Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Przeprowadzka i szafka pod akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam,
za jakiś czas planuję przeprowadzkę w związku z czym musiałbym wybrać nową szafkę pod akwarium.
Planuję kupić AQUAEL ALUDEKOR 120x40, mam zamiar w niej zmieścić filtr hw-302, eheim experience 150 i butlę CO2 2 litry. Ktoś posiada tą szafkę i może się podzielić wrażeniami?
Dodatkowo nie za bardzo wiem jak się zabrać za przenoszenie akwarium, chodzi mi tu bardziej o same ryby.
Istnieje ogólna zasada że ryb nie powinno się wpuszczać szybciej niż 2 tygodnie, tylko czy trzymanie ich w małym akwarium nie zaszkodzi im? Nie mam ich zbyt wiele ok. 15 sztuk, lecz w ich skład wchodzi bocja wspaniała która woli raczej większe akwaria. W jaki sposób Wy sobie radziliście?
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
MisterVento3
Poznaje temat

Posty: 82
Dołączył: 30 lip 2018, 17:27

Co do szafki to będzie chyba dobra, nie posiadam ale widzę... chociaż może być problem z umieszczeniem tam 2 filterków i butli. Chyba że filtry w oddzielnej szafce i butla z jakimś filtrem. Ale popatrzyłem sobie ma zdjęcie i policzyłem orientacyjnie szerokość szafki zamkniętej to mi wychodzi ze ma 30 cm szerokości a jeśli chodzi o filterek hw-302 to ma wymiary 25x25 cm, posiadam, więc ledwo wchodzi jeden na szerokość ale zostaje jakieś 15 cm na głębokości bo jest to 40 a więc butla wejdzie bo ma wymiar ok 10 cm średnicy. Szkoda że nigdzie nie znalazłem wymiarów... A jeśli chodzi o przenoszenie ryb to doradzę tobie taki sposób. Przenieś je do mniejszego akwarium bo nie masz wyboru, jeszcze zależy jaki jest jego litraż ? Ja posiadam 60 l do takich rzeczy. jak robię restart. Rozumiem że filtry są dojrzałe. To jeden podłącz w tym dużym akwarium niech sobie pracuje przez 3 tyg. przy okazji roślinki urosną i co2 wtedy na maksa .... A drugi filterek niech zasila małe akwarium, mój dojrzały jbl dawał sobie rade z no2 w 60 a rybek miałem więcej. Albo podłącz 2 filterki w dużym a w małym co 2-3 dzień podmiana wody 50 % plus odmulanie dna z odchodów ale w takim przypadku byś musiał podłączyć napowietrzanie. A więc pierwsza opcja jest chyba odpowiednia. a i kup bakterie polecam Sera Nitrivec.
jak mogę to pomogę

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 03 lis 2018, 16:49

Dzięki wielkie za pomoc! :) Jeśli chodzi o litraż, to akwarium ma 240l. Mam jeszcze jakiś napowietrzacz i zastanawiam się czy go podłączyć do mniejszego akwarium z rybkami.

Avatar użytkownika
MisterVento3
Poznaje temat

Posty: 82
Dołączył: 30 lip 2018, 17:27

Jeśli zdecydujesz się na sam napowietrzacz to dobrze by było badać stężenie no2 w małym akwarium. A co do dużego. To jeśli będą chodzić 2 kubełkowe od początku to myślę że po 2 tygodniach z bakteriami cykl azotowy powinien się zamknąć. Ja u siebie niedawno robiłem restart na dojrzałych filtrach to czekałem 2 tygodnie ale też wykorzystałem kadkade z innego akwarium gdzie był sam bojownik która dałem do 60 razem z bojownikiem i nie przejmował się no2, kaskada przystosowana do 120l a chodzi w 12 l :) ale na początku w 60 był kubelek przez tydzień 2 kubelek filtrować 160 ale wydajność jego była za słaba hw 302 więc, chyba się zużył, więc podłączyłem jeszcze jbl dobrze ze miałem kaskada.
jak mogę to pomogę

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 03 lis 2018, 16:49

Te filtry kubełkowe to dojrzałe czy nowe?

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Sprawa z filtrami wygląda tak: na początku miałem tylko hw 302 tylko jakiś rok później zaczął przeciekać bo urwałem zaczepy(urwałem je świeżo po zakupie...) więc pożyczyłem od brata Eheima na czas nieokreślony. Teraz w dużym chodzi sam Eheim a hw 302 czeka na nową głowicę. Tylko tak czy siak będę musiał wyczyścić obydwa filtry gdy będę je podłączał do dużego akwarium bo nalałem jakiegoś syfu do akwarium(okazało się że nawozy które kupiłem nie były chyba do końca nawozami, na dnie butelki zbierał się jakiś biały osad, a na powierzchni zbierała się tłusta blada piana i od tego czasu akwarium to katastrofa...). Więc mam tylko jeden filtr dojrzały który podłączyłbym do małego akwarium.

Avatar użytkownika
MisterVento3
Poznaje temat

Posty: 82
Dołączył: 30 lip 2018, 17:27











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2018 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 787 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3148 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 364 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 240 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 340 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 656 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 234 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 436 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1087 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Mąteusz179, Naleśnik Akwariowy i 393 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.