Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pompa Systemów RO

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

14 gru 2013, 17:37 Pompa Systemów RO  (#1)  

Witam.

Nie wiem czy było już o tym czy nie, w każdym bądź razie nie znalazłem. Założyłem nowy temat żeby się podzielić z Wami spostrzeżeniami na temat tytułowej pompy. Gdzieś kiedyś czytałem, że sprzedawca chciał wcisnąć komuś taką pompkę.. i słusznie.

Jestem posiadaczem takiej pompy i polecam ją wszystkim którzy mają problem z ciśnieniem osmozy. Nie chodzi mi tutaj o konkretny model czy firmę. Nie byłem do niej przekonany bo myślałem, że to jakaś lipa. Mimo to zakupiłem i jestem naprawdę zadowolony.

Przed zakupem pompy pojemnik 20L nabierał mi się około 40 h przy RO3 i 75GPD - masakra, ale niestety tu gdzie mieszkam takie jest ciśnienie ( na strychach mamy tutaj zbiorniki, które utrzymują zapas wody i to one praktycznie wytwarzają ciśnienie siłą grawitacji - także słabizna po całości ), teraz po zainstalowaniu pompy tenże pojemnik napełnia mi się w 2 h - rewelacja..

Liczby mówią same za siebie, jeszcze raz polecam, naprawdę warto. Ja zakupiłem swoją za 235 zł plus wysyłka. Montaż jest prosty a pompka jest cichutka.

zadymny
Stały bywalec

14 gru 2013, 21:48 Re: Pompa Systemów RO  (#2)  

Temat pompy była gdzieś poruszany ale chyba jesteś pierwszą osobą, która zakupiła i podzieliła się z nami swoją opinią.

Heh, 20L w 2 h z tą pompą to nadal słabo... Ja mam tak normalnie z ciśnienia z sieci. Myślałem, że 20l dostaniesz w 30min lub jakoś tak.

matu
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk

14 gru 2013, 21:56 Re: Pompa Systemów RO  (#3)  

Jeżeli filtr RO Ma wydajność zbliżoną do nominalnej, to znaczy, że coś jest nie tak z filtrem ;) . Nominalna wydajność jest wyliczana przy wodzie cieplejszej, czyli rzadszej od tych 14-18 stopni, które mamy w kranie. To taki chamski marketing, podobny do wyliczeń zużycia paliwa, stosowany przez producentów samochodów.

3promile
Aktywny użytkownik

14 gru 2013, 22:23 Re: Pompa Systemów RO  (#4)  

Troszkę mnie podlamaliscie co nie zmienia faktu, że i tak jestem zadowolony. Wcześniej czekałem 40 godzin. Dajcie spokój. W końcu beczkę 200 litrów będę mógł napełnić i tak w przyzwoitym czasie. Nadal myślę że chodzi tutaj o ciśnienie. Miałem taka sama konfiguracje jak mieszkałem w Polsce i filtr produkował wodę znacznie szybciej.

zadymny
Stały bywalec

16 gru 2013, 13:53 Re: Pompa Systemów RO  (#5)  

A badałeś może jakość wody? Czy z pompą ma mniejszą przewodność niż bez?
I jeszcze ilość odpadu... Jest jakaś różnica w ilości odpadu bez pompy i z pompą?

don_Vall
Zainteresowany tematem

Miasto: Warszawa

03 sty 2014, 01:49 Re: Pompa Systemów RO  (#6)  

Siema.. jakość wody jest ta sama a co do odpadu to nie wiem bo w Irlandii woda jest na razie za darmo więc nie interesuje mnie zbytnio odpad.. a i w tej chwili nie mam zbytnio możliwości sprawdzić..

zadymny
Stały bywalec

03 sty 2014, 10:27 Re: Pompa Systemów RO  (#7)  

Sam bym sobie kupił taka pompe ale 250zł to dla mnie zdecydowanie za dużo;/

Tomek_89
Stały bywalec

Miasto: Bytom

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: furgon, picia2208, Rafvi, RB23SMRT i 41 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.