DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Pomoże ktoś z oświetleniem. (glony)

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam,
posiadam akwarium 112l z 1 świetlówką aquael eco light sunny 6500k 24w t5 i 2x18w sylvania standart 765-t8.
Chciałem się dowiedzieć czy nie byłoby lepiej tych 2 świetlówek po 18w wymienić na jakieś inne typu gurolux + jeszcze jakaś.
Akwarium świeżo założone narazie są w nim tylko rośliny (małe in vitro), później planuje wpuścić jakieś rybki (prawdopodobnie harem bojownika). W akwarium w rurkach od filtra kubełkowego pojawiły się glony (myślę że to są okrzemki), w pierwszych 3 dniach podawałem do akwarium nawozy (mikro makro carbo) narazie ich nie podaje. Jutro chcę zrobić większą podmiankę wody, może trochę pomoże.
Jeśli ktoś ma rady dla porządkującego akwarysty to z góry dziękuje.
Ostatnio edytowano 10 lis 2018, 23:48 przez MrAdamaqua, łącznie edytowano 2 razy

MrAdamaqua
Początkujący

Szkoda, że najpierw zakładasz akwarium a później dopiero zastanawiasz się co robić.
1.Nie nawozimy mikro na starcie.
2.Z makro podajemy tylko K
3.Przy tej ilości światła bez co2 to za chwilę glony będą wszędzie.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Miałem mały błąd w poście.(już poprawiony)

MrAdamaqua
Początkujący

U mnie od kiedy mam świetlówkę Grolux rośliny lepiej rosną. Tylko nie przesadź ze świetlówkami Grolux bo światło będzie takie różowawe.
GROLUX-8500K.jpg
GROLUX-8500K.jpg (11.28 KiB) Przeglądane 567 razy

Jak widzisz świetlówki grolux dają sporo świtała ze składową w zakresie "czerwonym". Myslę, że jedna czerwona wystarczy.
Poniżej masz wideo jak świeci sam grolux oraz grolux z "biała" świetlówką 865.

Glony w rurach, wężach filtra kubełkowego to normalka :)

Badman
Stały bywalec

Miasto: Góra

Wlej zdjęcie akwarium-całego.
Ile czasu świecisz??
p.s.
tutaj wszyscy jesteśmy na Ty.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

w tej chwili świecę ok. 10h
Załączniki
akwa.jpg
glon.jpg

MrAdamaqua
Początkujący

Masz strasznie mało roślinek, tak naprawdę nie ma dla kogo nawozić i świecić. Musisz dołożyć chociaż rogatka tak aby sobie pływał.

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Rozmieszczenie korzeni to chyba nie przemyślałeś do końca... ;) I to Igloo na środku też okrutne. Grzałkę i termometr spróbuj bardziej subtelnie zainstalować. :) Tło również nie pomaga w odbiorze zbiornika. Światło dosyć mocne, ale bez CO2 nawożeniem tylko karmisz glona...

Zalecam poszukać podobnych wątków, poczytać... i zrobić remont w zbiorniku póki nie jest za późno.
Powodzenia. :)

LOOCASH_wro
Poznaje temat

Miasto: Wrocław

Powiązane tematy
  • Jakie niedobory? Pomoże ktoś?

Witam, co tu jest nie tak? Pogestemon helferi rośnie tak, że wyrzucam, ehinodorusy dorastają do tafli a tu nie wiem co jest grane.(zdjęcia) Parametry, No3 10, PO4 (niewykrywalny w wodzie, podłoże akt...

Wyświetlenia: 290 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Niedobory, glony, nawożenie – nieudany start 350l. Co dal

Witam, chciałabym się przywitać i zasięgnąć porady u doświadczonych forumowiczów. Początkowo temat miał trafić do działu glonów bo z pierwszymi oznakami niedoborów (potas) jakoś sobie poradziłam jedna...

Wyświetlenia: 526 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Pomocy rosliny glony i ciekawe co jeszcze

Witam Posiadam akwarium 200l od grudnia i od poczatku borykam sie z wieloma nieprzyjemnosciami.obsada to 30neonow, 10amano, 4 mieczyki, 4 molinezje, 6 glupikow 3 brzanki rekinie 3 kiruski spizowe N...

Wyświetlenia: 1512 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• Brązowienie rośliny i glony nitkowe

Witam, mam niedawno założone akwarium (ok 5 tygodni) 112l litrów. Filtr aquael unimax 250 Oswietlenie pokrywa aquael 2x16W Temp wody 24 stopnie Podłoże ok 1cm podkład floran, na tym ok 6cm żwiru (3-5...

Wyświetlenia: 970 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Glony po podmianie przez 3 dni

Nie myślałem że kiedykolwiek założę wątek w tym dziale, ale udało się i mnie. Otóż akwarium jakoś wystartowalo, mija około 3 tygodni jak posadziłem rosliny i zainstalowałem system co2. Wszystko ruszył...

Wyświetlenia: 1250 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.