Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Proszę o pomoc jak przetrzymac rybki przez kilka dni

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Potrzebuję pilnej rady ponieważ zdarzył się mały wypadek i rozszczelnilo się akwarium. Rybki udało mi się ocalić ale nie wiem co robić żeby jak najdłużej wytrzymały. Wszystkie rybki, same drobne, zwinniki, bystrzyki, tetry, kiryski, zbrojniki, razem około 25 - 30 sztuk w jakichś 45 litrach. Podłączona grzałka i napowietrzacz oraz maleńki filtr który nie wiem czy w ogóle coś daje. Woda głównie z kranu i trochę tej którą udało mi się złapać w czasie powodzi ale niestety to była już ta z dna i zamulona, rybki stoją już tak 4 dni, woda podmieniana 2 razy, wlałam bakterie ale widzę, że jedna zaczyna chorować. Co mogę zrobić żeby jakoś przetrwały zanim kupię nowy zbiornik? Może to trochę potrwać bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego wymiaru. A może pozostalo się już tylko modlić?

tysiaa
Początkujący

I jeszcze zdjęcie przed katastrofą i obecnie

tysiaa
Początkujący

Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Zaawansowany użytkownik

gazownik napisał(a):Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Dziękuję, jest całą dobę włączony napowietrzacz.

tysiaa
Początkujący

Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Zaawansowany użytkownik

gazownik napisał(a):Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Też właśnie się obawiam ale wrzuciłam do tych rybek mech i zaczyna pojawiać się na nim pleśń. Jestem załamana i dziękuję za wszelkie cenne rady. Kilka roślinek już wylądowało u rybek i będę obserwować.

tysiaa
Początkujący

Powiązane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: akwaAmator, Kris_x i 72 gości