Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Problem w doborze grubości szkła

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam! Mam problem w doborze grubości szkła, do planowanego akwarium 172x57x80, pisałem do kilku osob zajmujących sie robieniem zbiorników, i jedni piszą ze 12 mm wystarczy, inni ze już musi być 15 mm, akwarium chcialem z wzmocnieniami wzdłużnymi i dwoma w poprzek, co o tym myślicie? Jaka grubość wybrać?

tomaszzaq1xsw2
Zainteresowany tematem

tomaszzaq1xsw2 napisał(a):Witam! Mam problem w doborze grubości szkła, do planowanego akwarium 172x57x80, pisałem do kilku osob zajmujących sie robieniem zbiorników, i jedni piszą ze 12 mm wystarczy, inni ze już musi być 15 mm, akwarium chcialem z wzmocnieniami wzdłużnymi i dwoma w poprzek, co o tym myślicie? Jaka grubość wybrać?
Jeśli 80 cm to wysokość, to zdecydowanie 15mm, nawet przy zastosowaniu wzmocnień.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Tak 80 cm to wysokość, no i niestety start akwarium znow sie przeciąganie, trzeba dozbierac kasy :)

tomaszzaq1xsw2
Zainteresowany tematem

Tez stawiam na 15, wymiar do 60 ze wzmocnieniami poprzecznymi robi sie z 10mm (bez wzmocnien poprzecznych tylko wzdluznymi 50cm h) do 70 z 12mm a 80 z 15mm

waldimaszewski
Poznaje temat

No to ju mam wszystkie wątpliwości rozwiane co do grubości;) ale chyba juz dozbieram i zrobie 180x60x80 ;) dzieki za pomoc !

tomaszzaq1xsw2
Zainteresowany tematem

duże będzie :) pochwal się koniecznie efektem

miła_ania
Początkujący

Efektem się pochwalę, ale zanim to wszystko zrobię to Jeszcze chwila minie, lecz bedzie 180x60x70, za te 10 cm wyższe bym musiał dopłacić półtora tysiąca więcej, po długich przemyśleniach stwierdziłem że już mnie budżet nie puści, i budowa akwarium by się przełożyła znow o pół roku albo lepiej, jak narazie mam już stelaż i filtracje, teraz czekam na belke led aż mi gosc zrobi, i na akwarium od mycioka, to czekanie to męka :D

tomaszzaq1xsw2
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Problem z roslinami.

Cześć Akwarium posiadam już ładnych parę lat ale jakiś czas temu po otrzymaniu w prezencie kilku roślinek odnowiła się moja miłość do niego. Jest to akwa 240l typ ogólny. Z roślin niestety posiadałem...

Wyświetlenia: 223 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Problem z trawniczkiem

Mam mały problem z trawniczkiem. Trawnik kilka tygodni temu wsadzony elegancko zaczął iść w górę, przyjął się to zrobiłem pierwsza przycinkę żeby go zmusić rozrastać się na boki i zauważyłem że po prz...

Wyświetlenia: 284 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Dziury w roślinach i problem z wzrostem

Cześć, jestem Artur. Potrzebuję wsparcia przy identyfikacji problemu. Sam już nie daję rady ustalić przyczyny lub za szybko próbuję coś zmienić. Mianowicie nie mogę poradzić sobie z toniną belem,staur...

Wyświetlenia: 298 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Problem z liśćmi anubiasa

20191030_200309.jpg Mam tak ogólnie pytanie o stan liści anubiasa.Roślina rośnie całkiem dobrze nowe liście i korzenie rosną moim zdaniem dobrze .Problem zaczyna się później liście robią się takie po...

Wyświetlenia: 755 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Problem trawnikowy

Witam Od dwóch dni mój eleocharis wygląda tak jak na zdjęciu. Czyli staje się biały. Ponadto sagittaria ma przezroczyste liście aż w końcu zamiera. Zrobiłem testy wody i wyszło tak: No3 20 K 15 Po4...

Wyświetlenia: 447 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.