Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Porad odnośnie zakupu filtrów zewnętrznych, grzałki, napowie

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam serdecznie. Chciałbym poprosić o pomoc, poradę odnośnie zakupu sprzętu. Obecnie posiadam akwarium Juwel 350l chciałbym założyć biotop Malawi chce posiadać dwa filtry jeden biologiczny drugi mechaniczny. Czy mogę prosić o porady co do wyboru rodzaju sprzętu (zewnętrznego) Nie wiem na jaki model filtrów, grzałki czy napowietrzacza się zdecydować. Z góry serdecznie dziękuję.

BigBee
Początkujący

Witaj,
"Napowietrzacz" sam w sobie nie będzie potrzebny. Z filtrów to nawet jak weźmiesz najwydajniejsze, nie uchroni Cię to od dużych tygodniowych lub mniejszych dwa razy w tygodniu podmian wody. Z filtrów do takiego zbiornika ważne będą duże kosze na media filtracyjne i jak największa ich ilość w kuble (filtrze). Z takich filtrów to JBL e1502, Eheim 2275 (ten mam i polecam), Ikola 600 max, Oase 600 (ten na opcję z grzałką w filtrze "termo"). Z grzałek to przepływowa np. Hydor (mam i polecam).
Pozdrawiam.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Dziękuję za odpowiedź. Nie chciałem sugerować lecz mój wybór właśnie padł na Eheim 2275, z resztą został równie polecony przez znajomych. Powiedz czy przy dwóch tego typach filtrach (osobno mechaniczny osobno biologiczny) nie zrobię w zbiorniku "pralki"?

BigBee
Początkujący

BigBee napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Nie chciałem sugerować lecz mój wybór właśnie padł na Eheim 2275, z resztą został równie polecony przez znajomych. Powiedz czy przy dwóch tego typach filtrach (osobno mechaniczny osobno biologiczny) nie zrobię w zbiorniku "pralki"?
Zawsze możesz skręcić moc na zaworach. Moim zdaniem nie ma sensu robić jednego filtra z mechaniką a drugiego z biologią. Myślę, że jak zamiast czarnych rureczek, dasz dwa kosze ceramiki, drobniejszą gąbkę na sam dół, a na ostatni kosz przed prefiltrem watę syntetyczną (ja mam u siebie dokładnie taką konfigurację) w obu filtrach, to czyszcząc naprzemiennie co jakiś czas jeden, drugi będzie miał stałe faunę bakteryjną na wysokich obrotach. Dodatkowo taki układ mediów uważam za optymalny przy czterech koszach i prefiltrze. Chociaż np. Oase ma same gąbki o różnej gradacji i ludzie też chwalą.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Dziękuję za odpowiedź,...
Teraz inne pytanie, szukam grzałki przepływowej, czy mogę prosić o podzielenie opinia. Załączam dwie którymi jestem zainteresowany. A może ktoś wskaże lepszy produkt. Mój zbiornik to 350l
Kompletuje sprzęt uwzględniając litraż jak i maksymalne zarobienie. Dziękuję za odpowiedź.

BigBee
Początkujący

Zdecydowanie Hydor, choć jest droższy.
Mam od roku w 128L 200W 12/16 i sprawuje się wyśmienicie.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Dzięki, załóżmy że kupię dwa filtry, rozumiem i powinienem posiadać dwie grzałki. Po jednej na obiegu.

BigBee
Początkujący

Nie musisz ale dla bezpieczeństwa warto. Jak siądzie jedna druga będzie grzać.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Dziękuję, cenna uwaga. Pozostaje mi dekoracja. Chciałby troszkę sztucznej rafy, koralowca czerwonego, wapień filipiński, muszle BARNACLE - PĄKLE.
Może jaka porada co do sprzedawcy?

BigBee
Początkujący

A to ja już w tym temacie odpadam.
A skoro to ma być morskie to napowietrzacz może się przydać. Zapytaj @Sebastian1977 on miał i wraca do tego tematu.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Napowietrzacz już kupiłem, dziki za namiar.
Załączniki
Screenshot_2019-02-27-19-15-21.jpeg

BigBee
Początkujący

Ja również polecam grzałkę przepływową Hydor. Używam u siebie i nie wyobrażam sobie innej. Działa na itp top. Myślę, że jedna wystarczy na jeden filtr. Pozsrawiam

Mattik
Stały bywalec

Miasto: Głogów

Już zakupiłem, dziękuje za wpis

BigBee
Początkujący

I nie kupuj żadnych sztucznych dekoracji. Odradzam. Pozdrawiam.

Mattik
Stały bywalec

Miasto: Głogów

Hej @Mattik a dla czego? Zerknij na linka poniżej. W tym stylu sobie wyobrażam zbiornik.

https://youtu.be/SJNrWpUT7u4

A kto mi powie ile ryb (pyszczaków) mogę trzymać w 350ltak by się nie męczył.

