Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Prędkość działania strony



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



22 mar 2017, 20:33 Prędkość działania strony  (#1)  

Ponieważ przez ostatnie 2 dni, strona zaliczyła bardzo dużo odwiedzin i działała niesamowicie wolno postanowiłem wydłużyć czas działania pamięci podręcznej dla osób niezalogowanych.

Najnowsza wersja strony zostanie wyświetlona co 2 godziny, zalecam zalogowanie się w celu otrzymania świeżej zawartości.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Dziękuję za cierpliwość,
straciłem cały dzień na poszukiwanie powodu wolnego działania strony - okazało się iż jeden ze szkodliwych robotów generował ogromny ruch próbując się włamać na stronę.
Na szczęście mamy odpowiednie zabezpieczenia, więc nic nie zdziałał - powodował tylko miliony wyświetleń, które spowalniały stronę.

Jak widzicie prowadzenie strony to nie taki łatwy kawałek chleba jak by się zdawało :)
Idę spać - dobrej nocy wszystkim! :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Skróciłem wyświetlanie strony z cache do 1 godziny.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Identyfikacja i Dalsze działania

    Wchodzę do pokoju patrzę a na kamieniu takie coś (zdj poniżej) co to jest czy jest potrzebne w moim akwarium i jak to zwalczyć w razie potrzeby akwarium ma 80L mam problem z glonami ale zastosowałem j...

    Wyświetlenia: 3129 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Efekty działania sterylizatora UV

    Po jakim czasie można spodziewać się efektów działania sterylizatora UV (moc 5W firmy Aquael) w akwarium 100-litrowym? Mam zielony zakwit i widoczność około 2 cm (ryby widać, kiedy podpłyną do szyby)....

    Wyświetlenia: 2308 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Danio - opuchnięty z jednej strony

    Witam, co mogło się stać że danio taki spuchnięty z jednej strony???? Zdjęcia słabej jakości ale rybka cały czas w ruchu także ciężko ustrzelić foto. 20180211_140605.jpg 20180211_140411.jpg 2018021...

    Wyświetlenia: 720 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Bimbrownia od strony technicznej

    Witam Kolegów i Koleżanki, Ponieważ nie stać mnie (jeszcze) na profesjonalny zestaw CO2, postanowiłem zrobić bimbrownię. Pozornie proste przedsięwzięcie dostarczyło mi wielu pytań, dlatego zanim przy...

    Wyświetlenia: 7090 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Kumulacja DOC i brązowy nalot - plan działania

    Witam, Zidentyfikowany problem to "Kumulacja DOC w akwarium" Akwarium założone 3 lata temu, w styczniu czyli 4 miesiące temu pół restart. Rośliny rosły przyzwoicie przez całe 3 lata, ale t...

    Wyświetlenia: 4882 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Start akwarium roślinnego. Plan działania.

    Witam. Jakiś czas temu po niezbyt udanej przygodzie z akwarium roślinnym zarzekałem się, że nie będę się już więcej bawił w roślinki. Nie będę zanudzać szczegółami ale akwarium miało ok. 180L. Było C...

    Wyświetlenia: 6361 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Problem z regulacją działania zestawu CO2

    Kupiłem zestaw Aquario Professional z butlą 4l i albo coś źle podłączyłem albo nie rozumiem jak to ma działać. Reduktor jest podłączony na sztywno z zaworkiem precyzyjnym i licznikiem bąbelków i wg op...

    Wyświetlenia: 2114 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 126l - Iza Bryja (FILM - link pod koniec 1 strony)

    Akwarium: (80 x 35 x 45) cm Oświetlenie : 2 x świetlówka liniowa 18W Philips 10000K + 13W Philips 6000K + 8W Philips 6000K Filtracja : Filtr wewnętrzny RESUN P-400L 400L/H 10W Podłoże : ...

    Wyświetlenia: 27652 | Odpowiedzi: 45 czytaj więcej...

  • właściwa prędkość cyrkulacji wody

    Dzisiaj zamieniłem Eheima 2211 na 2213 w mojej kostce 27l. Mam szklane rurki z RA (wylot ball pipe). No i oczywiście jest wyraźna różnica w prędkości krążenia wody w akwarium, ale zastanawiam się jak ...

    Wyświetlenia: 1037 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Lifting strony studia aranżacji akwarium

    http://sklep.roslinyakwariowe.pl/img/porownanie.jpg Pragniemy poinformować iż przygotowaliśmy mały lifting strony Internetowego Studia Aranżacji Akwarium . Strona stała się jeszcze bardziej c...

    Wyświetlenia: 599 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: 87Brad87, hyniks, MacGyver i 213 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.