Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Powrót po latach, "najmniejsza linia oporu"

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Posty nie pasujące do innych działów.

Witam,
nie wiedziałem jak zatytułować temat, spróbowałem czymś co najlepiej opisuje mój dylemat :)
Mianowicie, swoją przygodę z akwarystyką musiałem niestety zakończyć ok 8 lat temu, wcześniej jeszcze za czasów tego forum pod inna domeną rozwijałem swoje zainteresowanie akwarystyką z mniejszymi i większymi sukcesami z pomocą forum.

Niestety nadal nie mogę powrócić do akwarystyki w pełni, w sensje zbiornik ok. 200l, CO2, sole, itd. itd. Natomiast brakuje mi coraz bardziej obcowania z tym hobby. Nie śledziłem dokładnie tego co się zmieniło "na rynku" na przestrzeni ostatnich powiedzmy 10 lat. Dziś przeglądając różne wątki natrafile na ADA DOOA i ststem terra 30.

I zastanawiam sie, czy pojawily sie jakies sensowne zestawy, ktore pozwalaja cieszyc sie hobby, w miare "automatycznie"? Czyli bez duzych zestawów CO2, duzych filtrow kubelkowych, wymiany duzej ilosci wody...

Niestety z racji roznych pracowo/rodzinnych obowiazkow nie predko bede mogl powrocic do zbiornikow 200l+

marzy mi sie cos ala wabi kusa, albo maly zbiornik w miare bezobslugowy, ale nie wiem, czy to tylko marzenie, czy cos fajnego powstalo na rynku...

Borys
Zainteresowany tematem

Miasto: Warszawa

Witaj, tak naprawdę to nie wiele trzeba by zacząć powiedzmy akwarium w stylu Low Tech (LT) to może być coś czego szukasz.

Krzysztof Radziszewski
    Zaawansowany użytkownik

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Jeśli ma być "cos ala wabi kusa, albo maly zbiornik w miare bezobslugowy," to ja proponuje zajrzeć tutaj
    https://www.crazynauka.pl/by-rok-1960-g ... w-j-ogr-d/

dolargan
    Zainteresowany tematem

Miasto: Krosno

dolargan napisał(a):Jeśli ma być "cos ala wabi kusa, albo maly zbiornik w miare bezobslugowy," to ja proponuje zajrzeć tutaj
    https://www.crazynauka.pl/by-rok-1960-g ... w-j-ogr-d/

Takie butle to służą do produkcji nawozu % dla akwarystów . :D

Bent423
    Znający temat

Miasto: Wałbrzych

I przy okazji dla roślinek CO2. No i kobiecie łatwiej wytłumaczyć po co ten zacier ;)

dolargan
    Zainteresowany tematem

Miasto: Krosno

Mam podobnie, wracam do akwarystyki po wielu latach :) Jestem na etapie ustalania dawek macro w zbiorniku, no ale to wymaga czasu.Myślę że bedzie dobrze bo przybyło mi cierpliwości i nie wymagam od siebie i akwa natychmiastowych efektów.W minionym okresie tego mi brakowało.

Leszek Lewkowski
    Zainteresowany tematem

Miasto: Białystok

Borys napisał(a):Witam,
    nie wiedziałem jak zatytułować temat, spróbowałem czymś co najlepiej opisuje mój dylemat :)
    ...

Proponuje wiec zmienić temat na poprawny czyli "po linii najmniejszego oporu"
    Wracając jednak do dylematu to niewiele w tym czasie się zmieniło. Filtry stały się bardziej lśniące, nawozy nabrały więcej kolorów, ale nadal wiedza decyduje czy akwarium jest wolne od problemu czy też nie. Jeśli chcesz akwarium gdzie poświęcisz mniej czasu na jego prowadzenie, ale wcale nie mniej na zdobycie odpowiedniej wiedzy, to jak koledzy wspomnieli akwarium typu LT.

Reader
    Poznaje temat

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
    bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
    pielęgnacji akwarium.
    idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: blixa, Czlowiek_Z_Brodą, dust, Homerus, Lambert, szarlej, wojtacho i 128 gości