Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Proszę o praktyczne wskazówki dot. AQUA SOIL AMAZONIA



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



19 paź 2006, 09:28   (#26)  

Niestety wadą Cryptokoryn jest to że czasami się rozpuszczają . Najczęściej następuje to po przesadzeniu , choć nie tylko . Należy pamiętać o tym że w/w to rośliny starego podłoża , i nie lubią częstych zmian . Na szczęście rozpuszczeniu ulegają same liście , a korzenie pozostają w żwirze nietknięte , i po jakimś czasie roślina odżywa .
,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert

Avatar użytkownika
furraan
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 21 gru 2003, 15:22
Miasto: Łódż

19 paź 2006, 15:09   (#27)  

aksoglam napisał(a):Co powinnam jeszcze zastosować oprócz w/w żeby ja wskrzesić?

Usuń stare obumarłe liście i nic więcej, roślina odbije i będzie napewno ładniejsza :)
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

19 paź 2006, 21:44   (#28)  

Sprawa z cryptocoryne wyjasniona ale ten sam problem spotkał blyxe - jej liscie także sie roozpuszczaja. Caly czas sie stosuje do zalecen a'propo nawozow itd. i podmieniam co 2gi dzien wode. Co w tym przyapdku jest przyczyna?

aksoglam


20 paź 2006, 07:56   (#29)  

Kolejne pytanie co do podloza. Rozumiem ze aqua soil amazonia zakwasza i ph jest niskie . I w zwiazku z tym moje pytanie jak sie ma do tego zakup phkomputera lajon?

aksoglam


20 paź 2006, 16:29   (#30)  

A co masz na myśli pytając "jak się ma".
Elektroniczny pomiar pH i połączona z tym kontrola dozowania CO2 ma szczególne znaczenie przy dużych wahaniach pH. Kiedy ja zastosowałam podłoże ADA, to pH spadło bardzo nisko i długo nie mogłam z tego wyjść. Wtedy elektroda (używam Dennerle) miała kluczowe znaczenie) - widziałam jakie jest pH ilektroć spojrzałam na wyświetlacz. Natomiast jak masz stabilny zbiornik / podłoże które nie zmienia drastycznie parametrów, to pewnie można przeżyć na kropelkowych testach. Ja już nie wyobrażam sobie życia bez elektrody.... :D

Refrenik


21 paź 2006, 08:21   (#31)  

Witam
Ja też startuje za kilka dni zbiornik na amazoni,
:D

na dno dawałaś samą amazonie czy też podspód poszedł power sand?,
z nawozów dajesz tylko Brigty K +green bacter czy jeszcze jakieś.
Jaką wodą zalałaś i jakie parametry masz teraz.

Sprawa z cryptocoryne wyjasniona ale ten sam problem spotkał blyxe - jej liscie także sie roozpuszczaja.


Jeżeli nie dawałaś power sanda który jest naszpikowany chemią to może trzeba by podawać od początku jakieś makro.

Pozdrawiam

Andrzej

Andrzej Krzosek


21 paź 2006, 14:36   (#32)  

Power Sand nie jest naszpikowany chemia :!: Zawiera mikroelementy spotykane w naturalnym materiale wulkanicznym (pumeks) i torfie oraz wegiel. Natomiast Amazonia jako naturalna gleba granulowana jest chemicznie i biologicznie czynna (zawiera takze makroelementy). Power Sand sluzy glownie jako srodowisko mikroorganizmow odgrywajacych kluczowa role w reakcjach zachodzacych w podlozu (np. by nie twozyly sie strefy beztlenowe). Gleby Aqua Soil pozwalaja na zredukowanie nawozenia do kolumny wody, stad przez pierwsze tygodnie w zasadzie nie potrzeba nic dozowac procz potasu.
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

21 paź 2006, 14:57   (#33)  

A jak długo można stosować Amazonię , tzn w ilu aranżacjach np półrocznych spełni swoje zadanie?

Leszek Lewkowski
Zainteresowany tematem

Posty: 254
Dołączył: 01 lip 2003, 21:05
Miasto: Białystok

21 paź 2006, 15:20   (#34)  

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu
:)
Powtórzyłem tylko to co uszłyszałem pytając się o Power sand w sklepie.
Narazie niewiele wiem o produktach ADA, myśłę że niedługo to się zmieni.

Zakupiłem już 12l Amazoni i 2l Power sand special , w poniedziałek zalewam zbiornik.
Już nie mogę się doczekać:D


Pozdrawiam
Andrzej

Andrzej Krzosek


21 paź 2006, 21:47   (#35)  

Refrenik napisał(a):A co masz na myśli pytając "jak się ma".

A propo znaczenia tych słów - czyt. czy zakup w tym przypadku ma sens .


Andrzej Krzosek napisał(a):na dno dawałaś samą amazonie czy też podspód poszedł power sand?,
z nawozów dajesz tylko Brigty K +green bacter czy jeszcze jakieś.
Jaką wodą zalałaś i jakie parametry masz teraz.


