Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Produkty ADA już oficjalnie w Polsce



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Wkrótce ADA zawita do Polski ze swoimi produktami w pełnym asortymencie.
Przedstawicielem w Warszawie jest nieśmiertelny i niezawodny atollzoo z którego właśnie wóciłem oraz discuss-zoo, w pozostałej części kraju Aquascape atelier Grzegorz Guzik Kraków (Polska południowo-wschodnia www.aquascape.pl (od czwartku) wkrótce: sklep Masson Chorzów ul Powstańców ( za tydzień), Katowice Carrefour os. Tysiąclecie.

Pomyśleć, że dopiero co skomponowałem sobie podłoże, ech..przy zmianie aranżu zastosuję już ADA.

EDIT: ze względu na ujawnienie w dalszej części sklepów oferujących produkty ADA zmieniłem temat i trochę treść wiadomości.
Ostatnio edytowano 11 lut 2006, 15:30 przez Tommygun, łącznie edytowano 3 razy

Tommygun


07 lut 2006, 17:24   (#2)  

Tommy, wiele osób w pracach konkursowych stosuje właśnie to podłoże. Okrerśla się je, jako "naładowane chemią". Moje pytanie jest następujące: Czy powinno się Aqua Soil, czymś jeszcze przykryć ? Jaki jest kształt składników, czy są to nieregularne bryłki i czy aby nie są zbyt lekkie ? W jakich opakowaniach, chodzi o wagę/objętość jest sprzedawane ? A może podeślij jakiegoś linka, po więcej szczegółów. Dzięki za info.
Pozdrawiam.
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

07 lut 2006, 18:07   (#3)  

Ja tylko rozmawiałem o tych sprawach w atollu, praktycznie niczego nie wiem o tym podlożu, ponad to, co wynika z forum. O ceny pytałem ale nie pamiętam dokładnie (rozmawiałem o wielu sprawach) i nie chcę wprowadzać w błąd. Myślę, że od czwartku będzie można oficjalnie dowiedzieć się tego w atollu, znając dociekliwość i wiedzę Pawła wkrótce będzie można dowiedzieć się wielu szczegółów o każdym z podłoży. Mówił mi o jakimś podłożu, którego od 4 miesięcy używa, przypadkowo z tenelusem przemycił się w jednym ze zbiorników eleocharis acicularis i Paweł pozwolił mu na próbę jednak rosnąć i eleocharis bardzo szybko opanował znaczną część akwarium a eleocharis do sprinterów raczej nie należy.

Tommygun


07 lut 2006, 19:31   (#4)  

ADA juz zawitała. I to nie za sprawą Atolla. Niestety, nie czuję się upoważniony do informowania o tym kto ją sprowadził. Tym bardziej, że dość często pojawia się na tym forum i jeśli tylko będzie chciał to zrobić to ta dyskusja pewnie go sprowokuje do tego :wink:

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

07 lut 2006, 19:45   (#5)  

Czekamy na więcej szczegółów.
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

07 lut 2006, 19:53   (#6)  

ciachum...
Robcio napisał(a): Czy powinno się Aqua Soil, czymś jeszcze przykryć ? Jaki jest kształt składników, czy są to nieregularne bryłki i czy aby nie są zbyt lekkie ? W jakich opakowaniach, chodzi o wagę/objętość jest sprzedawane ? A może podeślij jakiegoś linka, po więcej szczegółów. Dzięki za info.
Pozdrawiam.


jak juz, to pod aqua sioil dajesz sand...
podloze jest lekkie i brylki raczej regularne, chociaz mozna z tego miazge zrobic...
napewno nie naddaje sie do standardowego odmulania...
soli jest dostepny o 2 srednicach (powder i normal), ale wydaje mi sie, ze to co w pl bedzie, to raczej "normal"
http://www.adaeuro.com/ tu masz srone... ale raaczej nie dowiesz sie jaki jest ksztalt skladnikow:P ale zapewnim cie, jaki on by nie byl... fajnie na tym chwasty rosna:]

pozdro,
tomek
Załączniki
DSC_7686_001.jpg
od lewej sand, amazonia i do oszacowania wielkosci ziaren z braku linijki 1grosz:]
(47.59 KiB) Pobrane 2528 razy
Ostatnio edytowano 08 lut 2006, 18:08 przez sliva, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

07 lut 2006, 20:42   (#7)  

