Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Pomoc w dobraniu roślin

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

11 maja 2020, 15:27 Pomoc w dobraniu roślin  (#1)  

Mam prośbe jakie roślinki poleciliście do mojego pierwszego akwarium i jaką ilość mam zakupić na początek i korzystając z okazji czy układ skał jest do przyjęcia
Załączniki
20200511_121642.jpg

foela
Poznaje temat

11 maja 2020, 18:53 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#2)  

Czołem. Przemyśl proszę jeszcze raz koncepcję hardscapeu, kamienie są małe, gdybyś dodał kamień "główny" i przy pomocy istniejących zbudował aranżację, byłoby ciekawiej. W obecnym ułożeniu, można by potraktować kamienie jako granicę warstw.

rafau
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Gdańsk

11 maja 2020, 20:44 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#3)  

Dzięki za szybką odpowiedz ,ale niestety mam tylko jeden kamień większy i niezbyt pasuje do tych w zbiorniku próbowałem różnych opcji i żadna mi się niepodoba, a więc odpuściłem sobie go ale druga twoja podpowiedz, że można to potraktować jako granicę warstw obsadzenia roślin tak to miałeś na myśli dobrze rozumiem.

foela
Poznaje temat

11 maja 2020, 21:24 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#4)  

przejżyj rośliny w sklepie RA, można sortować wg. planów, wybierz co się podoba i obsadź. Peha68 wystawiło ciekawy film z użyciem czarnej okrągłej lawy? która służy właśnie jako taki separator, podpatrz i do dzieła ;)

rafau
Zaawansowany użytkownik

11 maja 2020, 22:05 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#5)  

Tak rośliny już zamówiłem dzisiaj 8 gatunków nie wiem czy to nie za dużo na początek dokładnie w sklepie RA,ale przez allegro no i co czekam jeszcze za zestawem co2,który mam nadzieje,że w raz z roślinkami niedługo do mnie dotrze i startuje z moim pierwszym akwarium.

foela
Poznaje temat

11 maja 2020, 22:31 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#6)  

Super, roślin nigdy za dużo. Napisz co zamówiłeś, coś wymyśli forum w kwestii obsadzania ;)

rafau
Zaawansowany użytkownik

12 maja 2020, 06:36 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#7)  

Proszę mój zestaw roślin:
1 x Alternanthera reineckii Mini (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Eleocharis parvula (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Glossostigma elatinoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Hemianthus micranthemoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Hydrocotyle tripartita Japan (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Pogostemon helferi (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Rotala H'ra (in-vitro) puszka 10cm XXL
1 x Staurogyne repens - RA koszyk duży XXL

foela
Poznaje temat

12 maja 2020, 06:44 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#8)  

Hydrocotyle i hemiatus to spore wyzwanie na tak mały zbiornik. Jak złapią dobre warunki będą zarastać całe akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

12 maja 2020, 07:10 Re: Pomoc w dobraniu roślin  (#9)  

Zdaje sobie sprawę z takiej sytuacji,lecz będę się starał systematycznie przycinać i przesadzać zbyt bujnie rosnące rośliny.

foela
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • Dziury w liściach roślin

Witam, posiadam akwarium 60 l. Na jednej z roślin są dziury na starych liściach a nowe liście są pokarbowane . Niestety nie wiem jaki to gatunek roślinki :( ale dołączam zdjęcie :D. Oświetlenie -Aq...

Wyświetlenia: 151 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Brązowe liście i odpadające czubki roślin

Witam W akwarium od miesiąca na roślinach pojawiają się brązowe liście i odpadają wierzchołki roślin. Do tej pory wszystko rosło ładnie i nagle taka zmiana. Nic nowego nie wprowadzałem, nie zmieniałem...

Wyświetlenia: 203 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 201348 | Odpowiedzi: 2044 czytaj więcej...

• Kolor roślin

Hej. Mam problem moja większość roślin czerwonych się nie wybarwia po restarcie są zielone . Mam mogę je "pogonić" by nabrały koloru

Wyświetlenia: 208 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji gatunków

Cześć, Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie wykorzystano tu rośliny ? https://www.youtube.com/watch?v=N6yM0VyIJ7U https://www.youtube.com/watch?v=_KqsKAqtXDc&t Skrajnie po lewej stronie ...

Wyświetlenia: 365 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.