Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pomoc w dobraniu roślin



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 maja 2020, 15:27 Pomoc w dobraniu roślin  (#1)  

Mam prośbe jakie roślinki poleciliście do mojego pierwszego akwarium i jaką ilość mam zakupić na początek i korzystając z okazji czy układ skał jest do przyjęcia
Załączniki
20200511_121642.jpg
(292.16 KiB) Pobrane 1346 razy

Anonim 60138


11 maja 2020, 18:53 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#2)  

Czołem. Przemyśl proszę jeszcze raz koncepcję hardscapeu, kamienie są małe, gdybyś dodał kamień "główny" i przy pomocy istniejących zbudował aranżację, byłoby ciekawiej. W obecnym ułożeniu, można by potraktować kamienie jako granicę warstw.

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

11 maja 2020, 20:44 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#3)  

Dzięki za szybką odpowiedz ,ale niestety mam tylko jeden kamień większy i niezbyt pasuje do tych w zbiorniku próbowałem różnych opcji i żadna mi się niepodoba, a więc odpuściłem sobie go ale druga twoja podpowiedz, że można to potraktować jako granicę warstw obsadzenia roślin tak to miałeś na myśli dobrze rozumiem.

Anonim 60138


11 maja 2020, 21:24 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#4)  

przejżyj rośliny w sklepie RA, można sortować wg. planów, wybierz co się podoba i obsadź. Peha68 wystawiło ciekawy film z użyciem czarnej okrągłej lawy? która służy właśnie jako taki separator, podpatrz i do dzieła ;)

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

11 maja 2020, 22:05 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#5)  

Tak rośliny już zamówiłem dzisiaj 8 gatunków nie wiem czy to nie za dużo na początek dokładnie w sklepie RA,ale przez allegro no i co czekam jeszcze za zestawem co2,który mam nadzieje,że w raz z roślinkami niedługo do mnie dotrze i startuje z moim pierwszym akwarium.

Anonim 60138


11 maja 2020, 22:31 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#6)  

Super, roślin nigdy za dużo. Napisz co zamówiłeś, coś wymyśli forum w kwestii obsadzania ;)

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

12 maja 2020, 06:36 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#7)  

Proszę mój zestaw roślin:
1 x Alternanthera reineckii Mini (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Eleocharis parvula (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Glossostigma elatinoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Hemianthus micranthemoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Hydrocotyle tripartita Japan (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Pogostemon helferi (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Rotala H'ra (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Staurogyne repens - RA koszyk duży XXL

Anonim 60138


12 maja 2020, 06:44 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#8)  

Hydrocotyle i hemiatus to spore wyzwanie na tak mały zbiornik. Jak złapią dobre warunki będą zarastać całe akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

12 maja 2020, 07:10 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#9)  

Zdaje sobie sprawę z takiej sytuacji,lecz będę się starał systematycznie przycinać i przesadzać zbyt bujnie rosnące rośliny.

Anonim 60138












Powiązane tematy
  • Pomoc w identyfikacji glonów (wgraj zdjęcie)

    Wątek do identyfikacji glonów. Wgraj zdjęcie i poproś o identyfikację glonów, następnie sprawdź skuteczną metodę zwalczania korzystając z poradnika: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalcz...

    Wyświetlenia: 847740 | Odpowiedzi: 3269 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

    Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

    Wyświetlenia: 362783 | Odpowiedzi: 2125 czytaj więcej...

  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 460 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 60 L. Akwarium na wzór LT Proszę o pomoc

    witam po 7 latach wróciłem do akwarystyki za namową syna :) Akwarium 60l Podłoże Aqua Art Aqua Substrate II+ duża obsada roślin prostych Filtr MULTIKANI 800 2 moduły 1 standard w drugim wata i aqua...

    Wyświetlenia: 3630 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Temperatura a szybkość wegetacji roślin

    Witam Nie znalazłem nigdzie danych określających wpływ temperatury na szybkość wzrostu roślin akwariowych. Natomiast spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem że to nie takie ważne. Moje obserwacje ...

    Wyświetlenia: 5206 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące końcówki roślin

    Witam 4 dni temu wsadziłem rogatka a młode pędy mają barwę białą. Czego to mogą być niedobory? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 235 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 526 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy takie zmarniale końcówki roślin odciąć?

    Witam, Akwarium 72l ma miesiąc, cykl azotowy zamknięty. Obsada od dziś 4 gupiki i jeden golonojad. Rośliny średnio mi idą. Mam tu takie wodorosty i ich końcówki zbrazowialy, rozpadają się i jakby roz...

    Wyświetlenia: 377 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Akwarium - restart i pomoc

    Witajcie, szukam pomocy odnosnie restartu akwarium. W skrocie akwarium 40x30x30 bylo ok lecz zaczela sie ospa, rosliny zaczely obumierac, ryby zaczely umierac. Doszedlem do wniosku by zaczac od nowa, ...

    Wyświetlenia: 425 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Plan roślin do 65l

    Cześć, planuję założenie zbiornika typowo roślinnego 65l, 60x30x36. Oświetlenie 2xT5 24W, podłoże i nawóz Tropica + CO2. Woda RO+VIMI. Załączam plan obsadzenia roślin. Prośba o sugestie dotyczące wyb...

    Wyświetlenia: 190 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 406 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.