Sliva! Jako jeden z nielicznych stosujesz podłoża ADY. Może więc podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. Słyszałem, że stosując power sanda można zrezygnować z Bactar 100. Nie ukrywam, jestem bardzo zainteresowany ADĄ i wykorzystaniem jej w planowanej właśnie trzysetce. Brak fachowej wiedzy trochę mnie jednak wzbrania przed zakupami. Bo wydać kilkaset złotych na podłoże to nie problem. Problemem jest coś innego - jak to zrobić oszczędzając maksymalnie dużo pieniędzy nie tracąc przy okazji na jakości

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

07 lut 2006, 22:02   (#8)  

A właśnie Tomaszu, napisz coś więcej. Z tego co napisałeś wynika, że to sand jest wzbogaconym o minerały podłożem. Skoro soil nie nadaje się do standardowego odmulania, to jak sobie z tym radzisz ? Na zdjęciach wygląda świetnie i o ile się nie mylę, wielu ludzi układa z soila 100% podłoża. W każdym razie napisz coś z autopsji.
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

07 lut 2006, 22:56   (#9)  

ADA juz zawitała. I to nie za sprawą Atolla. Niestety, nie czuję się upoważniony do informowania o tym kto ją sprowadził. Tym bardziej, że dość często pojawia się na tym forum i jeśli tylko będzie chciał to zrobić to ta dyskusja pewnie go sprowokuje do tego
Pamiętam dyskusję na taki temat ale to były chyba plany i nie kojarzę co z tego wynikło. Może to ten "drugi" namiar, o którym pisałem ;) Dla nas to tylko dobrze, dla mnie szczególnie, bo przed zakupem będę mógł obejrzeć fizycznie towar a nie obejrzeć sam obrazek, bo do atolla mam blisko.

Tommygun


08 lut 2006, 01:34   (#10)  

Witam!

Tak oczywiście w miarę możliwości czasowych będę starał się
przekazywać swoją wiedzę na temat Nature Aquarium Goods
na tym forum i serwisie z którym jestem związany sercem od dawna

Moja pasja do Nature Aquarium i szacunek do artyzmu i geniuszu
Pana Amano skłoniła mnie poprzez osobiste kontakty z całym zespołem
ADA Japan do stworzenia możliwości dotarcia profesjonalnych
produktów do wszystkich polskich akwarystów.

Filozofia i szacunek do natury przekazana przez Pana Amano w
genialnym mikrokosmosie akwarium to umożliwienie spojrzenia
na otaczający nas świat w sposób najbardziej bliski człowiekowi.

W każdym domu niewielka kropla w potoku życia pozwala
zapomnieć i przenieść się w inny wymiar .Zew natury




Pozdrawiam

Adam Paszczela


p.s. na początek coś o Power sand

wkrótce moja strona poświęcona Nature Aquarium
Wewnątrz podłoża, korzenie roślin wodnych i mikroorganizmy tworzą mały ekosystem który nazywamy „Mikroflorą”. Aby spełniała swoją funkcję, Mikroflora musi być obficie zaopatrywana poprzez obieg wody w tlen i substancje odżywcze. POWER SAND służy jako podłoże pod żwir i jako mieszanka organicznych substancji odżywczych oraz mikroorganizmów zapewnia najlepsze środowisko dla korzeni roślin.

1Specjalne właściwości. _
Mieszanka torfów: Różne substancje organiczne, takie jak węglowodany i aminokwasy wydzielone z korzeni roślin są przetwarzane, przez mikroorganizmy znajdujące się w podłożu, w składniki które mogą być ponownie zaabsorbowane przez rośliny wodne. Substancje organiczne takie jak torf spełniają także funkcję odnawialnego substratu dla mikroorganizmów i zapewnia szybki wzrost roślin wodnych.
Mikroorganizmy podłoża: Jest wiele rodzajów mikroorganizmów które rozkładają substancje organiczne a ich działanie zapewnia idealne warunki dla wzrostu roślin. POWER SAND SPECIAL zawiera również różnorodne mikroorganizmy, które szybko kolonizują podłoże i wytwarzają w nim silną Mikroflorę.
imituje szybki rozwój bakterii w podłożu stwarza idealne warunki dla systemu korzeniowego roślin wodnych.
Zastosowanie pumeksu: Podstawowy materiał POWER SAND, pumeks, ma porowatą, gąbczastą strukturę która idealnie nadaje się do zasiedlenia przez mikroorganizmy podłoża w krótkim okresie czasu. Pumeks zapewnia także cyrkulację wody wewnątrz podłoża, tym samym umożliwia dostęp dużej ilości tlenu zabezpieczając korzenie roślin wodnych przed gniciem. Pumeks w podłożu zapobiega także akumulacji zanieczyszczeń i umożliwia długoterminowe utrzymanie żyznego podłoża. Biorąc pod uwagę rezultat oddziaływania ciśnienia wody na podłoże, w zależności od wielkości zbiornika, zaprojektowaliśmy trzy wielkości POWER SAND dostosowane do rozmiarów akwarium.
Wzrost żabienic czy kryptokoryn, roślin które pobierają substancje odżywcze za pomocą korzeni, w dużym stopniu zależy od żyznego podłoża. W odróżnieniu od zwykłego POWER SAND, POWER SAND SPECIAL dostarcza więcej minerałów i substancji odżywczych do podłoża gdyż zawiera również BACTER100 i CLEAR SUPER.

