Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pompa zewnętrzna do obiegu wody

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Można być i pompa Eheim ale podobno po pewnym czasie zaczyna hałasować.
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/eheim ... 35405.html

To sprawdzone info i czy dotyczy tego konkretnego modelu czy całej serii CompactON?

das
Zaawansowany użytkownik

das napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Można być i pompa Eheim ale podobno po pewnym czasie zaczyna hałasować.
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/eheim ... 35405.html

To sprawdzone info i czy dotyczy tego konkretnego modelu czy całej serii CompactON?
Jakiś czas temu czytałem o pompach Eheim universal, które to są dość starym modelem. Jednak nie sądzę, że czasem poprawili sprawę, prędzej się pogarsza, jak wiemy.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Podoba mi się konstrukcja Aqua-EL więc raczej taką pompe poszukuje.
Stary akwarysta polecił HW :) sprawdzę najpierw na tym jeśli będzie mało dołożyłbym po prostu drugą pompę na wąż taką z rodzaju Aqua-EL, ale nie wiem czy jest coś innego o takiej przepływowej kostrukcji niż aqua el ?!

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

I weź człowieku chciej pomóc, to zwyzywają od starych, sądami straszą, echh ta dzisiejsza młodzież ;)
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Taka wdzięczność :D popyskują i tyle go widzieli.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Wiaderko zabiorę i wyślę w kąt piaskownicy :D
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Rfck napisał(a):Podoba mi się konstrukcja Aqua-EL więc raczej taką pompe poszukuje.
Jeśli myślisz o pompie unipump to zerknij na ten filmik.

das
Zaawansowany użytkownik

Co do pomp aquaela z filtrów zewnętrznych to mam ten starszy model MK-800 - 800L na godzinę - napędza reaktor CO2. Pompa działa bardzo cicho i to jej największa zaleta. Ma jednak spory problem z podnoszeniem wody. Początkowo chciałem ją mieć na zewnątrz akwarium - ale niestety umieszczona poniżej zbiornika nie wyrabiała przy wysokości pompowania około 120 cm. Przepływ był co najwyżej symboliczny. Redukcja na węże 12/16 z 16/22 nic nie dała. Dodatkowo dość liche zamknięcie nie przekonywało mnie - obawiałem się, że przy jakimś uderzeniu pompa może się otworzyć - co spowoduje wylanie wody ze zbiornika. Umieściłem ją wewnątrz i jest ok - przepływ faktycznie w okolicach 800L/H (choć w reaktorze nie ma mediów więc nie ma co hamować wody), niemniej jednak po odcięciu zasilania nie jest w stanie sama ponownie wystartować - muszę ręcznie zasysać wodę aby ruszyła. Działa przez 1,5 roku - awarii jak narazie (odpukać) nie było. Do umieszczenia na zewnątrz bym jej jednak nie polecał.

Być może nowsze modele z serii unipomp sprawują się lepiej - tych niestety nie testowałem.

szarlej
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Tarnów

Czyli lipa jednym słowem ... znacie jakieś inne pompy tego typu tj. na wąż ?

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Dobra, fizycy uwaga: :)

Mamy taki filtr:

Dokładamy jeszcze jedną pompę taką:

1. Montaż jedna za drugą.
lub
2. Montaż drugiej na wylocie

Jak mocno zwiększy się podnoszenia wody i przepływ w obu przypadkach.
Zagadka start. . . . . . .

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Za bardzo dla tych Twoich "paprotek" :D

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Jakoś nie chce mi sie wierzyć że ta pompeczka podniesie mi na tyle wysoko że wypełni całą rynienkę na wodę :) dlatego szukam rozwiązań w razie W :)
Przy okazji, to jak jest montowana ta pompa do filtra ? Jakbym chciał ją zamontować na wąż to da się ?

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Nakrętką na króciec wychodzący z filtra. Zawsze się da, zaczynam wątpić w Twój macgajweryzm:D Zaraz padnie pytanie jaki jest gwint..... ;P otwory w rynience sobie dobrze rozplanuj co do odległości i średnic.

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Pewnie że się da, tylko że im więcej macgajweryzmów tym więcej szans na rozszczelnienie albo że coś się spartoli :) u mnie jest cienka linia pomiędzy kombinacją a fuszerką :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Temat jest ciekawy, chętnie wezmę w tym udział ale musisz poczekać ponieważ teraz mam na tapecie uruchomienie 4-5 kostek 30. Proces już ruszył i nie zrobię z gęby cholewy, nie odwołam zaangażowania ludzi. Założenie jest takie że jedna kostka na miesiąc. Potem możemy się pobawić w testowanie, technikę itd. Problem polega na tym, że Twoja aranżacja "leży w wiadrze" i czas Cię nagli.

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Muszę jedynie codziennie wybierać wodę z kuwety i dolewać do akwarium :D

Poza tym jest jak było, światło jest, nawadnianie jest. Nie chce się spieszyć bo tym razem chcę to dopracować i mieć na długo.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Żebyś Ty wiedział jak ja Cię nie lubię za te dobre pomysły :D Jak mam ten zbiornik postawić to muszę zmienić podłogę, jak podłoge to i malowanie, jakiś prąd gdzieś podprowadzić (juz się zmęczyłem) i dalej zrobić dwie szafki, restart 160l, zrobić, zaplanować paprotki. Kuźwa gorszy jesteś niż żona :D I weź to wszystko zrób w tydzień.....
Czym się świeci na to zielsko? Barwa, natężenie-jak to hula?

bobi200
Z dużym doświadczeniem

:D Jak sobie przypomne wynoszenie akwariów jak robiłem podłoge to mi słabo sie robi :D
Oświetlasz tak jak akwarium :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

i po kiego mnie wkrecasz w ten temat? :) Wezme to szkło pod pachę i ubiję dla przykładu, ale dopiero po tym jak je założysz :D Walnąć lampkę i tyle? Łżesz jak cholera :D

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Ja przecież nic nie mówie, do niczego nie zmuszam :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.