Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Prośba o radę w sprawie wyboru drugiego filtra zewnętrznego

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam Was wszystkich serdecznie. Mam pytanie, a mianowicie mam akwarium 112l. tzw. roślinne (duża obsada roślin) z korzeniem red moor itd.
Filtracja tego mojego akwarium to dwa filtry zewnętrzne (pracują od ponad roku) tzw. „kubełki” Ikole 250 (410l/h). Jeden z tych filtrów chcę zmienić na bardziej wydajny, czyli szukam nowego filtra zewnętrznego, który będzie wydajniejszy (od 650l/h do 1000l/h), cicho pracował oraz był w miarę niezawodny ( ;) ).
Na oku mam następujące filtry zewnętrzne: JBL CristalProfi e702 greenline, Hagen FLUVAL 206 lub 306, Hydor - Professional External Filtr 250 lub 350, Eheim experience 250, Aquael Unimax 250, Aquael Ultramax 1000 lub też inny filtr kubełkowy.
Mam pytanie do Was wszystkich jaki byście z tych filtrów wyżej wymienionych zaproponowali mi do tego mojego akwarium jako drugi filtr kubełkowy?

Aqua-Ever
Początkujący

Miasto: Warszawa

Ja mam Eheima 2275 w 260 litrach i dokupuję drugiego tylko 2273.
Oba mogę ci polecić z czystym sumieniem.Ciche i niezawodne.

GOLUMN
Poznaje temat

Miasto: Inowrocław

Hej
Jeśli już zamieniać ikole, to bardziej chyba na coś mocniejszego np jbl-e901 czy 902.
Sam używam e-901 w zbiorniku 100l, i powiem Ci że pralki nierobi.
Ostatni raz otwierałem go rok temu, wiadomo, że wydajność mocno spadła, jednak filtr daje radę.
W zapasie mam eheim ecco pro 300- prostszy w budowie niż jbla i wydajność też całkiem niezła 750l/h.
Jeśli miałbym postawić drugi kubeł to szukał bym czegoś z wydajnością powyżej 700l.
Znajomy ma w zbiorniku takim jak Twój ma fluvala 306, dołożył do niego teraz eheim 2075 i jest mega zadowolony.
Ostatnio edytowano 17 lip 2019, 16:29 przez bartek2462, łącznie edytowano 1 raz

bartek2462
Początkujący

Osobiście uważam, że wydajność filtra powinna być dobrana do zbiornika na poziomie minimum 10x objętość zbiornika na godzinę. Także jeśli zbiornik 100L to filtr powinien w ciągu godziny pompować minimum 1000L patrząc na to co podaje producent. U mnie w 128L pracują nadal dwa filtry (jakoś obawiam się odłączyć ten mniejszy) Eheim 2275 oraz Fluval 206. Przy czym Fluval został stuningowany poprzez wklejenie pleksi między kosze a uchwyt na gąbki, z racji wrażenia pod względem lewego obiegu. Ile by nie pracował/filtrował jego przepływ nie spada w ogóle.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Ja mam unimaxa 250 ponad 5 lat.Jest cichy,niezawodny.Polecam.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

Krzysztof to co w takim razie doradziłbyś osobie, która zakłada zbiornik powyżej 1000l?

bartek2462
Początkujący

bartek2462 napisał(a):Krzysztof to co w takim razie doradziłbyś osobie, która zakłada zbiornik powyżej 1000l?
Sump i tylko sump.
Nawet przy 600L+ sump jest bardzo dobrą opcją, choć można i użyć np. 2x Ehieim 2080
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.