Na podłoże składa sie tylko Amazonia .
Jeśli chodzi o nawozy to Bright K i Green Bacter .
Zbiornik zalany został wodą 100% RO zmineralizowaną hydro mineral aqua art
Co 2gi dzien podmianki 30-40% 100% RO zmineralizowaną hydro mineral aqua art
Chyba że dokonuje ingerencji w podłoże wtedy podmieniam 50% . Parametry akwarium:
KH - 2 st.
GH - 2st.
NO3 - 20
PO4 - 0-0,25
Fe - 0,25mg/l

pH spada do 5.5
Przy codziennym dozowaniu bright K pH wzrasta conajmniej o 1 pkt.
I oczywiscie przy podmianach wody ...
Ostatnio edytowano 01 lis 2006, 12:19 przez aksoglam, łącznie edytowano 2 razy

aksoglam


01 lis 2006, 09:00   (#36)  

Leszek Lewkowski napisał(a):A jak długo można stosować Amazonię , tzn w ilu aranżacjach np półrocznych spełni swoje zadanie?

o , ja też jestem tego ciekawy :?: prosze o odp.

maciekplastek


01 lis 2006, 12:15   (#37)  

aksoglam napisał(a):Sprawa z cryptocoryne wyjasniona ale ten sam problem spotkał blyxe

Z moich obserwacji wynika, że blyxa dość długo przestawia się na podłoża ADA. U mnie przez prawie pół roku stała w miejscu. Dopiero teraz ruszyła. Uwierz, warto było czekać :wink:

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

01 lis 2006, 12:36   (#38)  

Mam problem z podwyższeniem KH =2.
POdmieniam 100% RO zmineralizowana hydromineral aqua art - zastosowałam nawet podwójną dawkę ale KH jest niezmienne... czy powodem moze byc 100% RO, nie chce mieszać z kranówką ponieważ mam bardzo wysokie azotany w kranie...
Jak podwyższyć KH?
--------------------------------------
Nessos napisał(a):
aksoglam napisał(a):Sprawa z cryptocoryne wyjasniona ale ten sam problem spotkał blyxe

Z moich obserwacji wynika, że blyxa dość długo przestawia się na podłoża ADA. U mnie przez prawie pół roku stała w miejscu. Dopiero teraz ruszyła. Uwierz, warto było czekać :wink:


A propo blyxy to w moim akwarium doszla do siebie juz po 2 tygodniach :)a było naprawdę kiepsko...
Poniżej przedstawiam zdjęcia - 19 dnia funkcjonowania zbiornika...
Załączniki
DSCF3987.JPG
(78.88 KiB) Pobrane 3636 razy
DSCF3994.JPG
(90.14 KiB) Pobrane 3636 razy

aksoglam


01 lis 2006, 22:13   (#39)  

U mnie roślinki ruszyły po ok. 1 miesiącu od zalania gdy zbiornik całkowicie się ustabilizował. Ale jak już ruszyły to nie nadążam ich podcinać. Stosuję tylko Amazonię i jestem z tego podłoża bardzo zadowolony (nie zastosuję już nigdy nic innego). Nawożę TMG, ECA i makroelementami przygotowanymi z soli.
pozdrawiam
adam walentyn

http://www.adam.walentyn.com

awaxi
Początkujący

Posty: 33
Dołączył: 05 kwi 2005, 23:36

02 lis 2006, 16:31   (#40)  

maciekplastek napisał(a):
Leszek Lewkowski napisał(a):A jak długo można stosować Amazonię , tzn w ilu aranżacjach np półrocznych spełni swoje zadanie?

o , ja też jestem tego ciekawy :?: prosze o odp.

przepraszam za niecierpliwość ,ale jest to dlamnie ważne ...

maciekplastek


02 lis 2006, 16:49   (#41)  

Np. Adam Paszczela ma (zmieniajac aranzacje) podloze od 3 lat. Amano tez zmienia aranzacje z uzyciem czesci (i to raczej wiekszej) starego podloza niekiedy i 3 razy co jakies pol roku (zobacz Aqua Journal)- oczywiscie dopelniajac nowym z wierzchu. Osobiscie tez juz startowalem zbiorniki z czesciowo starym (pol roku uzytkowania) podlozem Aqua Soil Amazonia i jest dobrze, nawet jak power sand sie troche przemiesza. Osobiscie przed wysypaniem podloza dokladam wszystkie "magiczne" proszki, tak jakby podloze bylo nowe.
Korzystajac z dysputy o podlozu Aqua Soil wkleje tekst, ktory pojawil sie wlasnie na stronie ADA Japan, dotyczacy zachowania podloza po starcie:

Maintenance of Aqua Soil-Amazonia
at initial stage after Setup

Aqua Soil-Amazonia promotes water plant growth, but sometimes the water in the aquarium tank turns yellow by Amazoniafs active ingredient, humus acid. So please keep following instructions in mind, and maintain the aquarium.

