Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Proszę o pomoc jak przetrzymac rybki przez kilka dni

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Potrzebuję pilnej rady ponieważ zdarzył się mały wypadek i rozszczelnilo się akwarium. Rybki udało mi się ocalić ale nie wiem co robić żeby jak najdłużej wytrzymały. Wszystkie rybki, same drobne, zwinniki, bystrzyki, tetry, kiryski, zbrojniki, razem około 25 - 30 sztuk w jakichś 45 litrach. Podłączona grzałka i napowietrzacz oraz maleńki filtr który nie wiem czy w ogóle coś daje. Woda głównie z kranu i trochę tej którą udało mi się złapać w czasie powodzi ale niestety to była już ta z dna i zamulona, rybki stoją już tak 4 dni, woda podmieniana 2 razy, wlałam bakterie ale widzę, że jedna zaczyna chorować. Co mogę zrobić żeby jakoś przetrwały zanim kupię nowy zbiornik? Może to trochę potrwać bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego wymiaru. A może pozostalo się już tylko modlić?

tysiaa
Początkujący

I jeszcze zdjęcie przed katastrofą i obecnie

tysiaa
Początkujący

Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

gazownik napisał(a):Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Dziękuję, jest całą dobę włączony napowietrzacz.

tysiaa
Początkujący

Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

gazownik napisał(a):Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Też właśnie się obawiam ale wrzuciłam do tych rybek mech i zaczyna pojawiać się na nim pleśń. Jestem załamana i dziękuję za wszelkie cenne rady. Kilka roślinek już wylądowało u rybek i będę obserwować.

tysiaa
Początkujący

Powiązane tematy
  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 195313 | Odpowiedzi: 2021 czytaj więcej...

• Mchy - pomoc w identyfikacji

Witam, Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji;) Mech 1 - dostałem go kiedyś jako "Fissidens Nobilis", ale nie wydaje mi się. Bardzo ładnie się płozy i zagęszcza bez przycinania. Rozrasta s...

Wyświetlenia: 253 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Microsorum - jak mocować?

Wiadomo - można żyłką do korzenia i za pomocą przyssawki do szyby, ale czy można też mocować przy pomocy niewielkiej ilości silikonu? Konkretnie juwel conexo, który "łapie" pod wodą. Chcę pr...

Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Jak preparować korzenie i gałęzie?

preparowanie2.jpg Zapraszam do zapoznania się z moim opisem procesu preparowania korzeni i gałęzi w celu wydobycia faktur, usłojenia oraz zwiększenia trwałości i dezynfekcji przed umieszczeniem mat...

Wyświetlenia: 16832 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Pomoc przy trawniczku !!

Pytanko mam odnośnie trawniczka "Eleocharis acicularis". Chodzi mi o przycinanie i tu pytanie czy czekać aż trawnik pokryje cala powierzchnie czy przycinać jak trawnik osiągnie jakąś X długo...

Wyświetlenia: 476 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.