Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


[Pomoc] w projekcie ;) roslinnego ...(dziekuje za odpowiedz)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam

Jestem tu nowy ale mam juz kolege nie wiem jak tu wystepuje ale chyba jako wigles lub 126 ;) zarazil mnie zdjeciami swojego baniaka ja mieszkam w bloku wiec ponad 330l odpada :)

A teraz o tym co chce i co mi bedzie potrzebne :

Mam (tzn na dniach bede mial) 200l (100x40x50) jakos tak proste
stolik bedzie pod zamowienie ( jeszcze nie wiem jaki kolor moge miec wszystkie chyba )
filtr TETRA 700 ( podobno bardzo dobry mam nadzieje ze nie pusci wody i nie zaleje mi chaty)

i Teraz moje pytania bo to co wyzej wymienilem to to co bede mial do 10 grudnia nie spieszy mi sie powoli sobie robie wszystko :) (szafka bedzie robiona okolo tygodnia )

oryginalnie mam plastikowa obudowe na akwarium z 2x30W T8 i teraz pytanie czy da sie to przerobic ? przynajmniej zeby byly 3 swietlowki ... chyba ze ktos umie takie przerobic na T5 albo cos co mniej bedzie zarlo proadu :) . Jesli mozna jeszcze dopisac to jakie swietlowki uzyc. (nie spieszy mi sie ze wzrostem roslin wiec nie musza byc ajkies hiper )

tlo : chce chyba czarne w jaki sposob zrobie jeszcze nie wiem ale pewnie tak jak piszecie na forum czyli folia i jakies oleje itp o ile to trwala inwesytcja :D

filtr juz znacie tetra 700 ok chyba ? dobra cena i jakosc podobno

CO2 zonk ! :D nie bedzie mnie stac na poczatku na butle z allegro za 149zl itp ( wogole na ile starcza taka butla ? ) moze zrobie jakims sposobem domowym ... :) bimbrownie bo podobno bez tego nie ma bata wszystko funkcjonowac

rybki: na razie nie bedzie pewnie chce spokojnie posadzic akwarium na dno wsadze jakies odkurzacze tzn jakis sumiki , krewetki , glonojadki zeby mi czyscily moze byc taka opcja ?

karmienie: (problem z karmieniem dla tego ze czesto znikam z domu na 3-6 dni czesciej 3 ;) chyba ze jakis wyjazd to 6 wiem ze sa automatyczne karmniki czy jak to sie pisze ale jak z naworzeniem naprawde jest takie wazne ?

dno : oooo to jest wazne :) jakie dno szczerze podobaja mi sie piaskowe jak cholera ;) chcialbym miec zielono po 2 stronach a na srodku np bez roslinek taka przerwa z piseczkiem wiem ze roslinki nie rosna w piasku ale moze podloze zwir a na to piach ? jak myslicie ? poprostu chcialbym zeby to ladnie wygladalo :) trawki bardzo mi sie podobaja

i czy naprawde jest tyle roboty w tym ? czy to przesada wkoncu to ma byc przyjemne

Dzieki za pomoc moj gg 681458 jak cos jestem z Wawy jakby ktos chciał osobiscie pomoc z mila chcecia sie zakumpluje bo ostatnio mialem akwarium 60l jakies 10lat temu ;) wiec bylem dziecko i to byla zabawa :D teraz bym chcial podejsc do tematu bardziej pro. :)

ps kolega w 300 l mial straszn eproblemy z glonami czemu ? ja takiego czegos nie chce :D cos sie uzywa ? jakies swiatlo inne ?
Ostatnio edytowano 22 lis 2006, 13:35 przez proxa, łącznie edytowano 1 raz

proxa


22 lis 2006, 13:34   (#2)  

Witaj Proxa na forum. Tyle chcesz wiedzieć ,że trudno Ci odpisać w jednym poście.
Poczytaj forum , a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. :D

