Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pomoże ktoś z oświetleniem. (glony)

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam,
posiadam akwarium 112l z 1 świetlówką aquael eco light sunny 6500k 24w t5 i 2x18w sylvania standart 765-t8.
Chciałem się dowiedzieć czy nie byłoby lepiej tych 2 świetlówek po 18w wymienić na jakieś inne typu gurolux + jeszcze jakaś.
Akwarium świeżo założone narazie są w nim tylko rośliny (małe in vitro), później planuje wpuścić jakieś rybki (prawdopodobnie harem bojownika). W akwarium w rurkach od filtra kubełkowego pojawiły się glony (myślę że to są okrzemki), w pierwszych 3 dniach podawałem do akwarium nawozy (mikro makro carbo) narazie ich nie podaje. Jutro chcę zrobić większą podmiankę wody, może trochę pomoże.
Jeśli ktoś ma rady dla porządkującego akwarysty to z góry dziękuje.
Ostatnio edytowano 10 lis 2018, 23:48 przez MrAdamaqua, łącznie edytowano 2 razy

MrAdamaqua
Początkujący

Szkoda, że najpierw zakładasz akwarium a później dopiero zastanawiasz się co robić.
1.Nie nawozimy mikro na starcie.
2.Z makro podajemy tylko K
3.Przy tej ilości światła bez co2 to za chwilę glony będą wszędzie.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Zaawansowany użytkownik

Miałem mały błąd w poście.(już poprawiony)

MrAdamaqua
Początkujący

U mnie od kiedy mam świetlówkę Grolux rośliny lepiej rosną. Tylko nie przesadź ze świetlówkami Grolux bo światło będzie takie różowawe.
GROLUX-8500K.jpg
GROLUX-8500K.jpg (11.28 KiB) Przeglądane 287 razy

Jak widzisz świetlówki grolux dają sporo świtała ze składową w zakresie "czerwonym". Myslę, że jedna czerwona wystarczy.
Poniżej masz wideo jak świeci sam grolux oraz grolux z "biała" świetlówką 865.

Glony w rurach, wężach filtra kubełkowego to normalka :)

Badman
Zainteresowany tematem

Miasto: Góra

Wlej zdjęcie akwarium-całego.
Ile czasu świecisz??
p.s.
tutaj wszyscy jesteśmy na Ty.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Zaawansowany użytkownik

w tej chwili świecę ok. 10h
Załączniki
akwa.jpg
glon.jpg

MrAdamaqua
Początkujący

Masz strasznie mało roślinek, tak naprawdę nie ma dla kogo nawozić i świecić. Musisz dołożyć chociaż rogatka tak aby sobie pływał.

gazownik
Zaawansowany użytkownik

Rozmieszczenie korzeni to chyba nie przemyślałeś do końca... ;) I to Igloo na środku też okrutne. Grzałkę i termometr spróbuj bardziej subtelnie zainstalować. :) Tło również nie pomaga w odbiorze zbiornika. Światło dosyć mocne, ale bez CO2 nawożeniem tylko karmisz glona...

Zalecam poszukać podobnych wątków, poczytać... i zrobić remont w zbiorniku póki nie jest za późno.
Powodzenia. :)

LOOCASH_wro
Poznaje temat

Miasto: Wrocław

Powiązane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości