Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Problem z regulacją CO2 w akwarium

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat
Witam mam problem z regulacją co2 a mianowicie taki że jak ustawie 1b/s to po jakimś czasie przestaje lecieć
Wyczytałem że reduktor najlepiej ustawić na 10 Ale u mnie tego się nie da bo wtedy nic nie leci przy podkręcaniu na więcej i skręceniu zaworka żeby leciał 1b/s też po jakimś czasie przestaje lecieć
Co o tym myślicie???

Zaworem precyzyjny camozzi p

elektrozawor grunt system

Krasuckikamil
Poznaje temat

Miasto: Kutno

Tutaj jest specjalnie przygotowany poradnik z filmami i linkami do najczęstszych problemów:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/porad ... warium.php

a tutaj podobne wątki dotyczące regulacji dwutlenku węgla do akwarium:
https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... z+regulacją+co2&areaid=
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Myślę że gaz ci ucieka gdzieś na łączeniu między reduktorem, elektrozaworem i zaworkiem precyzyjnym. Zakręć zaworek precyzyjny przy 10bar i posłuchaj czy coś nie syczy albo dodaj kilka kropli wody z mydłem na zawory i zobacz czy gdzieś nie pieni.

mprusek
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

Sprawdzałem midlinami i nie zauważyłem żeby gdzieś był wyciek

Krasuckikamil
Poznaje temat

Na pewno masz pełną butle? Nowe bulte zazwyczaj wysyłane są puste/prawie puste. Jeśli masz gaz w butli to musisz mieć jakąś nieszczelność. Sprawdź jeszcze raz dokładnie. Miałem raz awarię że mi gaz uciekał zegarem reduktora.

mprusek
Zaawansowany użytkownik

Butla była nabijana jakiś tydzień temu a od wczoraj dopiero podłączona pod baniak

Krasuckikamil
Poznaje temat

To może gdzieś po drodze ? licznik bąbelków albo zawór przeciwzwrotny ? może wężyk w którymś miejscu ma mikro dziurkę lub gdzieś ucieka na łączeniu z osprzętem Co2. Te tanie szklane akcesoria czasem są "krzywo" zrobione.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

20171017_133847.jpg

Sprawdziłem wszystko może wężyki są jakieś trafne zobaczcie czy takie ciśnienie na zegarkach jest dobre zegary do góry nogami są bo w szafce się nie mieszcza

Krasuckikamil
Poznaje temat

Plastikowy licznik bąbelków ? Może pomiń go i sprawdź.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Zła kolejność osprzętu.
Powinno być butla - reduktor - elektrozawór - zaworek nieprecyzyjny i dalej reszta gratów :wink:
Pozdrawiam
Artur

Utul
Znający temat

Miasto: Marklowice

Ktoś, gdzieś sugerował że takie ustawienie trzyma ustawienie zaworka precyzyjnego po odcięciu gazu elektrozaworem. Nie sprawdzałem tego.

Ja natomiast mam w kolejności którą napisałeś , tylko nie używam elektrozaworu.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

No ale czy ta kolejność ma znaczenie bo co za różnica jaką kolejność się ustawi???
Licznik babelkow plastikowy niestety jest Ale szczelny sprawdzalem

Krasuckikamil
Poznaje temat

No nie wiem, ale chyba pierwszy raz widzę w takiej kolejności :wink:
Jeszcze jedno, jakie ciśnienie masz za reduktorem?
Pozdrawiam
Artur

Utul
Znający temat

Miasto: Marklowice

Ciśnienie masz dobrze ustawione.

Zrób zdjęcie zaworkowi tak żeby było widać napisy i to którym gniazdem jest połączony z butlą

SzyOkr
Poznaje temat

20171017_133841.jpg

Krasuckikamil
Poznaje temat

Ne ten reduktor też trzeba wziąć poprawkę.
Ja mam taki sam i puszczał gdzieś lewe co2.
Odkręciłem z niego manometry i dałem na gwinty taśmę teflonową i dopiero przykręciłem.
Wszędzie gdzie są gwinty w instalacji - zaworek precyzyjny, elektrozawór itp dałem złączki na teflon.
U mnie kolejność jest następująca:
- elektrozawór
- zaworek precyzyjny
- licznik bąbelków
- zaworek przeciw zwrotny
i ciśnienie na instalacji ustawione mam na 5 barów i wszystko ładnie działa

witek80
Zainteresowany tematem

Miasto: Janikowo

Krasuckikamil napisał(a):
20171017_133841.jpg

No to jest ok dodatkowo zaworek RFO a nie RFU wiec powinno działać dobrze..

SzyOkr
Poznaje temat

Cześć,
Tak patrzę na fotkę z tym reduktorem i moje pierwsze przemyślenia:
zaworek cammozi wytrzymuje 10 bar nawet chyba na nim pisze, a Ty masz odkręcone na 25 także za dużo i elektrozawór mnie uczono aby był przed zaworkiem precyzyjnym ale to może tylko szkoła i niema na to reguły...
A więc od początku:
Zakręć główny zawór w butli na max później ten z reduktora zamknij czyli kręć w lewo, a na końcu zamknij max zaworek precyzyjny,
odepnij wężyk z zaworka aby co2 uszło całkiem i wskazówka się wyzerowała, taka moja sugestia spróbuj też wymienić ten wężyk który wychodzi z zaworka do elektrozaworu bo jest bardzo przygięty i może tam być nie szczelności na tej szybkozłączce na dłuższy aby wychodził i wchodził w złączki prosto.
Następnie odkręć główny zawór na maxa i zaraz wróć pół obrotem aby się nie "zapiekł"
Otwórz zawór na reduktorze kręć w prawo i patrz na wskazówkę aby doszła do 10 nie trzeba więcej i wtedy odkręć delikatnie zaworek precyzyjny i patrz na bąble jak idą, i patrz na początku co parę godzin na wskaźnik bar bo na pewno trochę spadnie ewentualnie dokręć aby się utrzymywała skala 10 oraz licznik bąbelków czy skaczą w tym samym czasie jaki Cię satysfakcjonował...
Ja zawsze tak działałem i nie mam problemów.
[color=#408040]043l - NAP - Paweł Sadowski[/color] :arrow:https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73664.html
[color=#BF8040]021l - NAP - Paweł Sadowski[/color] :arrow:https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73655.html
[color=#004000]021l - NAP - Paweł Sadowski - braciaka[/color] :arrow:https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 75101.html

na1910
Zainteresowany tematem

Miasto: Nowy Sącz

U mnie przy takim wygięciu wężyka przy szybkozłączce uciekał gaz,gdy tylko go wyprostowałem przestało uciekać,sprawdź to

pablo8412
Stały bywalec

Miasto: Knurów

Dziś uiszczenie to wszystko co ma gwint i zamienię miejscam ten elektrozawor i zobaczymy

Krasuckikamil
Poznaje temat

ja bym nie rozbierał - takie połączenie jest ok.

Tylko weź np wodę z mydłem albo z płynem do naczyń posmaruj pędzelkiem wszystkie łączenia. Jak będzie gdzieś wyciek gazu to pojawią się bąbelki.

SzyOkr
Poznaje temat

Robiłem tak przy każdym połączeniu nawet na butli i wszystko jest szczelne nic nie babluje może ten reduktor jest walniety dziś się pojawię i zobaczę może się uda

Krasuckikamil
Poznaje temat

tmpPhoto.jpg

Chyba znalazłem przyczynę???
Możliwe że manometr może być walniety i jakoś nim ucieka cisnienie???

Krasuckikamil
Poznaje temat

Zauważyłem że jak nastawie manometr na 11 12 to po jakimś czasie spada do 10 i przestaje lecieć czyli chyba ten manometr jest walniety albo źle skalibrowany i zamiast 0 pokazuje 10 możliwe to ???

Krasuckikamil
Poznaje temat

Krasuckikamil napisał(a):Zauważyłem że jak nastawie manometr na 11 12 to po jakimś czasie spada do 10 i przestaje lecieć czyli chyba ten manometr jest walniety albo źle skalibrowany i zamiast 0 pokazuje 10 możliwe to ???

Możliwe to jest że jak nastawie o godzinie 12 manometr na 15 l/min i do teraz spadło do 12 to znaczy że tak szybko ubywa co2 bo skoro w takim tempie spada to na tydzień mi nie starczy tej butli a butle mam 5kg

Krasuckikamil
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • Kolejne projekty Studia Aranżacji Akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-aranzacja-akwarium-11zajawka-8b932e279993e0cba271a90bae832630.jpg Zapraszamy do obejrzenia kolejnych projektów naszego Studia Ar...

Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Rośliny pływające do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-rosliny-plywajace-akwarium-8c148e05ae337dd3e756ecae45487d18.jpg Na katalog roślin akwariowych powiększych się o kolejny gatunek rośli...

• Korzenie do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-korzenie-news-ddd0e397eb0460c3f4d2ab525f9f2909.jpg Często narzekacie na problem z dostępem do materiałów aquascapingowych, koniecznoś...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-bonsai-wood-news2-ba868db9dbf3801f26cfd3a57558ccd1.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością...

• Akwarium 300x60x60cm ze szkła OptiWhite

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-nowyb1-28c46a4f6813b49a1cc12daba1d1d41d.jpg Mieliśmy przyjemność przygotowywać zbiornik dla kolejnego sympatyka naszego Serwisu. Tym ...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: pimowo i 23 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.