Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Prawdziwe akwarium naturalne

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

29 sty 2014, 19:24 Prawdziwe akwarium naturalne  (#1)  

w czasie buszowania w sieci znalazłem coś takiego; może kogoś również zainteresuje:)

http://www.youtube.com/watch?v=X22kKZ98oCY

http://www.youtube.com/watch?v=lHZ1v-5YKtY

http://www.youtube.com/watch?v=rNoPd2XpmoE

Paweł Kubiak
Poznaje temat

Miasto: Środa Wielkopolska

Troszeczkę zle dobrałeś tytuł.

Są to zbiorniki oddające naturalne biotopy ryb i roślin w nich zamieszczonych.
Nie ulega jednak wątpliwości, że takiemu odłamowi akwarystyki najbliżej do naturalnego środowiska.

Natomiast styl nature, którym między innymi część osób na tym forum się zajmuje, jest dość często błędnie rozumiany.
Wiele osób zarzuca mu brak naturalności, który kojarzy im się z naturalnym środowiskiem, czyli takim jakie najdokładniej oddają akwaria biotopowe.

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

nie wchodząc z bardziej doświadczonym kolegą w zbyt głęboką polemikę chciałem przez tytuł zaznaczyć jedynie że akwarium jest robione z naturalnych komponentów które autor znajduje za swoimi plecami:)

Paweł Kubiak
Poznaje temat

Miasto: Środa Wielkopolska

Ja tylko napisałem że "troszeczkę zle dobrałeś tytuł", który na forum poświęconemu akwarystyce roślinnej, której jeden z nurtów nazywa się "nature", może sprowokować dyskusję na temat owej naturalności :wink: .
W obydwóch przypadkach oznacza ona co innego.

Zbiorniki które zaprezentowałeś, to bardzo interesujący odłam akwarystycznej zabawy, którą polecam spróbować choć raz każdemu.

pozdrawiam.

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Następnym razem jak będę się wybierał na ryby wezmę ze sobą akwarium :wink:

kowcio77
Stały bywalec

Miasto: Dublin

Trzeba jednak nauczyć się co to jest akwarium naturalne a co akwarium w stylu "nature".
Bo to nie to samo ;-) jak wyżej napisał aquamateo ;-)

87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Ruda Śląska

Cześć,
Paweł bardzo fajne filmy znalazłeś, dobrze że dodałeś linki będę miał co pooglądać :D a przy okazji zobaczę jak w naturze żyją tak zwane ryby i rośliny akwariowe.
Pozdrawiam

Angry Birds
Poznaje temat

87Brad87 napisał(a):Trzeba jednak nauczyć się co to jest akwarium naturalne a co akwarium w stylu "nature".
Bo to nie to samo ;-) jak wyżej napisał aquamateo ;-)

Tych nazw narobiło się tyle,że człowiek już nie wie czasami na co patrzy.Dawniej mówili na to biotop.

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

Dlatego ja bym używał dla tych zbiorników nazwy Wild czyli Dzikie, Biotopowe i będzie idealnie a słowo naturalne czy nature zostawmy dla potrzeb zbiorników ala Amano tu dzież japońskich. To takie tylko moje gadanie ale tak uważam i pewnie przestało by się ludzikom mieszkać wtedy. Idę na Oskary ;)
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Prospero
Znający temat

Eleocharis sp. red - link 3, fajna roślinka :) nie wiedziałem że takie coś jest.

kaboom
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.