Aqua Soil-Amazonia was developed exclusively for growing aquatic plants, and it is very effective for the growth. Among Aqua Soil series, Aqua Soil-Amazonia particularly performs great result for the growth, because its natural black soil contains humus acid in abundance, and this is one of the features of the Amazonia. However, the humus acid, promoting water plant growth has easily-soluble character, and the water could turn yellow, if the water is alkaline, affected by the tap water level, or aquarium keeping condition. Therefore, this symptom happens easily just after setting up, as the soil contains much humus acid. Although humus acid does not disturb water plant growth, in case you do not like yellow appearance of water, change water frequently in order to remove extra nutrient elements or use NA Carbon and let it absorb the dirt particles.
The water transparency will improve after changing water repeatedly, even though the result may differ depending on aquatic plant growth condition, or water change frequency. When changing water, in case ammonia appears within the aquarium tank, and pH level goes over 7.0, toxicity of ammonia may have a harmful influence toward fish and shrimps. Make sure to monitor water condition.

Caution
In early stage, when bacteria within the filter are not functioning enough, too much organic matters in the water may cause cloudiness of the water. In such as case, the filtration bacteria could be floating in the aquarium tank, catching the organic matters. UV sterilizer is effective for this case.

AQUA DESIGN AMANO CO., LTD.
e-mail / ada@adana.co.jp
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

03 lis 2006, 13:13   (#42)  

Może by ktoś przetłumaczył! :D

Leszek Lewkowski
Zainteresowany tematem

Posty: 254
Dołączył: 01 lip 2003, 21:05
Miasto: Białystok

06 lis 2006, 01:34   (#43)  

Witam,
moim zdaniem nadszedł najwyższy czas na bardziej restrykcyjne moderowanie forum holenderskiego...
Nie wiem jak inni, ale ja pragnę;) porządku jaki panował wcześniej. Za jakiś czas może się okazać, że tylko początkujący początkującym odpowiadają...
Brakuje mi wypowiedzi doświadczonych akwarystów, chyba im już się nie chce... Panie Guzik popieram pana.

Co do tłumaczenia, sytuacja geopolityczna Polski wymaga znajomości co najmniej 1go języka obcego. I dlatego nieukom mówię: STOP!

I jeszcze jedno: decyzja o ujawnieniu swojego imienia i nazwiska świadczy o tym, że jest się konsekwentnym i odpowiedzialnym za swoje wypowiedzi.
Dlatego wszystkim poważnym amatorom akwarystyki zalecam ujawnienie się, a wobec tych, którzy to zrobili wyrażam głęboki szacunek!
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

06 lis 2006, 02:39   (#44)  

Witam
Jak widać była moderacja i Pinezka dostaje 1 ostrzeżenie -mod AJ.
I dobra rada zanim zaczniesz robić zadyme na tym forum,przeczytaj regulamin tego forum: http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=13522 ,tak więc zastanów sie jeszcze raz nim napiszesz,ze coś jest Guzik warte!

3.6 Zabrania się obrażania lub ośmieszania innych osób w jakikolwiek sposób
3.16 Uważaj z humorem i ironią! To, co przekazujesz tonem głosu jako żart, na piśmie może być niezrozumiałe albo obraźliwe. Jeśli twoja wypowiedź w założeniu jest żartobliwym komentarzem dodaj emotikonkę w taki sposób, aby nie było wątpliwości, co do tonu wypowiedzi. Pamiętaj, że poczucie humoru jest sprawą indywidualną.
3.17 Sprawy prywatne (dotyczące dwóch osób), nie mające związku z tematem nie należy załatwiać na forum publicznym tylko za pomocą Prywatnej Wiadomości lub w inny niepubliczny sposób.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1683
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03

06 lis 2006, 03:15   (#45)  

hydrophil napisał(a):Co do tłumaczenia, sytuacja geopolityczna Polski wymaga znajomości co najmniej 1go języka obcego.

Ja das stimmt :lol: Nie kazdy akwarysta musi byc poliglota.
I dlatego nieukom mówię: STOP!

Ja toze :) ale nie w tym rzecz. Pan Guzik sam sie tytuluje dystrybutorem produktow ADA i to wylacznym, no ale pewnie dlatego, ze jest VIP'em :lol: :lol: :lol: to nie chce brac za to odpowiedzialnosc (vide tlumaczenie teksu vs zerzniecie tekstu) a jedynie prowadzic szyderczy niszowy marketing. Jaki Pan taki kram - taka jest moja opinia i mam do niej prawo choby zgodnie z regulaminem tegoz forum ;-)
A kram jest wart ... juz wiadome :lol: :lol:

Co do ujawnienia imienia i nazwiska ... jeszcze nie dostane zadeklarowanego discount i co bedzie ?? :lol: :lol:

A co do produktow ADA... podloze ADA Aqua Soil Amazonia a i owszem. Tyle pisza w swiecie 8)

Pinezka












Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 620 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu