Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Projekt T1000 - marlowe

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Nie mam pojęcia jak zmniejszyć moc potencjometrem, natomiast te ich 5% daje jasne światło, mowy nie ma żeby świeciło całą noc, rośliny by się męczyły, nie miałyby kiedy spać. Też miałem zamiar zostawiać leciutkie światło na noc, ale nie przy tych lampach, jest po prostu za jasno.... :roll:

Ale żeby obronić kessile, powiem, że rośliny bardzo lubią to światło, bardzo widocznie pokazuje to Bacopa Myriophylloides i Ludwigia Acurata, mam je posadzone miedzy 4x54 T5 a Kessilem, a nawet bliżej T5 i widocznie, bardzo widocznie :!: skręcają w kierunku kesilków, jestem bardzo ciekawy chwili jak powiesze nad nimi kolejnego kessila czy się wyprostują.

Nie wiem, jeszcze jednego, jestem w trakcie zabudowy tych lamp nad zbiornikiem i nie wiem na jakiej wysokości je podwiesić, producent pisze, że ogarniają obwód 60cm.... :roll: Pytanie do posiadaczy, jeśli to czytają, jak wysoko wiszą u Was żeby ogarnąć te 60cm:?: No i przede wszystkim jaka wysokość dla głębokości zbiornika 60cm... :?::roll:

marlowe
Z dużym doświadczeniem

Nie mam pojęcia jak zmniejszyć moc potencjometrem, natomiast te ich 5% daje jasne światło, mowy nie ma żeby świeciło całą noc, rośliny by się męczyły, nie miałyby kiedy spać

To tylko potocznie nazywa się oświetleniem nocnym.
Nikt chyba nie świeci cała noc.
Zazwyczaj "oświetlenie nocne " mówi się gdy np. lampa świeci w godzinach 10-22 normalnym trybem a np. 22-0 tylko jakaś mniejsza poświata a reszta nocy jest całkiem ciemno.
Taką funkcję masz w sterowniku od MegaPawerFullspectrum :mrgreen:

pietach
Znający temat

Miasto: Wschowa

marlowe napisał(a):Nie mam pojęcia jak zmniejszyć moc potencjometrem

Chodzi o pokrętło Intensity. Chyba, że podłączenie sterownika uniemożliwia sterowanie tym pokrętłem?
pietach napisał(a):To tylko potocznie nazywa się oświetleniem nocnym.
Nikt chyba nie świeci cała noc.

Ja świecę :mrgreen:
Od 21 do 10.
W Chihirosie na LedDimmerze ustawienie 5% daje ledwo zauważalną poświatę, wystarczającą jednak by ryby coś widziały i nie wyskakiwały.
Na Razorze 1% kanału niebieskiego. Jest jaśniej, ale nie na tyle by rośliny mogły rosnąć. Bez problemu można spać w pokoju i ryby widzą co się dzieje.

das
Stały bywalec

Baniak zarasta wzorowo, a co do tych "spadków, wahań" z wodą jak Piszesz Marcin, i że pomogło lekkie przelewanie się rewizją, to może zadziałał efekt tzw. "naczyń połączonych" (w Twoim przypadku akwarium - sump). Niektórzy używali/używają tego typu rozwiązań, z wykorzystaniem "naczyń połączonych" do automatycznych podmian zamiast pudełek przelewowych. Wstaw kilka fotek lub filmik Twojego sumpa i jakie media filtracyjne w nim masz?

FOREST DJ
Zainteresowany tematem

@das
Czy pokrętłem czy sterownikiem to jedno i to samo. Owszem jak pod lampę podłączony jest sterownik, pokrętło nie działa, ale wystarczy odpiąć wtykę sterownika i już pokrętło działa.

Mój sump to tylko biologia z podkolanówkami ;), 1 komora to właśnie podkolanówki do wyłapania dużych brudów (ścinki roślin), 2 i 3 komora to pumex i 4 komora pompa. Za mechanika służy Eheim 2275 do którego podłączony jest reaktor do co2 i lampa UV.

sump.JPG
sump

komin.JPG
komin zamknięty

komin open.JPG
komin otwarty

marlowe
Z dużym doświadczeniem

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: akwarysta1992, aygora, Google [Bot]