słyszałem że bywają odchylenia od tabeli i przy większej zawartości co2 ryby żyją. Aktualnie mam Ph 6,4/6,...

    Wyświetlenia: 3844 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Umieszczanie kamieni bezpośrednio na szybie

    Witam ponownie, takie mi się pytanie właśnie nasunęło, czy umieszczacie kamienie bezpośrednio na szybie/dnie akwarium? Bawię się tym hobby już trochę czasu i zawsze umieszczałem skały na podłożu, tym ...

    Wyświetlenia: 1693 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Purolite C100H bezpośrednio do filtra

    Witam, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, zatem: Zakładając twardość GH 20 w kranówce i podmieniając co tydzień 30% w akwarium 200l, czy nie można by włożyć jakiejś określonej ilości do filtra n...

    Wyświetlenia: 791 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Dozowanie Co2 bezpośrednio do filtra .

    Witam Kiedyś na tym forum przeczytałem wątek o dozowaniu Co2 bezpośrednio na wlocie do filtra kubełkowego i zdania były podzielone . Większość forumowiczów była na nie bo zaszkodzi takie dozowanie b...

    Wyświetlenia: 8463 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Mętna woda, przyducha, restart, wydajność filtra

    Proszę o pomoc Wczoraj przy podmianie zrobiła mi się mętna woda i ryby zaczęły się dusić. Problem zaczął się po moim powrocie po 3 tyg. Mama przekarmiła i nie podmieniała wody. Pojawiła się pleśń na d...

    Wyświetlenia: 2897 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Przyducha w akwarium - zagadka!

    Witam wszystkich forumowiczów, stałem się nie planowanym właścicielem 4 a teraz już 3 pięknych dyskowców ale do rzeczy . Wczoraj wieczorem jak co tydzień podmieniałem wodę około 40% objętości jak za...

    Wyświetlenia: 10493 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Po podmiance RO - PH 10 - desperacja, potrzebne rady

    Witam, Dzisiaj dostałem swój filtr RO, ponieważ postanowiłem bardzo diametralnie podejść do problemu wysokiego PH w moim akwarium. Tak więc po wylaniu 70% wody ze zbiornika (dolaniu 20% kranówki i r...

    Wyświetlenia: 1392 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Przyducha

    Witam. Czy możliwe jest aby tylko jedna rybka z tego samego gatunku zaczęła się dusić? Nagle jedna z razbor galaxy zaczęła wariować po całym akwarium po czym zatrzymała się prawie bez ruchu do góry br...

    Wyświetlenia: 762 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Masa roślinna, co2 i przyducha

    Miałem od kilku tygodni, wydawałoby się idealnie ustawione dozowanie co2 z butli (na noc wyłączone). Indykator wskazywał nawet lekkie niedobory co2. Jednak ostatnie 4-5 tygodni nie robiłem z braku cz...

    Wyświetlenia: 2324 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 400 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.