Gość


22 lis 2006, 13:36   (#3)  

no tak ale na forum jest kazdy o swoim pisze :) ja chcialbym odpowiedzi konkretnie w moim przypadku bo nie interesuje mnie oswietlenie do 100l czy 150l czy 250l tylko dokladnie do mojego wymiaru :D itp :)

proxa


22 lis 2006, 23:39   (#4)  

proxa napisał(a):no tak ale na forum jest kazdy o swoim pisze :) ja chcialbym odpowiedzi konkretnie w moim przypadku bo nie interesuje mnie oswietlenie do 100l czy 150l czy 250l tylko dokladnie do mojego wymiaru :D itp :)
No nie to przesada przeciez forum to nie restauracja gdzie wybieasz co chcesz zjesc :D W opcji szukaj pisz kolejno o co ci chodzi i juz raczej chyba wszyscy sa tu po to zeby pomoc ale troszke wlasnego wkladu tez potrzebujesz na 100 wszystko znajdziesz na forum a jesli chodzi o przerobke pokrywy to tu masz krok po kroku http://www.anilorak.toya.net.pl/ :D pozdrawiam i polecam szukacza

Gość


22 lis 2006, 23:48   (#5)  

jestes wieli bog ci w dzieciach wynagrodzi !! :D dziex :D
--------------
ps ja bede chcial narazie zrobic 3x30W czyli ori T8 razy 2 plus gdzies docisne jedna swietlowke T8 moze styknie :) wole zbierac na CO2 ;) niz na T5 T5 bedzie w przyszlosci :) napewno ... :)

Posty połączone przez moderatora!
mod Diki
Polecam lekturę regulaminu forum.
d.

proxa


04 gru 2006, 11:48   (#6)  

nom kupilem szafeczke dzis i JBL cristalprofi 250 za 230zl :) szafeczka 200zl :) dzis skladanko w domku mialem do wyboru 220 zl Tetre 700 albo tego JBL 250 wybralem JBL gosc ma do tego wszystkie akcesoria itp :) wiec nie bedzie problemu i 4 lata gwarancji ;) wlasnie lezy kolomnie w pracy dzis przyjedzie podstawa pod akwarium i 25kg zwiru kwarcowego o gramaturze 1mm-3mm :) i powoli to sie zbiera :D lol jeszcze swietlowki :D

proxa












Powiązane tematy
  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15393 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji glonów (wgraj zdjęcie)

    Wątek do identyfikacji glonów. Wgraj zdjęcie i poproś o identyfikację glonów, następnie sprawdź skuteczną metodę zwalczania korzystając z poradnika: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalcz...

    Wyświetlenia: 856485 | Odpowiedzi: 3269 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

    Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

    Wyświetlenia: 373076 | Odpowiedzi: 2125 czytaj więcej...

  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 508 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 60 L. Akwarium na wzór LT Proszę o pomoc

    witam po 7 latach wróciłem do akwarystyki za namową syna :) Akwarium 60l Podłoże Aqua Art Aqua Substrate II+ duża obsada roślin prostych Filtr MULTIKANI 800 2 moduły 1 standard w drugim wata i aqua...

    Wyświetlenia: 3757 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Akwarium - restart i pomoc

    Witajcie, szukam pomocy odnosnie restartu akwarium. W skrocie akwarium 40x30x30 bylo ok lecz zaczela sie ospa, rosliny zaczely obumierac, ryby zaczely umierac. Doszedlem do wniosku by zaczac od nowa, ...

    Wyświetlenia: 441 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji ryby (wgraj zdjęcie)

    Witam! Kupiłem niedawno akwarium, z którym dostałem kilkanascie rybek. Nie bardzo znam sie na pielęgnicach i prosze o pomoc w identyfikacji gatunków 1 http://imageshack.us/f/19/njzs.jpg/ 2 http://im...

    Wyświetlenia: 139923 | Odpowiedzi: 144 czytaj więcej...

  • Pomoc w prowadzeniu i nawożeniu akwarium Lizura.

    Dzień dobry, w słowach wstępu chciałbym się przywitać i napisać kilka słów o mojej przygodzie z akwarystyką. Wspomnianym hobby zajmuję się od wielu lat, zawsze miałem w posiadaniu większe lub mniejsze...

    Wyświetlenia: 1494 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rodzaju glonów.

    Witam wszystkich posiadam akwarium w których mam około 30-40 krewetek Red Cherry i kilkanaście głupików rozmiar akwarium to 40x25x25cm 25l Przed latem trochę zaniedbałem obowiązki nad pielęgnacją akw...

    Wyświetlenia: 464 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie LED do akwarium roślinnego

    Witam szanownych zielarzy.Ostatnio na kilku forach zauważyłem coraz częściej zamiast HQI czy t5 ,t8 zaczyna być stosowane oświetlenie dzienne LED Czy ktoś z was to już stosuje ? Jaki efekt wzrostu r...

    Wyświetlenia: 609520 | Odpowiedzi: 2583 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: prandar i 285 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.