Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Poziom żelaza w roślinniaku



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 lis 2019, 20:27 Poziom żelaza w roślinniaku  (#1)  

Cześć.Mam do was pytanie więc walę jak w dym bo wiem , że mi pomożecie.Według was jaki powinien być poziom żelaza w moim akwarium roślinnym HT uwzględniając , że :
Ca - 50 mg/l
Mg - 12 mg/l
K -40 mg/l
NO3 - 20 mg/l
PO4 - 2,5 mg/l
Woda kranowa , ze swojej strony dodam , że jak doszłem do 1,2 mg/l Fe tygodniowo akwarium dopiero ruszyło i zaczeło się wybarwiać , 0,5 mg/l Fe tygodniowo nie dawało nic.Nie ma pylenia , nie ma glonów a stosuje tą dawkę od dwóch tygodni.

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

Daj zdjęcie akwarium.
Chcę zobaczyć jak wygląda przy po4 równym 2 bo sam muszę dobić do tej wartości.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

Jak nie pyli, nie ma glonów a akwarium ruszyło i zaczęło się wybarwiać to poziom Fe masz ok. Różnie to bywa i to zalecane 0.5 to takie ogólne jest.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

szarlej napisał(a):Jak nie pyli, nie ma glonów a akwarium ruszyło i zaczęło się wybarwiać to poziom Fe masz ok. Różnie to bywa i to zalecane 0.5 to takie ogólne jest.


No właśnie jak trzymałem się książkowego parametru 0.5m mg/l nic nie dawało .Tym bardziej , że mam wysoko NPK i zawsze blokowały mi mikro a tym bardziej Fe .

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

BOROTom napisał(a):Daj zdjęcie akwarium.
Chcę zobaczyć jak wygląda przy po4 równym 2 bo sam muszę dobić do tej wartości.


Przy takim azocie jak mam PO4 muszę takie mieć.Jutro wyślę ci zdjęcie.

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

Ja mam identycznie dlatego chcę podnieść.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

BOROTom napisał(a):Ja mam identycznie dlatego chcę podnieść.


Lepiej mieć dobry stosunek NO3 PO4 jak mieć jego nie dobór , na pewno nic ci się złego nie stanie . W moim przypadku wysoki potas i fosfor blikował mi mikro :wink:

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53











Powiązane tematy
  • "Złodziej" żelaza

    Pomóżcie, bo nie kumam :x Coś na potęgę wyciąga mi żelazo ze zbiornika. Rano przed zapaleniem światła podaję 10ml Seachem Flourish Iron co daje ok. 0,6mg/l Fe. Po 12 godzinach test pokazuje 0!!!???...

    Wyświetlenia: 12583 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • Wysoki poziom NO3 - brak wytłumaczenia

    Witajcie, Mój brat ma problem w akwa z No3 No2. Otóż tak, u mnie No3, No2 w jednym dużym akwa 260l jest bardzo niskie, w drugim akwa 45l tak samo. Mamy tą samą wodę do podmiany - testy wykazały ba...

    Wyświetlenia: 5220 | Odpowiedzi: 32 czytaj więcej...

  • Dopuszczalny poziom wody

    Rzućcie okiem na film Tyrilla przedstawiający sześćset pięćdziesiątkę. Czy Waszym zdaniem taki poziom wody w akwarium jest bezpieczny? https://youtu.be/B4uPiYcOb0s Wysłane z iPhone za pom...

    Wyświetlenia: 1149 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Optymalny poziom Co2 bez butli ? Jak to możliwe ?

    Cześć proszę o pomoc kupiłem indykator 30mg do mojego akwarium i pokazuje on zielony kolor - czyli niby co2 jest OK - przy czym nie podaje żadnego co2. Chciałem kupić butle - a teraz zgłupiałem… jak ...

    Wyświetlenia: 2972 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Jak ustawic poziom CO2?

    Mam pytanie jak wyregulowac CO2 zanim wpuszcze ryby, zeby uniknac nieszczescia. Poniewaz indykator CO2 jest malo wiarygodny, plan byl taki zeby zmierzyc KH i pH przed wlaczeniem CO2, a nastepnie tak ...

    Wyświetlenia: 1270 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Żródło żelaza w akwarium

    Sytuacja wygląda tak: akwarium prawie trzyletnie gęsto obsadzone roślinami na podłożu aktywnym Prodibio, nawożone nawozami Aqua Art (Macro Red i Green na zmianę oraz K+). Woda RO mineralizowana HydroM...

    Wyświetlenia: 6052 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Nadmiar żelaza bez nawożenia

    Cześć, tydzień temu pojawił się w moim akwarium problem z żelazem. Testy aktualnie wskazują na ok. 1,25 mg/l, co jest bardzo dziwną sytuacją, bo praktycznie na nawożę żelaza, a już nie w ostatnich 2 t...

    Wyświetlenia: 6416 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...

  • Który test, No2 czy No3, wyznacza poziom azotu w wodzie?

    Witam Jako że z chemii w podstawówce byłem noga więc mam pytanie. Którym testem, No2 czy No3 oznacza się poziom azotu w wodzie? A może czymś innym o którym nie wiem? Prosze o pomoc.

    Wyświetlenia: 3554 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Czy duży poziom fosforu w kranie jest pobierany przez roslin

    Witam , od półtorej roku mam baniak 200 litrowy. Pół roku temu dołożyłem CO2 i miesiąc temu wymieniłem oświetlenie z oryginalnego juwela na dwie belki Superfish 56W suny + aquael plant 32w. Rośliny po...

    Wyświetlenia: 5814 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Poziom PO4 a podłoże aktywne

    Spotkałem się na jakieś grupie na FB z stwierdzeniem, że w akwarium roślinnym postawionym na podłożu aktywnym powinno się utrzymywać poziom PO4 = 0 w słupie wody. W przeciwnym razie zaowocuje to glon...

    Wyświetlenia: 17660 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Mąteusz179 i 385 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.