Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Problemy z PH

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

02 sie 2020, 12:36 Problemy z PH  (#1)  

Witam
Moje akwarium ma 125 l wody netto(roślinne), podłoże aktywne ada amozonia 2 16 l , filtracja unimax 1000 2 l matrixa, 2 l ceramiki i około 1 l Hyper od qualdropu,oświetlenie 2 x sunny 16 W i 2 x plant 16 W od aquaela . Podaje co 2 z butli przez dyfuzor narurowy. poziom co 2 kontroluje przez czekera z płynem wskaznikowym kolor ciemny zielony (co 2 zaczynam podawać 1 h przed światłem i konczę 2 h przed wyłączeniem oświetlenia). Używam wody RO(stoi co najmniej 24h po filtracji) i mineralizuje GH+ ONE PLANT do 7 i KH Builder do 1,5 (około) od Qualdropu. Obecne parametry to:
ph-5,8 około
GH- 7
Kh-1,5(około)
Mój problem polega na zbyt niskim według mnie ph. Z roślinami jest ok rosna wybarwiaja sie ale ryby czasami są mało ruchliwe(rozbora klinowa, tetra cesarska, kiryski). Zawsze mierząc wtedy ph wychodziło poniżej 6( jakieś 5.6 5,8). Zdaje sobie sprawę ze to powoduje niski poziom kh ale nie mogę podnieść więcej kh bo produkt który stosuje podnosi również potas( około 1,5 kh to jakieś 20 K bo w mineralizatorze na gh nie ma potasu i on również nie podnosi kh ). I tu jest problem z wyregulowaniem bo jak przykręcam co 2 to ph delikatnie rośnie ale czeker robi się niebieski i rośliny nie bąblują. Dam co 2 więcej ph leci w dół. Na wylocie z filtra mam deszczownie i jedna część porusza powierzchnią tafli wody do tego mam skimmer który włącza się co 1 h na 5 min żeby zapobiegać się tworzeniu filmu bakteryjnego. Ogólnie z mineralizatora jestem zadowolony bo prowadzi się akwarium łatwiej niż na produkcie który używałem wcześniej.Stosowałem wcześniej mineralizator od Vimi. Stosujac dawke do poziomu 7 8 gh kh wychodzi tam tez około 1kh. Dodam jeszcze ze w akwarium nie mam żadnych kamieni.
Moje pytanie brzmi jak podnieśc uregulować te ph. Jeżeli podnieść kh to w jaki sposób? Wiem ze podłoże aktywne ściaga kh bo wcześniej miałem małe akwarium gdzie testowałem sobie podnoszenie kh preparatem z sery i z poziomu 4 kh sciagało do 1.

linkon1992
Początkujący

15 sie 2020, 11:22 Re: Problemy z PH  (#2)  

Spróbuj mineralizator grovise, podnosi GH/KH 2:1 i nie zawiera potasu, sam stosuje i jestem bardzo zadowolony, w dodatku dawki które zaleca producent pokrywają się z testami - po dodaniu 10ml do 30l wody RO wychodzi GH 7-8, KH 3-4, ( test kropelkowy zoolek), nie pamiętam niestety ile wychodziło pH

Watkins
Poznaje temat

22 sie 2020, 10:55 Re: Problemy z PH  (#3)  

U mnie ten mineralizator: GH 9-10 KH 3-4, PH niestety wychodzi trochę za wysokie na poziomie 7-7,2 więc dawkę trzeba skorygować.

El Grey
Poznaje temat

Miasto: Łódź

Powiązane tematy
  • Problemy z żabienicą

Jakiś czas temu (ok. miesiąc) po restarcie wylądowała w moim akwarium 54l żabienica amazońska. Na początku wydawało się wszystko ok, liście rosły normalnie, ale po wypuszczeniu kilku "normalnych ...

Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Akwarium 54l problemy po restarcie

Siema W innym temacie pisałem o restarcie akwarium 54l. Do restartu doszło. Restart był 26 kwietnia. Oto informacje o baniaku. 1. Wymiary akwarium: 60x30x30 2. Moc i rodzaj oświetlenia: Było Aqua...

Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Poważne problemy z lotosem tygrysim

Witam Was Mam problem z lotosem. Wygląda idealnie - idealne liście, zero glonów rozrósł się mega odkąd go kupiłem. I co? Od kilku dni widzę jak całe łodygi ze zdrowymi liśćmi odpadają od kłącza. Tak ...

Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Nowe akwarium problemy z roślinami

Witam Wracam do postu, ponieważ pojawił się problem z moim trawnikiem. Po założeniu nowego akwarium glossostigma hemianthus callitrichoides i inne rośliny zaczynają mi gnić. Mija pierwszy tydzień od ...

Wyświetlenia: 1499 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

• Problemy z roślinami i glonami / 450 l

Akwarium: 150 x (70) 60 x 50, 450 l netto Podłoże: JBL AquaBasis Plus 20 l, piasek kwarcowy 50 l Filtracja: Fluval FX4, wkłady od dołu: gąbki, 1 kg ceramiki, 0,5 kg Seachem Renew, wata, gąbka Filtr we...

Wyświetlenia: 3590 | Odpowiedzi: 94 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.