2. Sposób użycia
· POWER SAND / POWER SAND SPECIAL (S): Do akwariów o wysokości mniejszej od 40 cm
· POWER SAND / POWER SAND SPECIAL (M): Do akwariów o wysokości pomiędzy 40 - 60 cm
· POWER SAND / POWER SAND SPECIAL (L): Do akwariów o wysokości większej od 60 cm

Przybliżona ilość w zależności od rozmiarów akwarium:
Wymiary akwarium POWER SAND POWER SAND SPECIAL
60x30x36cm S (2l) x 1 worek S (2l) x 1 worek
100x40x50cm M (2l) x 3 worki M (6l) x 1 worek
180x60x60cm L (2l) x 9 worków L (18l) x 1 worek
"Patrz gdzie wzrok nie sięga.."

Avatar użytkownika
Aquadam
Zainteresowany tematem

Posty: 200
Dołączył: 29 cze 2003, 23:44
Miasto: TYCHY,NIIGATA

Wspieram stronę kontem Premium

08 lut 2006, 02:23   (#11)  

Adamie! Bardzo dziękujmy za pierwszą porcję danych. Czekamy na kolejne. A w tak zwanym międzyczasie będziemy zadwali pytania. Jak słusznie zauważył kolega j24 w innym poście dotyczącym podłoża:
j24 napisał(a):Sorry że się "wcinam" w dyskusję ale czy nie przywiązyjecie zbyt dużej wagi co do wpływu podłoża na wzrost roślin? (...) Owszem takie rośliny jak żabienice,kryptokoryny podłoża wymagają, ale ogromnej większości roślin długołodygowych podłoże nie jest za bardzo potrzebne do szczęścia. (...)\kluczową sprawą jest nawożenie wody.

No właśnie. Czy power sand i pw special jest odpowiednim podłożem dla tych, którzy zamierzają mieć takie rośliny jak rotala, wysoki hemianthus itp. rośliny? Czy w ich przypadku zaopatrywanie się w to podłoże jest zbędne?
I jeszcze jedno pytanie - co ile trzeba wymieniać power sanda?

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

08 lut 2006, 03:44   (#12)  

Aquadam napisał(a):Witam!

Tak oczywiście w miarę możliwości czasowych będę starał się
przekazywać swoją wiedzę na temat Nature Aquarium Goods
na tym forum i serwisie z którym jestem związany sercem od dawna


rotfl
to chyba powinienes zapodac na alegro albo na podobnych serwisach... tjkie wiersze nie zdazaja sie codzienie, fakt, ale hmm, na forum mysle, bardziej konkretne info sa potrzebne, jak te zapdane z katalogow reklamowych:P

pozdro,
tomek

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

08 lut 2006, 04:09   (#13)  

Nessos napisał(a):Sliva! Jako jeden z nielicznych stosujesz podłoża ADY. Może więc podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. Słyszałem, że stosując power sanda można zrezygnować z Bactar 100. Nie ukrywam, jestem bardzo zainteresowany ADĄ i wykorzystaniem jej w planowanej właśnie trzysetce. Brak fachowej wiedzy trochę mnie jednak wzbrania przed zakupami. Bo wydać kilkaset złotych na podłoże to nie problem. Problemem jest coś innego - jak to zrobić oszczędzając maksymalnie dużo pieniędzy nie tracąc przy okazji na jakości


uzywalem i zamierzam dalej uzywac power sand special, bez dodawania bacter 100 czy bacter ball .. czy tez wegiel....
po prostu z tego co sobie przypominam w tym nawozie jest juz wszystko...

