Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pomóżcie zalozyc nowy zbiornik.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam.
Kilka dni temu strzelil mi moj baniaczek 112L i w zwiazku z tym zamowilem nowy zbiornik, ktory bedzie dostarczony do mnie w srode (16.08.2006r).
Prosilbym Was drodzy forumowicze o pomoc i wskazowki aby jak najlepiej wystartowac baniaczek i przeprowadzic w nim cykl azotowy.
Zbiornik jaki zamowilem to 120x40x50 czyli 240L. Jest to standardowy prostokat.
Jakie podloze, ile tego podlozo oraz czy cos dodawac do podloza i ile.
Jakie parametry wody przygotowac do baniaka?
Woda kranowa jaka dysponuje to pH - 7,5 GH - 18-21*n KH - 9-11*n
Posiadam rowniez filtr RO takze ze zmiekczeniem nie ma problemu.
Baniaczek ma byc typowo roslinny z biotopem Ameryki Południowej.
Jakie rosliny radzicie na poszczegolne plany oraz jakie ryby.
Filtrowac bedzie SUMP 39L napedzany pompa ATMAN AT-306 o wydajnosci maxymalnej 2000L/h - na jaka wydajnosc go ustawic?
Do filtracji mechanicznej zastanawiam sie nad Aqua-Szut`em Senior, Senior Plus, Senior BIO z nowej partii N (Senior N - 750L/h, Senior Plus N i Senior BIO N - 1000L/h) ktory bedzie najlepszy?
Jakie oswietlenie i ile rurek? Planuje oswietlenie opierajace sie na rurach T8 36/40W tylko jakie zastosowac rurki i ile? (oby byly to jakies tansze). Narazie bedzie to pracowalo na statecznikach elektromagnetycznych a z przyplywem gotowki wymienie na elektroniczne.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

P.S. Jesli ktos ma jakies rosliny na zbyciu chetnie przyjme. Prosze o kontakt na priv lub gg 3090945

neo_ns


12 sie 2006, 08:34   (#2)  

Witam. pod żwirek polecam JBL Aqua basis plus. myśle, że jakieś 7L powinno starczyć. jak będzie warstwa 1,5-2cm to max. u mnie w baniaku 80x35 mam 5L tego żwirku + 6-7 cm zwykłego kwarcowego zwirku (na górze) o granulacji 2-4mm. co do oświetlenia to polecam philipsa aquarelle, Philipsa TLD865, Flora-glo hagena- bardzo droga i mało lumenów ale b. dobra. oświetlenia w akwarium roslinnym musisz mieć minimum 0,65-0,7w/l ze względu na głębokość- 50cm. jak byś miał4x36W albo 5x36W to takie minimum. przy ustawieniu 4x36w bym dał 2x philips aquarele, 1xTLd865, 1xtld840. Przy ustawieniu 5x36W bym dał 2x philips aquarele, 2xTLd865, 1xtld840. co do filtra RO rozmawiaj z jego posiadaczmi :) pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

12 sie 2006, 11:09   (#3)  

OK dzieki a jakie parametry wody? GH KH pH ? Biorac pod uwage biotop amer. polud. to wydaje mi sie ze im bardziej miekka tym lepiej ale jakie ustalic GH zeby KH nie bylo zbyt niskie?
Czy oswietlac zbiornik od poczatku 4x36 bczy moze jakos stopniowo i jak dlugo naswietlac 12h od poczatku czy jak radzicie?
A odnosnie nawozenia, od kiedy zaczac podawac mikro a od kiedy makro oraz czy CO2 odpalic na starcie czy dopiero po jakims czasie jesli tak to po jakim?
A co do filtracji czy SUMP ustawiony na okolo 750-1000l/h + Senior BIO N 1000L/h wystarczy czy moze SUMPa troszke ustawic wolniej?

neo_ns


12 sie 2006, 11:51   (#4)  

jeśli chodzi o parametry to popytaj właścicieli Ro, oświetlenie ustaw tak, żeby był efekt wschodu i zachodu np. 2x36W włącz od godz. 9:30-21:30 a całe oswietlenie 4x36W ma chodzić od 10:00- 21:00. co do makro to możesz zacząć np. 2 tyg po starcie ale musisz mieć testy na NO3, PO4 żeby nie przedobrzyć. pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

12 sie 2006, 16:08   (#5)  

Testy mam. Nieprzedobrzyc to znaczy do ilu maxymalnie? PO4 - 0,5 NO3 - 5 czy moze wiecej lub mniej ?
A jak z CO2 kiedy wlaczyc butle?

neo_ns


13 sie 2006, 09:53   (#6)  

możesz zacząć od NO-5 PO4-0,5. ja u siebie aktualnie mam NO3-10mg/l, PO4-1mg/l i staram się to utrzymać ale pamiętaj, że nie wszystkie baniaki są takie same i parametry które ja mam mogą ni starczyć w twoim baniaku.pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • Nowy Eheim Classic

    Na stronie Eheima pojawił się baner z zapowiedzią nowej odsłony serii Classic. Widzieliście? Aż się portfel do mnie uśmiechnął i czule zakłapał. Image1705528146.411211.jpg Wysłane z iPhon...

    Wyświetlenia: 1912 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1180 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Nowy dom, akwarium i ułatwienia?

    Witam, mam pytanie bo może ktoś był w podobnej sytuacji, buduję sobie dom i wiem już gdzie będzie stało akwarium, jestem na etapie gdzie mogę podciągnąć sobie, odpływ kanalizy czy wyprowadzić zawór z ...

    Wyświetlenia: 805 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 434 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20918 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Świeży zbiornik i czy już podmiana wody?

    Witam Mam świeżo co założony po restarcie zbiornik. Dzisiaj ma on dokładnie tydzień. Mam pytanie. Czy powinienem albo bardziej czy moge już podmienić 25% wody czy poczekać aż całkowicie dojrzeje? Nie...

    Wyświetlenia: 1121 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Monte Carlo - nowy zbiornik

    Witam serdecznie 16.09 po wieloletniej przerwie wystartowałem z nowym zbiornikiem. Baniak od Growisa 75l - bez nawożenia CO2. W zbiorniku: bacopa Carolina i monte carlo. Cykl azotowy dopiero w trakci...

    Wyświetlenia: 967 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Zbiornik dla raczka CPO

    https://www.youtube.com/watch?v=D7HMVQL1uBU Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

    Wyświetlenia: 772 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nowy zbiornik - co zrobić, żeby wszystko naprawić...

    Witam wszystkich serdecznie Dzisiaj dołączyłem... Zanim napiszę o moich problemach z góry dziękuję za każdą pomoc. Do tej pory miałem mniejsze zbiorniki na podłożu aktywnym i jak na powrót po ponad 20...

    Wyświetlenia: 15765 | Odpowiedzi: 142 czytaj więcej...

  • Zbiornik George'a farmera w Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=2CLhpNYUnkk Zbiornik George'a farmera w Green Aqua założony na roślinach duńskiej plantacji Tropica. Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatyczne...

    Wyświetlenia: 804 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy i 439 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.