Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Proszę o identyfikację roślin

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam wszystkich,otóż dostałem akwarium z roślinkami i niewiem jakie są ich nazwy,prosił bym o pomoc,podłoże to tylko żwirek,niczym nienawoże roślin,wszystkie wskazówki mile widziane

mariuszkulaczewski
Początkujący

Witam,czy ktoś rozpoznaje jakąś roslinkę z zdjęcia? Proszę o informacje

mariuszkulaczewski
Początkujący

Ostatni to jak się nie mylę Najas guadalupensis, a ta druga fotografia przedstawia chyba L.aromatica.

szymon111
Początkujący

Dzięki,zaraz poczytam otych roślinkach,jeśli jeszcze ktoś rozpoznaje jakieś będę wdzięczny,a stosować jakieś nawozy? Dopiero zaczynam tą przygodę dlatego doceniam kazdą informację

mariuszkulaczewski
Początkujący

A jeszcze to masz moczarke, żabienice(tylko nie wiem jaką), limnophilię bezszypułkową, hydrocoyle leucocephala i to na tyle co rozpoznam

szymon111
Początkujący

A czy jakoś nawozić te roślinki?

mariuszkulaczewski
Początkujący

To zależy od paru czynników takich jak rodzaj akwarium, liczebność ryb, moc oświetlenia czy też ewentualny dwutlenek węgla. Po zdjęciach sądzić można, że masz typowego low-techa a w nich nawożenie często nie jest konieczne. Ale poszukaj sobie o tym i poczytaj na forum.

Tu masz podstawy:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... -cz-1.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... -cz-2.html

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Tak troszkę zmienię temacik, ale jak wy to robicie, że macie taką moczarkę, bo mi nawet przy CO2 i 1/2 dawki EI nie wygląda tak dobrze (wodę mam miękką)

szymon111
Początkujący

Witam,wieczorem podam aktualne parametry wody może coś pomogę,mam dwa filtry wewnętrzne łacznie filtrują 850litrów na godzinę w akwarium 112litrowym,wtym jeden to biologiczny a drugi mechaniczny ktury także napowietrza,niestosuje chemi,a mam małe przerybienie

mariuszkulaczewski
Początkujący

A więc zrobiłem testy przed chwilą i take są parametry
No3 10
No2 0
Gh 16
Kh10
Ph 8.0
CI2 0
Test traktuje orientacyjnie paskowy Tropical,jesli są jakieś sugestie co do winiku proszę o info

mariuszkulaczewski
Początkujący

Powiązane tematy
  • Nowa dostawa roślin akwariowych

Kolejna, czwarta już dostawa roślin akwariowych w tym tygodniu. Zapraszam do skorzystania z naszej bogatej oferty - ponad 200 gatunków i odmian Obejrzyj katalog online

Wyświetlenia: 1483 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Zachowanie roślin mało wymagających

Witam. Mam pytanie dotyczące roślin mniej światłolubnych jak anubiasy lub mchy. Czy intensywność światła w akwarium dostosowana do potrzeb roślin średnio wymagających w jakiś sposób szkodzi tym mniej ...

Wyświetlenia: 205 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Wpływ MLP na kondycję roślin.

Czy macie kakieś doświadczenie związane z używaniem tego leku w akwarium ogólnym? Jaki ma wpływ na rośliny i otosy. Używałem go tylko w higienicznym i nie szkodzi nawet 6 tygodnowym dyskom. Przyszedł ...

Wyświetlenia: 282 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Zatrzymanie wzrostu roślin oraz ich wymieranie.

Witam, od dłuższego czasu mam problem z roślinami w swoim akwarium. Przeszukałem wiele serwisów, forów dyskusyjnych i nie znalazłem rozwiązania... Proszę o pomoc, wskazówki co może być nie tak. Wiele...

Wyświetlenia: 681 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

• Problem z utrzymaniem dobrej kondycji roslin

Witam serdecznie członków grupy . Jestem amatorem jezeli chodzi o profesjonalna akwarystyke. I potrzebował bym pomocy. Martwi mnie kolor lisci na paru roslinach. Poniżej podaje pomocne informacje. Osw...

Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.