apropo wiedzy... to ja juz nie raz na tym forum mowielem, ze ada jest dla leniwych. aczkolwiek powinno sie znac sposob dojrzewania podloza typu aqua soil
tutaj masz krok po kroku jak to jest: http://www.vectrapoint.com/main/manual/bms1.html
oczywiscie, moje osobiste spostrzezenia troche odbiegja od tej kolejnosci... miedzy innymi wiem, ze nawozenie (przynajmniej w moich akwa) nalezy stosowac po glonach
to samo tyczy sie co2

a jesli chodzi o oszczednosci... mysle, ze dla wiekszosci roslin trzymanych w akwa styka spokojnie aqua soil, ale powinno sie zapodac wegiel...
s. sand jest pod rolsiny typu crypto czy echinodorus, ale i te rosna bardzo dobrze na samej amazonce... przynajmniej w moim wypadku

pozdro,
tomek

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

08 lut 2006, 08:57   (#14)  

Sliva! A używasz Tourmaline BC lub Penaca? Bo o obecności tych dwóch składników w power sandzie nikt nie wspomina. No i mam jeszcze pytanie o sam sand. Co ile go wymieniasz?

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

08 lut 2006, 13:05   (#15)  

ADA rzeczywiscie juz jest, poki co zaczynamy z Adamem dystrybucje i w najblizszych dniach powinny produkty zawitac do wybranych sklepow. Aktualnie mozna jeszcze zamawiac produkty indywidualnie u mnie (o czym pisalem w innym watku). Informacje nt sposobu realizcji zamowian, cennik itd- prosze pisac
info@aquascape.pl
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

08 lut 2006, 13:17   (#16)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Aktualnie mozna jeszcze zamawiac produkty indywidualnie u mnie


a potem? Czy jedyną formą nabycia będą wybrane sklepy? Gdyby tak to z jednej strony dobrze bo można pomacać, z drugiej jednak marża sklepu pewnie będzie odpowiednia :wink:
pozdrawiam
Ryszard
_______________
wawa <=> raDOM

iDDT
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 11 wrz 2003, 14:11
Miasto: wawa <-> raDOM

08 lut 2006, 13:32   (#17)  

Potem sie zobaczy.. :wink: To zalezy od bardzo wielu czynnikow, ale na razie nie rozpaczajmy. Pierwszy krok juz zrobiony :D
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

08 lut 2006, 16:52   (#18)  

Nessos napisał(a):Sliva! A używasz Tourmaline BC lub Penaca? Bo o obecności tych dwóch składników w power sandzie nikt nie wspomina. No i mam jeszcze pytanie o sam sand. Co ile go wymieniasz?


nie uzywalem nigdy tych slkadnikow... prawde powiedziawszy to nawet nie wiem po co one sa;]
a sanda nie wymienialem nigdy raz tylko dosypalem paczke z tego co pamietam po ktoryms tam razie zmiany aranzacji
z tego co sobie przypominam to, do doladowania tego nawozu sluzya pastylki (bootom czy cos takiego), ale tego tez nigdy nie uzywalem i nie znam osob ktore by to robily

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

08 lut 2006, 19:01   (#19)  

Temat wspaniale się rozwija, z niecierpliwością będę czekał na stronę Adama Paszczeli.
Panowie, krótko. Czym właściwie jest podłoże o nazwie Bright Sand ?
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

08 lut 2006, 19:06   (#20)  

Robcio napisał(a):Panowie, krótko. Czym właściwie jest podłoże o nazwie Bright Sand ?


jest to piasek rzeczny nic wiecej

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow











Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 342 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 293 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Świeży zbiornik i czy już podmiana wody?

    Witam Mam świeżo co założony po restarcie zbiornik. Dzisiaj ma on dokładnie tydzień. Mam pytanie. Czy powinienem albo bardziej czy moge już podmienić 25% wody czy poczekać aż całkowicie dojrzeje? Nie...

    Wyświetlenia: 1083 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 396 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 558 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 447 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 744 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Clinton Corona a ADA Amazonia i RO

    Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie odnośnie wymagań co do wody dla Clintonów. Da radę je trzymać w roślinniaku na podłożu ADA Amazonia ver. 2 i wodzie RO? Po podmiance i mineralizacji wody mam KH 2-2...

    Wyświetlenia: 589 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6909 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 302 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.