Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Potrzebna pomoc start akwarium

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Napisz post
Wczoraj wystartowałam akwarium 150l. Rośliny in vitro. Podłoże to substrat aqua basis plus a na to żwirek kwarcowy. Pytanie pierwsze: dlaczego jest tyle bąbli? Są na mchu i osprzęcie. Czy warto obniżyć deszczownice i skierować jej wylot do góry czy ja odpiąć wogole?

Pytanie drugie:
Jak nawozić? Dzisiaj wlalam 40ml potasu planta Activlab professional. Oraz 2ml carbo firmy aqua art ?

Filtr Aqua Nova ncf 800. Woda kranowa.
Światło 2x 13 Wat ledowe. Pierwsza to white 10000K druga to plant.
Świece 6 godzin.
Bardzo proszę o pomoc

IMG_20181216_100449.jpeg

froggy22
Początkujący

Bąbelki to normalna sprawa- tlen wytrąca się z wody i podłoża. Po kilkudziesięciu godzinach nie będzie po tym śladu. Nawożenie natomiast to temat rzeka. Nie ma prostej i jedynej metody.

Tutaj znajdziesz sporo przydatnych informacji.
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 43934.html

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Masz mało światła,nie wiem co tam posadziłeś ale przy tym świetle nawożenie będzie minimalne...
Bąbelki tak jak pisze @szarlej znikną same..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.