Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Problemy z kilkoma Roślinami



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



14 maja 2006, 11:44 Problemy z kilkoma Roślinami  (#1)  

Witam wszystkich hobbystów akwarium

Może zaczne od tego jakie mam aqwq, więc tak :
- 112l + 3 świetlówki (865 + 840 + 865) wszystko Philips - 11 h (od 11 - 22)
- filtracja FAN-3 wewnetrzny + AquaClear mini zewnetrzny
- od tygodnia nawoże CO2 - jakies 1 do 2 bombelków na sekunde
- podmiana co tydzien ok. 30l (kranówa odstana)
PARAMETRY:
pH -6,5 do 7.0 (TETRA)
NO3 - 5-10 (Zoolek)
TwO - 7-8 (Zoolek)
TwW - 4-5 (Zollek)
Nawożenie PGC+PGMacro (przy podmianie jakieś 6ml PGC + 4ml PGM) - i nic w tygodniu
Obsada 2 duze molinezje, 3 duze mieczyki, 4 kosiary, 3 mlode Glonojady, 2 mlode |Bocje (feance wycinają mi fajne dziurki w roslinach)
A teraz mój problem - mam w akwa kilka rodzajów roślin
Nurzeńce - rosną jak oszalałe, z tym że mają dosyć sporo centek wygladają jak "tygrysie" szczególnie nowe pędy i są lekko brązowe. Moczarka - miałem z nią kiedyś problemy ale teraz rośnie jak oszalała. Bakopa - rośnie dośc ładnie ale od momentu podawania CO2 - ale nie tak szybko jak w/w. ŻAbienica chyba amazonka - nie nażekam chodz pojawily mi sie na niej dziury ale to chba przez larwy ślimaków które zagnieżdziły sie w jej wnewtrzu (no tam gdzie wypuszcza młode pędy)-ale nie jestm pewien może to wina nawozu , albo jakies nadmiary( bo jak nie stosowalem nawożenia to rosła bez dziur-tylkko byla lekko powykręcana). No a teraz roślinki z którymi mam problem CABOMBA - niby rośnie ale franca żółknie nie wiem czy to brak światła czy jakieś braki nawozów puszcza też korzenie tak jakby szukała sobie skadników odrzywczych, chyba że to normalne (niewiem) no i problem mam jeszcze z LUdwigią franca przed podaniem CO2 cala zostala pokryta glonami - listki które wypuszczała byly karałowate- po podaniu Co2 jakby odżyla ale nadal ma poskrecane liście(zawinięte do dołu)
Prosze wszystki znawców o pomoc w sprawie mojej |Cabomby i Ludwigi !!!
Co robie źle może źle nawoże albo jeszcze co innego

Z góry dzieki

_________________
112 L, 3x18W (2xphilips 865+840)
pH-7,0; TwW-3; TwO-7; NO3-5-10
Filtry: Fan-3(wew) + AquaClear-mini(zew), CO2
PGC(6ml)+PGM(4ml) - przy podmianie

deMarcin


19 maja 2006, 18:37 ciąg dalszy  (#2)  

Mam nadzieje że ktoś jest jeszcze na tym forum i ma jakies doświadczenie z takim akwa jak Ja (znaczy 112l) i mi podpowie jakie dawki stosować, bo te które zaleca producent to chyba zamało, niestety akwa mam dopiero od 4 miesięcy, więc nie moge sie jeszcze pochwalić super doświadczeniem.
Zamieszczam tu kilka fotek może to bardziej wyklaruje sprawe i ktoś mi pomoże

Z góry Dzieki
Załączniki
1.jpg
Baniak ogólny
6.jpg
nie znam tej rośliny ale niepokoją mnie żółte plamy na niej
(178.44 KiB) Pobrane 1088 razy

deMarcin


20 maja 2006, 15:36 c.d. fotek  (#3)  


deMarcin


02 cze 2006, 21:07   (#4)  

Ludzie dlaczego nic nie odpisujecie ?
|Naprawde mam problemy nie są aż tak wielkie ale jak je wyeliminuje to naprawde bede zadowolony z baniaka. Dokupiłem ostatnio PG ferro bo myslalem ze mi brakuje żelaza ale chyba nie do końca trafiłem, ale sie przyda. |Może ma ktoś wieksze doświadcznie w dawkowani PG w 112l panoramicznym akwa

Z góry dzieki
P.S i napiszcie cos bo nie wiem czy ktos to naprawde czyta

deMarcin


14 cze 2006, 01:54   (#5)  

Witam :)
Również jestem początkującym ogrodnikiem. Dziwne,że bardziej doświadczeni koledzy nie wypowiadaja się na ten temat :(. Jedyną pewną radą,jaką mam to artykuł o niedoborach i nadmiarach minerałów z głównej strony SRWiA. Myślę, że powinien nieco rozjaśnić czarne chmury nad Twoim akwarium.
Roślina nawodna, jakiej zdjęcie zamieściłeś to Pistia.
I rzuca mi się tylko jeszcze w oczy niskie TWO - może to brak wapnia?
A tak w ogóle Twoje ludwigie nie wyglądają źle...
Powodzenia.
Pozdrawiam.

fuzya


14 cze 2006, 07:42   (#6)  

Dziurki w Amazonce wyglądają jak uszkodzenia mechaniczne. Ja usunąłem ze swoich 112 l rosliny pływające bo przez swój szybki rozrost stale przysłaniały światło innym. Stosując PGClassic dodaję go przy podmianach wg wskazań na opakowaniu, PG Macro codziennie dawki odpowiednio zmniejszone i widzę, że musisz pomyśleć o PG Ferro+. Na początek 1/3 i obserwuj, nie szalej z pełną dawką. Po 2 tygodniach wyciągniesz pierwsze wnioski.