BigBee
Początkujący

Hej @Mattik a dla czego? W tym stylu sobie wyobrażam zbiornik.

A kto mi powie ile ryb (pyszczaków) mogę trzymać w 350l tak by się nie męczył. I polecić dobrą książkę. Właśnie skończyłem czytać, PIELĘGNICE JEZIORA.....polecam lekturę, wysoka jakość wykonania.
Screenshot_2019-02-27-20-47-22.jpeg
Screenshot_2019-02-27-20-44-06.jpeg

BigBee
Początkujący

Hej Mattik a dla czego? W tym stylu sobie wyobrażam zbiornik.

A kto mi powie ile ryb (pyszczaków) mogę trzymać w 350l tak by się nie męczył. I polecić dobrą książkę. Właśnie skończyłem czytać, PIELĘGNICE JEZIORA.....polecam lekturę, wysoka jakość wykonania.

BigBee
Początkujący

BigBee napisał(a):Hej Mattik a dla czego? W tym stylu sobie wyobrażam zbiornik.

foto
Screenshot_2019-02-27-20-47-22.jpeg
Screenshot_2019-02-27-20-44-06.jpeg

BigBee
Początkujący

To ma być morskie czy słodkowodne? Bo się już pogubiłem. :(

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Słodko jeśli chodzi o ryby, lecz zastanawiam się nad tego typu aranżacją

BigBee
Początkujący

Zgłupiałem ale ok.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Nie rozumem, stalem przed tego typu akwarium, było słodko wodne z aranżacją morska.

BigBee
Początkujący

Nie, no spoko. Różne są fanaberie. Można i tak.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

BigBee napisał(a):Nie rozumem, stalem przed tego typu akwarium, było słodko wodne z aranżacją morska.

Jest na youtube bardzo dobry kanal : Akwa Łobuz
https://www.youtube.com/channel/UCUj_VO ... KBsCfblu-g

Obejrzyj sobie kilka filmikow nt. zakladania Malawi.

Jeszcze nic straconego i mozesz to zrobic zgodnie ze sztuka. O gustach sie nie dyskutuje ale robienie malawi w stylu morskiego to jak naklejki Apple na samochodach czy tuningowanie malucha. Zobacz na tych zdjeciah ktore dales jak te ryby w tym swietle do morskiego wygladaja? Zero wybarwienia. Zobacz na zdjecia z jeziora w jakim srodowisku one zyja? Chcesz miec akwarium zblizone do srodowsika naturalnego tych ryb czy ma byc kolorowo i nic wiecej sie nie liczy? Nie namawiam lecz powatrzam w kolko i odslyam do kanalu youtube powyzej gdzie kolega bardzo ladnie to tlumaczy. Pozdrawiam i zycze powodzenia w projekcie jaki by on nie byl.

gonzolak83
Stały bywalec

Powiązane tematy
  • Jakie rośliny bez grzałki ?

Witam mam małe akwarium 12l i zastanawiam się nad roślinami które będą rosły bez grzałki, tylko że ciężko mi znaleźć jakieś informacje na ten temat , może wy znacie jakieś gatunki roślin, które będą...

Wyświetlenia: 1420 | Odpowiedzi: 9czytaj więcej...

• Parę pytań odnośnie akwa

Cześć. Po pierwsze chciałbym się przywitać, powiedzieć wam że długo przeglądam forum no i kilkanaście lat z przerwami mam jakieś akwa. Zawsze było to bardzo amatorsko i nie profesjonalnie ale od jakie...

Wyświetlenia: 265 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Pytania odnośnie biotopu Azjatyckiego.

Witam wszystkich Mam do was pytania gdyż zainteresował mnie biotop Azjatycki. W przyszłości ze względu na to iż kocham rośliny wodne jak i nie ,a także lubię jak ryby mają możliwość pływania w akwar...

Wyświetlenia: 1148 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Kilka pytań odnośnie wzrostu roślin

Witam. Po restarcie postanowiłem posadzić heterantherę. Skusiło mnie to, że formuje się w ładny, całkiem spory krzak. No więc zasadziłem, rośnie sobie no i minęło niecałe 4 tygodnie i jestem lekko ...

Wyświetlenia: 2866 | Odpowiedzi: 42czytaj więcej...

• Prosze o ocene i rady odnosnie aranzu

Prosze o ocenke i porady odnosnie aranzu. Coprawda trudno nazwac aranzem to co teraz jest, ale czekam az rosliny sie rozrosna zeby uzupelnic puste miejsca. Planuje Hygrophila polysperma 'Rosanervig' r...

Wyświetlenia: 2035 | Odpowiedzi: 6czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.