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

15 cze 2006, 18:00   (#7)  

Witam i dzieki za odpowiedzi

Więc tak PG Ferro+ juz zakupiłem i dawkuje je narazie po 2 ml na dzień, ale w tym tygodniu postanawiam zmiejszyć dawke do 1ml, zobacze jaki to bedize miało wpływ.
Apropo mojego dawkowania wyglada to tak:
podmiana jakies 25 l do tego 6ml PGC, 3 PGM, 2 PGF+
pozniej co dzień dolewam 1 ml Macro, 2ml PGF (zmienilem na 1ml od tego tygodnia)
Jedyne co mnie niepokoi to PO4 i NO3. PO4 mam na poziomie 0,2 natomiast NO3 mozna powiedzieć ze bardziej 0 niż 5. |Zaopatrzyłem sie w Khpo4 i Kno3 i pare innych odczynników (allegro).
Co do wygladu roślin jest znaczna poprawa, natomiast Ludwigia nadal ma pozwijane liście do srodka, a co do amazonki też mi sie wydaje że jest to sprawka albo Zbrojnika niebieskiego albo Bocji - niestety na gorącym uczynku nie zlapalem. Slimaków niemam wiec wątpie aby to byla ich sprawka (bocje wyczysciły wszystko w 4 dni).
O niskm poziomie PO4 świadczy pojawianie sie zieleńców (zmniejszyłem czas oswietlenia i wsio wraca powoli do normy)
Prosze podpowiedzcie co mam robić - bo niby nie jest źle ale przecież moze być jeszcze lepiej :)

Dzieki

deMarcin












Powiązane tematy
  • Problem z glonami oraz z roślinami

    Witam, od około miesiąca mam problemy z moim akwarium 240l, baniak jest koło 1,5 miesiąca po restarcie, na początku zapowiadało się dobrze, lecz po jakimś tygodniu rośliny bardzo zwolniły wzrost i po ...

    Wyświetlenia: 1004 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 549 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami - nawożenie

    Witam, jestem początkującym akwarystą. zawsze miałem akwaria na podłożu jałowym bez nawozów. Teraz założyłem akwarium 112l na substracie jbl aquabasis i zacząłem nawozić akwarium nawozami aqua art bez...

    Wyświetlenia: 18715 | Odpowiedzi: 74 czytaj więcej...

  • Pylenie na szybie, kamieniach i piasku - ogólne problemy

    Cześć. Od pewnego czasu mam problem z pyleniem szyb ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Obecnie podaję (dawki tygodniowe, dzielone na 7 dni) 20mg NO3, 1mg PO4, K 25mg przy podmianie i korekta raz na ok ...

    Wyświetlenia: 11920 | Odpowiedzi: 94 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami

    Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość . Od pewnego czasu rośliny zaczęły ginąć . Normalnie się rozpuszczać. Akwarium 60l, uruchomione rok temu. Parametry wody : NO3: 60 NO2: ...

    Wyświetlenia: 519 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pogestemon erectus wasze doświadczenie - problemy.

    Cześć pytanie do osób które próbowały albo posiadają pogestemon erectus. Dwa razy robiłem podejście do tej rośliny. Koszyk nie in vitro. Za każdym razem igiełki odpadają i roślina się rozpuszcza i umi...

    Wyświetlenia: 1045 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Rośliny stanęły problemy z nawożeniem

    Akwarium 1,5 roku na ziemi ogrodowej 204 l, filtracja prefiltr z wkładem z włókniny, za nim JBL 1502 za nim filtr do wody gdzie rozpuszczam CO2 z butli około 2bąble/s Oświetlenie CHIHIROS LED PLUS RGB...

    Wyświetlenia: 829 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy z nawożeniem

    Witajcie. Moje dotychczasowe nawożenie akwarium było dość nieregularne, na oko, bez magnezu, z niestabilną bimbrownią. Te czynniki wpłynęły zapewnie na kondycję niektórych roślin, jak np ciemne igiełk...

    Wyświetlenia: 1049 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Duży problem z roślinami w low-tech

    Cześć! Zarejestrowałem się na tym forum aby poprosić Was o poradę w ustabilizowaniu mojego akwarium. Nie mogę sobie z tym poradzić od dłuższego czasu ani nawet ustalić czy chodzi o mikro/makro oraz mo...

    Wyświetlenia: 4553 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Oase ScaperLine 60 z roślinami Tropica

    https://www.youtube.com/watch?v=SdInuxeH8a8 Więcej o zestawie Oase: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=scaperline+60&search_in_description=0&inc_subcat=0...

    Wyświetlenia: 1964 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 416 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.